אפריקה ישראל: הפסד צורם של 2.7 מיליארד שקל ב-2016

אפי פתוח רשמה ב-9 החודשים הראשונים הפסד של 2.6 מ' ד'. נובוגרוצקי: "תוצאות השנה עומדות בסימן ההחרפה המתמשכת ברוסיה"
 |  (4)
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו
אפריקה ישראל דיווחה היום על הפסד עתק של 2.7 מיליארד שקל בשנת 2016, וזאת על רקע המשך החרפת המצב הכלכלי ברוסיה, כאשר 2.6 מיליארד שקל מההפסד מיוחסים לזרוע הפעילות ברוסיה, אפי פתוח, הפסד שנרשם ב-9 החודשים הראשונים של השנה. את הרבעון הרביעי סיימה אפריקה עם הפסד של 122 מיליון שקל. בתוך כך, אפריקה ישראל סיימה את 2016 עם גרעון של 390 מיליון שקל בהון המיוחס לבעלים. 
אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה ישראל: "תוצאות השנה עומדות בסימן ההחרפה המתמשכת במצב המאקרו כלכלי ברוסיה, והשפעת מצב זה על החלטת הנהלת החברה והדירקטוריון, להודיע במאי 2016 על גיבוש תכנית לארגון מחדש של מצבת התחייבויותיה של החברה. החלטה זו, היתה בבחינת הכרח המציאות ואנו עדיין בעיצומו של התהליך, בו אנו מפעילים את כל הצעדים הדרושים, מבניים וניהוליים כאחד, כדי להתאים את פעילותה העסקית והארגונית של החברה, למציאות מורכבת זו. כחלק מכך, השלימה החברה את מכירתה של אפי פיתוח לידי בעל השליטה מר לב לבייב. אנו תקווה שארגון מבנה החוב יסתיים במהרה".
"לצד האתגרים הלא פשוטים הללו אנו מעודדים מכך כי, המאמצים הרבים המושקעים בקידום הפיתוח העסקי באים לידי ביטוי בתוצאות חברות הבת אפריקה ישראל נכסים, דניה סיבוס ואפריקה ישראל מגורים. החברות מציגות המשך תנופת עשייה, המתבטאת בגידול וצמיחה בפעילות, תוך ביסוס איתנותן הפיננסית. אנו מאמינים כי, המומנטום החיובי בחברות יימשך והוא יבוא לידי ביטוי בתוצאותיהן גם בהמשך. לצד ההצלחה של מרבית הפעילויות של חברות הבת נמשיך ללא לאות להשקיע מאמצים רבים למציאת משקיע שיחזיר את נגב לפסי הרווחיות. כמו גם, נתמוך בהמשך קידום פעילות ענפה במגזר הפלדה, שלמרות שסבל בשנה החולפת מירידת מחירים, את פירות היציבות ו/או עליית המחירים בענף זה התחלנו לקצור עם המעבר לרווחיות".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  אז עוד תספורת או שחיטה??? (ל"ת)
  תרנגול לכפרות 30/03/2017 17:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  לבייב ואפריקה
  מאיר 30/03/2017 16:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי יתן ותגיע במהרה בימנו ובעזרת השם לפשיטת רגל כמו פישמן, תביט לשמיים ואין מושיע. על מה שעשית לכל אלה שרוששת אותם ולקחת את כספם.
  סגור
 • 2.
  רוסי שלא הבין שהשקעות ברוסיה הוא סיכון אבל ראשו בלטה הפ
  rusi 30/03/2017 16:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוסי שלא רוצה להבין שרוסיה של פוטין לא מקום לעסקים, הפסד לא כסף שלו אלה של הציבור...הוא משוריין בהשקעות בחו"ל ......
  סגור
 • 1.
  חוסר אימון
  אהרון 30/03/2017 13:13
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הדוחות של אפי פיתוח פיקיבים כדי לגרום למחזיקי המניות למכור תנסו לקנות אין מוכרים ואם כן פער של 10 אחוז בין קונה למוכר . לבייב הנוכל זה שרימה לפני 7 שנים ומחק 60 אחוז מערך האגחים ממשיך לגנוב דעת רוצה למחוק את החברה ואז תראו שערך אפי פיתוח יעלה פי 10 לפחות .
  סגור