מליסרון: צניחה של 76% ברווח הנקי ל-56 מיליון שקל ברבעון, המניה יורדת

 | 
אבי לוי, צילום: Bizportal
חברת מליסרון דיווחה הבוקר על תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה לפיהם החברה רשמה צניחה של 76% ברווח הנקי לבעלי המניות ל-56 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 237 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 
במליסרון מסבירים כי בנטרול השפעת ההוצאה החד פעמית בגין החלפת אגרות החוב בסך של כ-57 מיליון שקל (נטו ממס), ובנטרול השפעת הכנסת המסים החד פעמית ברבעון המקביל בסך כ-106 מיליון שקל (לאור הפחתת מס החברות ב-1.5%), הרווח הנקי לבעלי המניות היה כ-126 מיליון שקל וכ-131 מיליון שקל בהתאמה.
מניית מליסרון יורדת כעת ב-2% במחזור של 9.5 מיליון שקל, לעומת מחזור יומי ממוצע של 8.5 מיליון שקל בחודש האחרון. בכך המניה רושמת ירידות זה היום השלישי ברציפות.
הכנסותיה של מליסרון גדלו ברבעון הראשון בכ-19.2% לכ-377.2 מיליון שקל, בהשוואה לכ-316.4 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. העלייה מיוחסת בעיקר בשל איחוד לראשונה של פארק עופר פ"ת לאחר שהושלמה עסקת רכישת 23.4% נוספים מהזכויות בו בסוף שנת 2016.
ה-NOI מנכסים זהים עלה ברבעון הראשון בכ-3.5% לכ-258 מיליון שקל, בהשוואה לכ-249 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. סך ה-NOI ברבעון הראשון גדל בכ-8.7% לכ-287 מיליון שקל, בהשוואה לכ-264 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
ה-FFO המייצג של הקבוצה עלה ברבעון הראשון לשנת 2017 בכ-12.7% לכ-160 מיליון שקל, בהשוואה לכ-142 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע בעיקר מהגידול ב-NOI בקיזוז הגידול בהוצאות המימון כתוצאה מגיוס החוב שבוצע בינואר השנה.
אביטל איגנר, אנליסטית הנדל"ן של רוסאריו ייעוץ ומחקר: "החברה ממשיכה להציג עלייה בפדיונות אם כי בקצב מתון של כ-1.5% ביחס לרבעון המקביל בשנת 2016. הקניונים הבולטים בעלייה בפדיונות הם הגרנד קניון בחיפה, חוצות המפרץ ובילו סנטר אשר הציגו עליית פדיונות של למעלה מ-5% ברבעון. יחד עם זאת, ישנם שני אזורים בהם התחרות החריפה נותנת את אותותיה כך שפדיונות הקניונים ירדו – בבאר שבע, בכ-2.4% וברחובות, בכ-0.5%. ברבעון זה, החברה מציגה עליה קלה במינוף אשר הגדילה מעט את הוצאות המימון. מליסרון ביצעה הנפקה של אג"ח בהיקף של כ-940 מיליון שקל, אשר רק בחלקו שימש למחזור חוב כך שסך החוב של החברה גדל בכ-0.5 מיליארד שקל". 
"אנו מזהים במליסרון עוצמות הנובעות ממקצועיות באופן ניהול הנכסים ויכולת התאמה דינאמית לשינויים המתהווים בשוק הקניונים בישראל. עוצמות אלו מאפשרות לחברה לשמור על מובילותה באזורי הפעילות, גם כאשר התחרות הינה חריפה דוגמת באר שבע בדרום ואזור הקריות בצפון. להערכתנו, החברה חשופה לסיכונים המאקרו כלכליים ובפרט לירידה בצריכה הפרטית וכן לסיכונים הספציפיים לענף שטחי המסחר בישראל, אשר על אף שנראה כי נמצא בסוג של רוויה כיום, ההיצע ממשיך לגדול. גם בצד הפיננסי, החברה פועלת באופן מתמיד להקטנת הוצאות המימון, הן באמצעות הקטנת מינוף, והן באמצעות מחזורי חוב בריביות נמוכות במח"מ גבוה. כל אלו תורמים לגידול ב-FFO ומאפשרים לחברה גמישות גבוהה הן ברמה הפיננסית והן ברמה התפעולית". בתוך כך, איגנר הותירה את השווי ההוגן למניית מליסרון על 200 שקלים.
אבי לוי, מנכ"ל מליסרון: "החברה ממשיכה להציג ביצועים מרשימים ברבעון הראשון לשנת 2017, עם עלייה במרבית הפרמטרים התפעוליים. במהלך הרבעון הכירה החברה בהוצאת מימון חד פעמית, שנובעת מהחלפת אגרות חוב במח"מ קצר-בינוני לאגרות חוב במח"מ ארוך, אולם אנו צופים כי בשנים הקרובות נהנה מחיסכון בתשלומי הריבית. החברה תמשיך לפעול להגברת היעילות התפעולית בנכסים ולשימור חוסנה הפיננסי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה