בנק ישראל התיר לפסגות להגדיל החזקה בבנקים עד ל-7.5%

בית ההשקעות פסגות הוא הגוף השלישי שמקבל היתר מבנק ישראל להגדיל החזקה בבנקים לשיעור של 7.5% ומתקרב לשיעור ההחזקה ביתר המדינות המפותחות
 | 
ברק סורני, צילום: גיא חמוי
בנק ישראל התיק היום לגוף המוסדי השלישי, אחרי מיטב דש ואלטשולר שחם, שמבקש להגדיל את החזקותיו בבנקים ליותר מ-5%, ואישר היום לבית ההשקעות פסגות להגדיל את ההחזקה ל-7.5%. מדד הבנקים שנסחר מוקדם יותר בעליות של עד 0.5%, קפץ מעלה עם ההודעה ועולה כעת  בכ-1%.
{מדד ת"א בנקים-5}
כזכור, ביוני האחרון בנק ישראל שינה את מדיניותו לפי ה הסף העליון להחזקה של בעלי שליטה בגופים המנהלים כספים של לקוחות (קופות גמל, חברות ביטוח, קרנות נאמנות ותעודות סל) במניות הבנקים. ההקלה מיוחסת לגופים אלה מתוך היותם פועלים עבור הציבור מתוך מניעים פיננסים.
המוסדיים התריעו בזמנו בפני בנק ישראל כי ההחזקה של 5% בלבד מונעת מהם להגדיל החזקה בבנקים הישראליים עבור הציבור, מה שמשפיע לרעה על הסחירות של מניות הבנקים ובעקיפין על שויים. עם הגדלת ההחזקה בנק ישראל מתקרב לשיעור ההחזקה שברוב המדינות המפותחות, כמו: בריטניה, ארה"ב, קנדה, צרפת, בלגיה, שוויץ ועוד שעומד על 10%. בחלק מהמדינות, כמו: אוסטריה, דנמרק הולנד וגרמניה, שיעור ההחזרה עומד על 15%.
ברק סורני, מנכ"ל פסגות: "אנו מודים לבנק ישראל על האמון וגאים להיות מהגופים המוסדיים הראשונים המקבלים היתר זה. אני סבור כי מדיניות נכונה זו של בנק ישראל מתאימה את עצמה למצב השווקים ותתרום הן לחיזוק ויציבות התעשייה הפיננסית וכמובן לציבור החוסכים והמשקיעים בישראל".
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה