קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש מבקשת לגייס 27 מיליון דולר

 | 
אבי כץ, צילום: Bizportal
קרן הגשמה של אבי כץ וחנן שמש פרסמה היום (ב') תשקיף לקראת גיוס של 27 מיליון שקל  (כ-7.4 מיליון דולר) למימון, רכישה והשבחה של מרכז מסחרי מניב במדינת מישיגן שבארה"ב בהיקף השקעה כולל של 78 מיליון שקל.
זהו התשקיף הציבורי השני שמפרסמת הגשמה תחת פיקוח רשות ניירות ערך, לאחר שבינואר פרסמה את התשקיף הציבורי הראשון בישראל ולאחריו הצליחה לגייס מחוץ לבורסה 270 מיליון שקל נוספים. כידוע, מי שמבקש לגייס הון מיותר מ-35 משקיעים בשנה, בין אם באג"ח או מניות, צריך לפרסם תשקיף.
הפעם, הגשמה הורידה את רף הגיוס ותאפשר רף מינימלי של 73 אלף שקל למשקיע, לעומת 100 אלף שקל בגיוסים הקודמים. עלות הגיוס והתפעול, כולל את דמי הניהול לכל התקופה שגובה הגשמה, יסתכמו ב-1.75 מיליון שקל (487 אלף דולר). דמי ניהול אלה אינם כוללים את דמי הניהול שייגבו מחברת הנכס.
לפי ההודעה של הגשמה, היות שמדובר בנכס מניב, המשקיעים צפויים לקבל בכל שנה החזר של חלק מקרן ההשקעה, שיחולק מדי רבעון, בשיעור של כ-8% בשנה הראשונה, 11.4% בשנה השנייה ו-14% בשנה השלישית. בתום 36 חודשים צפויים המשקיעים לקבל את יתרת הקרן, בתוספת התשואה שהושגה. צפי התשואה השנתית לאחר המכירה כ- 14.75% נטו למשקיע לפני מס.
הגשמה כבר ביצעה 77 אקזיטים מיום היווסדה. הגיוס הנוכחי מיועד לרכישת המרכז המסחרי The Marketplace at Delta Township, הממוקם בפרברי לנסינג, עיר הבירה של מישיגן, המשתרע על כ-97 דונם ומושכר בתפוסה של כ-81% לכ-19 שוכרים, לתקופות של 3 עד 6.5 שנים. לפי התשקיף, הגשמה תרכוש את הנכס עם חברת real estate servicesGDA, המתמחה ברכישה, ניהול, השבחה ומכירה של נדל"ן מסחרי מניב.
רכישת המרכז המסחרי אמורה לצאת לפועל עד סוף מאי 2017 ולאחריה יחזיקו משקיעי הגשמה בכ-90% מהנכס ו-GDA תחזיק בכ-10%. על-פי התוכנית העסקית, GDA תנהל את הנכס לאחר הרכישה ותפעל להשבחתו ולהשכרת יתרת השטחים בו (עד 99%) בתוך כ-17 חודשים ממועד רכישת הנכס, ולאחר מכן תפעל למכירתו בתוך 36 חודשים ממועד הרכישה. יתרת המימון לרכישה צפויה להגיע מהון עצמי של היזם (כ-767 אלף דולר) ומחברת המימון ialto mortgage financeR. ialtoR העבירה מכתב כוונות לפיו תלווה לפרויקט כ-14.5 מיליון דולר בהלוואת משכנתא ל-10 שנים, בכפוף לתנאים שייקבעו בין החברות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה