גדעון תדמור: "צריך לכתוב מחדש את דו"ח ועדת צמח"

יו״ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור: ״אני מאמין שיש פוטנציאל לגילוי מאגרים נוספים, אבל חובה לשנות את דו״ח צמח וליצור שווקי יצוא נוספים לגז הישראלי״
 |  (5)
גדעון תדמור, צילום: יח"צ
״חייבים לעדכן את החזון האנרגטי של ישראל, בדגש על תחום התשתיות וסוגיית ייצוא הגז״, כך אמר היום יו״ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור, שכיהן בעבר כיו״ר דלק קידוחים ומנכ״ל אבנר, והוביל לתגליות הגז של ׳תמר׳ ו׳לווייתן׳. 
חברת נאוויטס פטרוליום פעילה בצפון אמריקה, בארה״ב וקנדה, מה שהוביל את תדמור לבצע השוואה בין האופציות העומדות בפני יזמים וחברות אנרגיה ברחבי העולם, מול האופציה לפעול בישראל. לדברי תדמור, ״בעקבות הירידה במחירי הנפט, אנחנו נמצאים בשוק של קונים, עם מאות נכסי נפט וגז איכותיים על המדף, וחברת נאוויטס פטרוליום שבבעלותי עומדת לנצל את חלון ההזדמנויות ההיסטורי הזה עד תום״.
 
לדברי תדמור, ״במפרץ מקסיקו בארה״ב, היכן שנאוויטס פעילה, יש כיום מהפכה אמיתית, בעקבות המדיניות של ממשל טראמפ. לדברי תדמור, ״הממשלה צריכה לאמץ את עידן טראמפ ברגולציה של משק האנרגיה וליצור חזון חדש של פיתוח תשתיות משק הגז עד לשנת 2030״. 
״אני מאמין שיש עוד הרבה תגליות בישראל, בעיקר קטנות, אבל כדי לממש את הפוטנציאל חייבים להשקיע בתשתית. בארץ יש רק 200 קילומטר צנרת, ורק 4 מאגרים, לעומת 2,400 מתקני הפקה במפרץ מקסיקו ו-34,000 קילומטר של צנרת. זה מאפשר לנו, שעתידים לקדוח ולפתח נכסים במפרץ, כדאיות כלכלית אחרת ליזם, מאשר במשק הישראלי. הצעד של משרד האנרגיה, להשקעה ממשלתית בצינור של 10 קילומטר אולי טובה למאגרי כריש ותנין, אבל אינו מספיקה למשק הגז כולו. צריך תשתית כוללת לכל משק הגז״. 
״חסם נוסף הוא דו״ח ועדת צמח, שצריך פשוט לכתוב אותו מחדש. לא נצליח להביא לכאן חברות אנרגיה בינ״ל אם לא ניתן להן אופק למכירת הגז. שאני עובד בארה״ב אין שאלה של למי למכור את הגז, בישראל יש שוק מוגבל ואין מספיק אופציות ייצוא. הלב שלי כאן בישראל, אבל קשה מאד להצדיק הגעה לישראל בתנאים האלה״.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  שוק של קונים? לא צריך לפתח מאגרים צריך לרכוש בשוק
  אור לגויים 05/04/2017 17:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשוק של קונים המחיר נמוך ואין טעם לפתח מאגרים יקרים ולהכרחי עם שלם לשלם מחיר מופקע לגז. אין טעם לפתח מאגרים על מנת שרק בעלי המאגרים ירוויחו וכולנו נפסיד. רוצים הוכחה?? תעלו ברשת על הדוחות הכספיים של נובל. הבאר הריווחיות המשמעותית של החברה היא בישראל, כי רק בישראל קבעו מחיר מינימום לגז הגבוהה פי שתיים מהמחיר בשוק. אז יאללה, חתול שמן, לך תדחף מים!!!
  סגור
 • 4.
  גם ככה הכסף יילך להנחלויות ולתלמידי ישיבות
  אבירם 04/04/2017 23:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אז מה זה כבר משנה? מעמד הביניים ייא בעלויות הצנרת ולא יהנה מזה בסוף
  סגור
 • 3.
  האיש צודק כי יצוא זה מצויין למדינה. לפני
  תאקו 04/04/2017 18:24
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אנרגיות השמש
  סגור
 • 2.
  המוסדיים והאנליסטים שלהם אוספים גזיות תוך דיכוי היחידות
  ביקו7 04/04/2017 18:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לדעתי
  סגור
 • 1.
  משקיעי לוויתן ותמר, סבלנות!!הכל יתפרץ בפתאומיות!
  מבין עינין! 04/04/2017 15:28
  הגב לתגובה זו
  10 0
  בינתיים? דיבידנדים מצוינים!
  סגור