לאומי שוקי הון: "אפשרות לדחיית העלאת ריבית ראשונה - בגלל התחזקות השקל"

בנק ישראל צפוי לפרסם ביום חמישי את הריבית במסגרת המתכונת החדשה של 8 הודעות בשנה במקום 12
 |  (1)
ד"ר קרנית פלוג, צילום: יח"צ
בנק ישראל צפוי לפרסם ביום חמישי הקרוב את הודעת הריבית במסגרת המתכונת החדשה, לפיה גובה הריבית ייקבע 8 פעמים בשנה (במקום 12), והפעם תיקבע הריבית לתקופה של חודשיים עד סוף מאי השנה. בלאומי שוקי הון כותבים הבוקר, כי בהודעה הקרובה, בנק ישראל עשוי לעדכן מעלה את תחזית הצמיחה שלו למשק, וכי יש אפשרות לדחיית העלאת הריבית הראשונה אל תוך שנת 2018 על רקע התחזקות השקל.
דודי רזניק, לאומי שוקי הון: "תחזית הצמיחה הנוכחית של בנק ישראל (מדצמבר 2016) עומדת על 3.2%, אולם על רקע הצמיחה החזקה יחסית ברביע הרביעי לצד העלייה בקצב הגידול של המדד המשולב בחודשים האחרונים יתכן עדכון מסוים בתחזית הצמיחה כלפי מעלה. קצב הצמיחה השנתי של המדד המשולב מצוי במגמת עלייה מתמשכת מאז חודש ספטמבר 2014, עם סיום מבצע "צוק איתן". באותה תקופה, קצב הגידול עמד על כ-2.5%, ובחודשים האחרונים עלה קצב הצמיחה השנתי לסביבה של כ-5%. נציין כי מדובר אף בקצב צמיחה גבוה מהממוצע מתחילת 2011 שעומד על כ-3.7%. נתונים אלה, משקפים את העלייה היחסית בסביבת הצמיחה בישראל בשנה האחרונה, אשר הסתמכה בחלקה על גורמים חד-פעמיים".
"הערכות חטיבת המחקר המעודכנות עשויות לדחות את העלאת הריבית הצפויה כרגע לרבעון האחרון של שנת 2017. מהלך התחזקות השקל במהלך הרבעון הראשון של השנה הואץ והסתכם בשיעור של 4.5% מול סל המטבעות. מול הדולר רשם השקל התחזקות של 6%, דבר שהביא, ככל הנראה, לעלייה בהיקפי ההתערבות של בנק ישראל במסחר במט"ח במהלך חודש מרץ. על רקע המשך מגמת התחזקות השקל נראה כי לא בלתי סביר כי העלאת הריבית הראשונה החזויה על ידי חטיבת המחקר של בנק ישראל תדחה אל תוך שנת 2018".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יעשו הכל כדיי לא לעלות ריבית גם במחיר של שקל חזק
  דוד 03/04/2017 08:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העלאת ריבית הינה גזר דין מוות לשוק הנדל"ן ולבנקים שנתנו משכנתאות בלי סוף. החולה בסוף ימות , זו רק דחייה זמנית.
  סגור