מנרב זכתה בפרויקט 'המסילה הטורקית' תמורת 224 מיליון שקל

 | 
הדמיית הרכבת הקלה בשד' ירושלים יפו, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של נת"ע
חברת האחזקות מנרב הודיעה הבוקר לבורסה בתל אביב על זכייתה במכרז של נ.ת.ע בחוזה לביצוע עבודות הקמה של פרויקט 'פורטל המסילה הטורקית' עבור הקו האדום. תקופת הפרויקט הינה לתקופה של 36 חודשים והתמורה עומדת על 224 מיליון שקל.
הקו האדום הינו הקו הראשון במערכת הסעות המונים של מטרופולין תל-אביב באורך של כ- 23 קילומטר מבת-ים דרך תל- אביב, רמת-גן, בני-ברק ועד פתח-תקווה. העבודות בפרויקט כוללות, בין היתר, את הקמת המקטע מרח' קוייפמן במערב ועד לרח' פינס במזרח באורך של 1 קילומטר, וכן את הקמת תחנת אליפלט ומנהרה בשיטת חפור וכסה מהתחנה ועד לפתח היציאה ברח' הרצל.
מנרב עוסקת במספר תחומים הסובבים סביב ענף הנדל"ן וכוללים, בין היתר, פעילות הנדסית כקבלן מבצע בתחום התשתיות, פעילות זכיינות בשיטת BOT, פעילות ייזום בתחום המגורים ופעילות בתחום הנדל"ן המניב. להערכתה שיעור הרווח הצפוי דומה לשיעורי הרווח לפיהם החברה נוהגת לתמחר פרויקטים לביצוע עבודות קבלניות. לפי ישי ששון מירושלים ברוקראז', "רווחיות הפעילות ההנדסית מוטלת בספק, אך היא מהווה נדבך מרכזי לזכייה במכרזים בתחום הזכיינות. פעילות ההנדסית הינה במקרים רבים הפסדית, נוכח שיעורי הרווחיות הנמוכים השוררים בענף )ראו בהמשך(. יחד עם זאת, קיומה של פעילות זו הוא שמאפשר לחברה לזכות בפעילות הזכיינות, בעלת רמת רווחיות נאה. לא אחת מצליחה החברה לממש את פעילותה בתחום הזכיינות ברווח נאה". 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה