אקסלנס לקראת דו"חות שטראוס: "השינויים בברזיל מעלים את רמת הסיכון"

 | 
עופרה שטראוס, צילום: תום להט
חברת שטראוס -0.91% שטראוס 9,030 -0.91% שטראוס בסיס:9,113 פתיחה:9,140 גבוה:9,140 נמוך:9,008 תמורה:5,235,811 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  צפויה לפרסם את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה כבר בשבוע הבא (יום שני, 29.5) ותנסה לתאושש מהתוצאות החלשות שהציגה ברבעון הרביעי של השנה החולפת, כאשר רשמה ירידה חדה של 22% ברווח הנקי.
בתוך כך, מיכל אלשיך, אנליסטית בכירה באקסלנס ברוקראז', מעריכה לקראת פרסום הדו"חות ל-Q1 כי "הדוח צפוי להיות טוב ביחס לאשתקד על רקע שיפור נאה בפעילות הקפה, שיפור קל בישראל ויציבות במגזר אחר (מים ומקס ברנר). סברה לעומת זאת צפויה להמשיך בשחיקה".
אלשיך מוסיפה כי "המכירות של כלל החברה צפויות לצמוח ברבעון בכ-7.4% לכ-2.01 מיליארד שקל לעומת 1.88 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. חלק מהותי מזה בגין שיפור במטבעות בקפה: הריאל והרובל. שער החליפין הממוצע של הריאל התחזק מול השקל ברבעון הראשון ביחס לאשתקד בכ-19% ומול הדולר בכ-24%. שער החליפין הממוצע של הרובל התחזק מול השקל באותה תקופה בכ-21% ומול הדולר בכ-27%. התחזקות המטבעות מול השקל מועילה בהפרשי תרגום, משום שהדוח שקלי, כאשר התחזקות המטבעות מול הדולר מביאה גם לשיפור במרווח, היות ושטראוס רוכשת חלק מהסחורות בדולר ומוכרת במטבע מקומי. בצד הפחות חיובי, עלייה במחירי הקפה הגולמי בברזיל ומחוצה לה (בברזיל יש שוק מקומי) צפויה לקזז את השיפור, אך באופן חלקי בלבד".
"הרווח התפעולי של שטראוס צפוי לגדול בכ-11% לכ-223 מיליון שקל לעומת כ-213 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי לבעלי המניות צפוי לגדול ב-113 מיליון שקל לעומת 107 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד".
אלשיך מעריכה עוד כי "בפעילות בישראל, שמהווה את הרגל השנייה המהותית של שטראוס במקביל לקפה, אנו צופים שיפור קל/יציבות עקב המשך עלייה נאה בנתח השוק, ירידה במחירי הקקאו והסוכר והתייעלות. מנגד, עלייה במחירי החלב הגולמי לראשונה בתחילת 2017 צפויה לקזז חלק מהשיפור, וזאת לאחר ירידה רציפה מצטברת של כ-20% בשלוש השנים האחרונות. המגזר שצפוי להעיב על הדוח ממשיך להיות סברה, עם צפי להמשך ירידה ברווח כתוצאה מהאטה בשוק הפעילות ומ-2 הריקולים שבוצעו בחברה בשנים האחרונות".
"למרות צפי לרבעון טוב, העתיד של פעילות הקפה טומן בחובו סיכונים: הכאוס בברזיל גוזר עלייה בחוסר הוודאות והעלייה במחיר הקפה הגולמי עלולה להעיב ברווחיות. אלשיך ממליצה ביחס לרמת התמחור כי "למרות צפי לדוח טוב בשבוע הבא, אנו ממליצים להמתין למועד כניסה אטרקטיבי יותר, עם וודאות רבה יותר בנוגע למצב המאקרו בברזיל. ההמלצה שלנו נותרת בתשואת שוק, במחיר יעד של 65 שקל למניה, המגלם אפסייד מצומצם של כ-2% בלבד".
מניית שטראוס רשמה מאז תחילת השנה הנוכחית תשואה חיובית צנועה של כ-5% לשווי שוק של כ-5 מיליארד שקל. את השנה החולפת חתמה המניה בעלייה של 7.5%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה