אבנר קופל נשלח ל-3 שנות מאסר בפועל בפרשת הפניקס

בנוסף לעונש המאסר, שופטת בית המשפט השלום בתל אביב גזרה על קופל גם קנס בגובה 275 אלף שקל
 |  (2)
גזר הדין
בית המשפט השלום בת"א גזר היום (א') 36 חודשי מאסר וקנס של 275 אלף שקל על אבנר קופל, לשעבר בעליה של חברת הביטוח 'רב אור' ויו"ר איגוד הכדורסל, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של העלמת מסים. הוא הודה בעבירות של זיוף, קבלת דבר במרמה, ערמה ותחבולה במטרה להתחמק מתשלום מסים. קופל יחל לרצות את עונשו בתחילת חודש יוני.
כזכור, על פי כתב האישום לקופל ולחברה בבעלותו הצטברו חובות במיליוני שקלים לרשות המסים, ובגינם נקטה רשות המיסים הליכי גבייה כנגדם. במסגרת הליכי הגבייה, החל משנת 2005 עיקלה רשות המיסים כספים אשר הגיעו לקופל וחברת הביטוח 'רב אור' מחברת 'הפניקס' וכן בוטל הפטור מניכוי מס במקור שהיה לחברה.
על מנת לעקוף את הליכי הגבייה פעל קופל בשורת פעולות מרמה, לרבות זיוף מסמכים, על מנת להציגם לחברת הפניקס, וזאת כדי שיאפשרו את שחרור הכספים התפוסים אצלה, ויאפשרו התחמקות מניכוי מס במקור בגובה של מיליוני שקלים. קופל ביצע חלק מפעולות המרמה ביחד עם עופרי, שעליו נגזרו 16 חודשי מאסר וקנס של 200 אלף שקל, כאשר הם עושים שימוש, כל אחד בחברה שבבעלותו, כדי להסתיר ולהסוות את המרמה.
יצוין כי במסגרת הפרשה הורשעו זה מכבר חברת הפניקס ובעלי תפקידים מטעמה בביצוע עבירות מס.
מפרקליטות מחוז ת"א נמסר כי: "מדובר בפרשת מרמה מתוחכמת והעלמת מס בהיקפים גדולים, שהתנהלה במסגרת מערכת קשרים עסקית ארוכת שנים בין הנאשמים לחברת הפניקס, דרכה גרפו הצדדים רווחים ניכרים שלא כחוק. מתוך בצע כסף ביצעו הנאשמים מסכת מאורגנת של פעולות מרמה אשר הלכו והשתכללו לאורך השנים, וכך התחמקו מתשלום מס בסכום כולל של  כ- 7  מיליון שקלים. על אף ניסיונות הנאשמים לערפל את המסכת העבריינית ולהטמיע את המרמה במהלך העסקים הרגיל של החברות שבבעלותם, לאחר חקירה מורכבת הם הובאו לדין, הורשעו והיום אף נגזרו עליהם עונשי מאסר משמעותיים וקנסות גבוהים"
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עונש לא מידתי
  עמית 24/04/2017 06:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגנב ימשיך לגנוב ! "בצע כסף" חחחחחח - ענק. אפשר היום לקנות דירה בלי "בצע כסף" . טפשי לרשום זאת !
  סגור
 • 1.
  עסקנים מושחתים
  יוסף 24/04/2017 06:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו בהרבה תחומים בישראל, בראש חלק ממרכזי הספורט עומדים אנשים כוחניים ומושחתים, טוב שהגנסטר הזה קופל הולך לכלא, אבל הוא לא הגנסטר היחיד.
  סגור