לאומי: "ממליצים על החזקה מהותית בשוק הישראלי"

במערך הייעוץ של הבנק ממשיכים לראות באפיק המנייתי כמרכזי בתיק ההשקעות וממליצים על חשיפה עיקרית לשוק המקומי
 |  (8)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
לאחר שהשבוע החולף נחתם עם תשואות חיוביות נאות במדדי המניות המרכזיים בעולם, בעיקר בשל הרוח הגבית מתוצאות סבב הבחירות הראשון בצרפת והתפוגגות התרחיש הקיצוני שאיים על יציבות גוש האירו, במערך הייעוץ של בנק לאומי הוציאו סקירה שבועית עם התייחסות לאירועים האחרונים בעולם, ומספקים המלצה חד משמעית לגבי החשיפה והרכב תיק המניות.
בסקירה נכתב כי "בשבוע שעבר הושפעו השווקים מירידה מסוימת בסיכון הגיאופוליטי באיחוד האירופי, כפי שהוא נתפש בעיני המשקיעים, בעקבות תוצאות הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת. מנגד, רפורמת המיסוי עליה הכריז הממשל בארה"ב לא הביאה לתנודות חדות במסחר. בסיכום שבועי, עליות שערים נרשמו במדדי המניות המרכזיים בעולם, במקביל לעליית תשואות על פני עקומי האג"ח הממשלתיים".
"נתוני המאקרו בישראל מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית, זאת במקביל לעלייה בסביבת האינפלציה, והמשך הלחצים לתיסוף בשער החליפין של השקל. בשלב זה סביבה זו מאפשרת את הותרת הריבית המוניטארית ברמה אפסית על ידי בנק ישראל. כל אלו, עשויים להמשיך ולתמוך בשוק ההון המקומי בתקופה הקרובה".
"גם בכלכלה העולמית נתוני המאקרו מצביעים על המשך שיפור, תוך עליה איטית בסביבת האינפלציה בעולם. מגמות אלו, ככל שימשכו, יתמכו במעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. עליה בסביבת הריבית עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים".
"באפיק האג"חי, אנו ממליצים על תמהיל מאוזן בין חשיפה שקלית לחשיפה צמודת מדד. קצב האינפלציה בישראל צפוי להמשיך ולעלות במתינות בחודשים הקרובים מעל לציפיות השוק. הערכה זו נשענת על סביבת הביקושים המקומית, והתגברות האינפלציה בחו"ל. מנגד, עוצמת השקל והפחתות מיסים עליהן הוכרז (ואלו המתוכננות בהמשך) - עשויים למתן את קצב עליית המדד".
"המח"מ המומלץ בתיקים הוא בינוני-קצר. זאת, על רקע ההערכה שסביבת הריביות העולמית והמקומית תוסיף לעלות בשנים הקרובות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה. למשקיעים המחזיקים באגרות במח"מ ארוך בתיק ההשקעות, מומלץ לנצל את רמת התשואות הנוכחית למימוש רווחים".
"במבט כולל, אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. התמחור באפיק זה אמנם גבוה, אך זאת במקביל לתמחור יקר גם בשאר אפיקי ההשקעה. לאור זאת, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. אנו ממליצים על אחזקה מהותית במניות ישראל. רווחי הפירמות המקומיות צפויים לגדול לאור השיפור בקצב ובהרכב הצמיחה בישראל, שוק העבודה החזק, וההערכה שהעלאת ריבית בישראל לא צפויה בחודשים הקרובים. בנוסף, תמחור שוק המניות הישראלי עדיף על שוקי המניות העיקריים בחו"ל. יחד עם זאת, לאור התמחור הגבוה בשווקים - קיימת עדיפות לבחירת מניות באופן סלקטיבי ולא באמצעות רכישת המדדים הכלליים, הן בישראל והן בחו"ל".
"הפער בין הריביות המוניטריות של ארה"ב ושל ישראל צפוי להמשיך ולהתרחב במהלך שנת 2017. התרחבות זו עשויה להביא בהמשך השנה לעלייה בתנודתיות שער החליפין, ולמתן את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית בתיק ההשקעות באמצעות החזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל ללא גידור החשיפה המטבעית. זאת, גם בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות".
"קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  זה הסימן לצאת אבל מהר (ל"ת)
  טטלו 01/05/2017 12:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 6.
  שימו עין על ארקו החזקות (ל"ת)
  עומר 01/05/2017 12:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  תקנו מניות שירדו הרבה." ותשבו" עליהם (ל"ת)
  ר.ב 30/04/2017 17:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מנ שירד הרבה מה עוד שהשוק עלה..
  יקוב 01/05/2017 20:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא שווה כניסה. זהירות.
  סגור
 • 4.
  לאומי טראש - רוצים להפיל את המשקיעים
  אריאל 30/04/2017 15:52
  הגב לתגובה זו
  2 5
  ככה רוצים להפיל את הציבור
  סגור
 • 3.
  יש מפולת רק שהיא שקטה
  דעתי 30/04/2017 14:24
  הגב לתגובה זו
  4 5
  צעד תמני אחד קדימה שניים אחורה. אני לא אומר שלא יעלה רק תבחנו טוב טוב מה וכמה ולמה נכנסתם, זה לא זמן של השקעה לטווח ארוך. השוק בלי שתרגישו מאבד גובהה המגמה להערכתי תמשך אותו הדבר. כנסו בתמיכות קחו קצת אל תהיו חזירים וצאו.
  סגור
 • 2.
  לפני שבועיים המליצו לסגור פוזציות היום לרכוש (ל"ת)
  הזויים 30/04/2017 12:35
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 1.
  לאומי
  אנונימי 30/04/2017 11:14
  הגב לתגובה זו
  7 11
  לאומי ממליץ תברחו מפולת בדרך.........
  סגור