אקלסנס ולידר העלו את מחיר היעד לדיסקונט אחרי הדו"חות

 | 
בנק דיסקונט, צילום: Bizportal
בנק דיסקונט פרסם הבוקר דו"חות טובים לרבעון הראשון של השנה, והתגובות בשוק לא מאחרות לבוא כאשר בלידר שוקי הון ובאקסלנס העלו את מחיר היעד למניית דיסקונט -0.23% דיסקונט 1,284 -0.23% דיסקונט בסיס:1,287 פתיחה:1,280 גבוה:1,290 נמוך:1,263 תמורה:88,148,678 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: אחרי הדו"חות. דיסקונט אמנם לא חילק דיבידנד הרבעון, אבל בשוק צופים כי זה לא יאחר לבוא.
אלון גלזר, לידר שוקי הון: "אם ננטרל את ההשפעות החריגות של שוק ההון הבנק הציג תשואה על ההון של כ-7%, כאשר לצד ההשפעות החיוביות של הצמיחה בפעילות והשפעות ההתייעלות, אנו רואים גידול בהפרשות להפסדי אשראי. יש לזכור כי רווחי המימון עדיין מושפעים לרעה בשל הריבית הנמוכה, כאשר ברבעון הנוכחי גם האינפלציה השלילית השפיעה לרעה על התוצאות. עליות השערים המרשימות במניית דיסקונט לאחר הצגת התכנית האסטרגית של הבנק הביאו את מכפיל ההון של הבנק לרמה של 0.71, ומכפיל ההון של הבנק נמצא בפער הנמוך ביותר בהשוואה ליתר הבנקים מזה זמן רב. אנו מעלים את מחיר היעד שלנו למניית דיסקונט ל- 9.5 שקל למניה (משקף מכפיל הון של 0.75), וממשיכים להמליץ על הבנק ב'תשואת שוק'".
מיכה גולדברג, מנהל מחלקת המחקר ואנליסט הבנקים של אקסלנס ברוקראז': "בנק דיסקונט פרסם הבוקר דוח טוב, עם רווח נקי של כ-303 מיליון שקל, בהתאם לצפי שלנו לרווח של 305 מיליון שקל ומעט מעל להערכת הקונצנזוס שצפה לרווח של 298 מיליון שקל (רוטירס). רווחי הרבעון נהנו בעיקר מרווחי הון משמעותיים (מימושים בפימי), רווחי מסחר נאים ומימוש נכסים. בשורה התחתונה, דיסקונט דיווחה על תשואה על ההון טובה של כ-8.5%, בעיקר כתוצאה מרווחי המימוש דלעיל. בנטרול חד-פעמיים, התשואה על ההון עמדה על כ-7%.  אמנם נטרלנו את השפעתם של רווחי המימוש, אבל חשוב לזכור שדיסקונט ימשיך ליהנות מרווחי מימוש גבוהים ומרווח ממכירת נכסים, מאחר ואלו חלק מהאסטרטגיה של דיסקונט. כבר הרבעון, הבנק דיווח שהוא מצפה לרווחי מימוש נוספים של כ-62 מיליון שקל ברבעונים הקרובים, ללא קשר להערכתנו שהבנק ימשיך להראות רווחי מסחר באג"ח ברבעונים הקרובים".
גולדברג העלה את מחיר היעד לדיסקונט ל-10 שקל למניה ושימר את ההמלצה על 'קנייה'.
גולדברג: "מגמות הליבה של דיסקונט ממשיכות להיות חיוביות, והבנק עומד ביעדיו: ההכנסות גדלות בקצב מהיר של כ-13%, כאשר ההוצאות יציבות יחסית (1% ) כתוצאה מירידה במצבת כח האדם והתייעלות בסינוף. איכות האשראי משתפרת והלימות ההון נשארת יציבה יחסית, על אף הצמיחה המהירה בנכסי הסיכון. תיק האשראי צמח בקצב מרשים של כ-1.9% לעומת הרבעון הקודם, וקצב מרשים אף יותר של כמעט 11% במהלך השנה החולפת. איכות האשראי השתפרה: ה NPL ירדו בכ-10% לעומת הרבעון הקודם ויחס כיסוי ההפרשות (NPL coverage) עלה ל-93%. עלויות האשראי היו אמנם גבוהות מהצפי, אולם מדובר בעיקר על הפרשות קבוצתיות, כאשר ההפרשות הפרטנית דווקא הצביעו על קיטון קל כתוצאה מריקבוריס. ההכנסות מעמלות בלטו לטובה הרבעון, כאשר הם גדלו בכ-7% ברמה שנתית. גם יחס ההון העצמי נשאר יציב יחסית, וירד ל-9.7% (לעומת 9.8% בסוף השנה), בעיקר כתוצאה מיישום הוראות המעבר (גריעה של כ-10 נקודות בסיס) והגידול בנכסי סיכון, הודות לרווחיות הגבוהה ברבעון ומימוש האופציות (כ-120 מיליון שקל הרבעון)".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה