המניה מת"א שמומלצת ע"י האנליסט מס' 1 בעולם

חיזוק לתיק ההשקעות - האנליסטים שהוכיחו יכולת פגיעה מרשימה במיוחד מסמנים את המניות המומלצות שלהם לשבוע
 |  (3)
רשימת קניה
נצחונו הצפוי של עמנואל מקרון בבחירות לנשיאות בצרפת בתחילת השבוע הותיר את המדדים המובילים מעבר לים סביב רמות השיא. בייחוד בתקופה זו, בחירת המניות הינה מלאכה לא פשוטה כלל וכזו שטומנת בחובה סיכון גבוה במיוחד. עם זאת ולמרות הסיכון הכרוך בכך, במידה והוחלט על השקעה, רצוי לעשות את זה עם הטובים ביותר.
לצורך כך הבאנו בפניכם 3 מניות מומלצות לפי האנליסטים שמדורגים בצמרת הטבלה של 'TipRanks', אתר ניתוח המלצות אנליסטים שהוקם מתוך מטרה להביא למשקיעים מערכת שמדרגת את האנליסטים לפי יכולת הפגיעה שלהם, כדי שנדע האם רצוי לפעול על פי אותם אנליסטים או דווקא להיזהר - מאנליסט שעומד על יכולת פגיעה הנמוכה מ-50% כנראה שמוטב להתרחק, אך מה לגבי אנליסט שיכולת הפגיעה שלו עומדת על 80-70%? זה כבר סיפור אחר.
1. מרק מילר, אנליסט בבנק ההשקעות 'בנצ'מרק' המדורג במקום ה-1 מבין למעלה מ-4,500 אנליסטים הנמנים באתר. הדירוג המרשים של מילר מגיע בזכות יחס הצלחה פנומנלי של כ-84% על המניות בהן בחר ותשואה ממוצעת לא פחות מרשימה של 34% על כל המלצה. מילר, שבוחר לרוב מניות מתחום הטכנולוגיה עושה זאת גם הפעם כאשר מסמן נציגה ישראלית בענף - נובה מכשירי מדידה (סימול בנאסד"ק: NVMI) העוסקת בייצור ופיתוח ושיווק פתרונות מדידה לתהליך הבקרה בתעשיית המוליכים למחצה. האנליסט המוערך מחזיק בהמלצת 'קניה' למניה עם מחיר יעד של 27 דולר, המשקף אפסייד של כ-18% על מחירה הנוכחי בארה"ב.
בבנצ'מארק כתבו כי "אנו צופים לירידה במכירות תוכנה, שיורידו את שיעורי הרווחיות ברבעון השני, ולאור עונתיות בהזמנות, אנו צופים ירידה בהכנסות מ-TSMC ברבעון השלישי אשר צפויות לחזור בסוף השנה. עם זאת, אנו מזהים מספר גורמים שעשויים לתרום לצמיחה בשנת 2018: זיכרונות 'NAND Flash' נמצאים כעת בחסר עם צפי לצמיחה של 35% בשנה זו ובשנה הבאה. ייצור גובר של שבבי 3D עם מספר שכבות רב, עד ל- 64 שכבות, צפוי לתמוך בביקוש לפתרונות המטרולוגיה של נובה.
 
"אנו רואים בשנת 2018 הזדמנויות עבור נובה גם מ- TSMC וגם מסמסונג. עלייה בייצור שבבי 3D-NAND בטכנולוגיות 7 ו- 5 ננומטר צפויות בהמשך השנה ובשנה הבאה. השלב בראשון יהיה קוו ייצור 18 של סמסונג הנמצא כעת בפיילוט, ויהיה בעל כושר ייצור חודשי של 40,000-50,000 אלף וויפרים בגודל של 300 מילימטר. כושר הייצור השנתי יעמוד על למעלה מ- 1 מיליון וויפרים לשנה, ב-3 השנים הקרובות. ביקוש גובר לשבבי 3D-NAND הקשורים לשוק ה- IOT, מוביל לראייתנו כי שוק יצרני השבבים הסיני מהווה אף הוא הזדמנות עבור נובה בשנת 2018.
 
"לאור זאת, תחזיותינו הן לרווח של 1.6 דולר למניה בשנת 2017, ו- 1.74 דולר למניה בשנת 2018. אנו מניחים מכפיל 13 על תחזיות אלו ומעלים את מחיר היעד ל- 27 דולר למניה, אשר מותאם למזומן בקופת החברה בהיקף של 4.08 דולר למניה", מסכמים האנליסטים.
נציין כי המניה נסחרת בשיא כל הזמנים לאחר שמוקדם יותר השבוע פרסמה את תוצאותייה הכספיות והיכתה את התחזיות האנליסטים. החברה "הקטנה" מרחובות נסחרת בארה"ב לפי שווי שוק של 635 מיליון דולר.
2. רוברט ווטנהל, אנליסט וול סטריט בבנק ההשקעות 'RBC Capital' וזה המדורג במקום ה-4 מבין 4,559 אנליסטים הנמנים באתר. ווטנהל פגע בלא פחות מ-83% מהמלצותיו בשנה האחרונה, כאשר לזה מתווסף נתון נאה אחר של תשואה ממוצעת העומדת על כ-15% על המניות אותן סימן. האנליסט רואה הפעם פוטנציאל במניית 'SiteOne Landscape Supply' (סימול: SITE) העוסקת בהפצת ציוד נוף וגן ברחבי ארצות הברית וקנדה. ווטנהל מחזיק בהמלצת 'קניה' למניה עם מחיר יעד של 55 דולר, המגלם אפסייד נאה של כ-10% על מחירה הנוכחי בארה"ב. מתחילת השנה קפצה המניה בשיעור דו ספרתי של 38% לשווי שוק של 1.8 מיליארד דולר. גם העלייה המרשימה הזו לא מרתיעה את האנליסט מלצפות לתשואה עודפת במניה.
3. מארק ליפסיס, אנליסט בבית ההשקעות האמריקאי 'ג'פריס', וזה המדורג במקום השמיני והמכובד מבין למעלה מ-4,500 אנליסטים. המיקום של ליפסיס מגיע בזכות הצלחה של 79% על המלצותיו בשנה האחרונה ובזכות תשואה חיובית ממוצעת של כ-27% על המניות אותן בחר. האנליסט מסמן הפעם את חברת הענק 'Broadcom Ltd' (סימול: AVGO) העוסקת בתכנון, פיתוח ואספקת שבבים דיגיטליים למגוון ישומים. ליפסיס מחזיק בהמלצת 'קניה' למניה במחיר יעד של 260 דולר, גבוה בכ-12% על מחירה הנוכחי בארה"ב. מתחילת השנה הנוכחית רשמה מניית החברה תשואה חיובית מרשימה של 30% ובסיכום 12 החודשים האחרונים הוסיפה לערכה לא פחות מ-60% לשווי שוק מפלצתי של כ-92 מיליארד דולר.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  בדיחה, אנאליסט מבית השקעות שאף אחד לא מכיר..
  גיל 14/05/2017 09:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המלצה שנתנה לפני מספר ימים מבית השקעות שאף אחד לא מכיר , תגרום לאנשים לקנות את החברה במחירי שיא ...........
  סגור
 • 2.
  בדיחה, אנאליסט מבית השקעות שאף אחד לא מכיר..
  גיל 14/05/2017 09:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המלצה שנתנה לפני מספר ימים מבית השקעות שאף אחד לא מכיר , תגרום לאנשים לקנות את החברה במחירי שיא ...........
  סגור
 • 1.
  מנבאים ברווז שחור (ל"ת)
  נראה אותם 14/05/2017 06:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור