מנכ"ל קבוצת איידיבי: "הדריקטוריון הסיר אתמול את הערת 'עסק חי' שרבצה על הקבוצה"

מנכ"ל שופרסל הפתיע בכנס הקבוצה כשאמר "בוחנים אפשרות להופיע גם בתחומים של ביטוח ותיירות - נכנס לתחומים שטרם הכירו אצלנו"
 |  (2)
אדוארדו אלשטיין, צילום: יח"צ
קבוצת איידיבי קיימה היום כנס בסימן "ממשבר לצמיחה", בו נכחו בכירי הקבוצה ופאנל המנכ"לים של חברות הבת שדיברו על תוצאות פעילות החברות והצפי להמשך השנה הנוכחית. את הכנס פתח מנכ"ל הקבוצה, שולם לפידות כשאמר "שנת 2016 הייתה שנת מפנה בפעילות של הקבוצה בכל האספקטים. אידיבי הייתה ועודנה הקבוצה הדומיננטית והמובילה בשוק הישראלי". 
עוד הוסיף שולם כי "יש לקבוצה נגיעה בחיי היום יום של כלל האזרחים והמשק בכלל. זה משהו שמביא לנו תחושת אחריות וגאווה. אנחנו כאן מתוך כוונה להשפיע בצורה חיובית. שנת 2016 התחילה בשינויים תפעוליים בכל חברות הבנות כתוצאה ממהלכים אסטרטגיים בשילוב נתוני מאקרו תומכים. דירקטוריון אידיבי אתמול הסיר את הערת עסק חי שרבץ על החברה בארבע השנים האחרונות"
"איך זה קרה? עסקת אדמה המהותית נסגרה במהלך שנה שעברה כשמכרנו את שותפתנו תמורת 1.4 מיליארד דולר. הסכום גבוה מהשווי שהעריכו לפני העסקה. עסקת אדמה הניבה רווח ותזרים חיובי של 230 מיליון דולר. ללא ספק עסקה מהותית לקבוצה. מעבר לתמורה הכספית, הצלחנו לבסס את מערכת היחסים עם השותפים הסינים ומקווים שיהיו הזדמנויות נוספות בעתיד".
"הורדת המינוף – ה-LTV של חברות הבנות שלנו נמוך משמעותית מזה שהיה לפני עסקת אדמה. המשכנו לבסס את הפרוטפוליו שלנו ואת החברות אותן אנחנו מנהלים".
"מתחילת השנה התמקדנו בצמצום עלויות – גם מבחינת תפקידים במטה בכך שאיחדנו נושאי משרה בכירים וחסכנו בעלויות של משרדים ופעילות. הכל תוך עבודת יעילות המטה. היום אנחנו פועלים כמטה רזה ויעיל והמטרה שככה זה ימשיך."
"מבחינת התוכניות העתידיות נתמקד בהמשך פיתוח חברות הבנות. השנה הנוכחית מיוחדת מבחינתנו מאחר ואנחנו צריכים להתמודד עם חוק הריכוזיות. אנחנו בוחנים בצורה מקצועית את הפתרונות עבור הקבוצה. נמשיך בהתייעלות חברות המטה, יש לנו דרך ונגיע לשם. אנחנו פועלים להביא תשואות מקסימאליות לבעלי המניות ובעלי החוב שלנו". 
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, הוסיף ואמר כי " סלקום פועלת בזירה התחרותית ביותר במשק הישראלי ועדיין מצליחה. אנחנו החברה החזקה והמובילה בישראל בשל כך שאנחנו יודעים לזהות את הצרכים תוך התייעלות והסתגלות לתנאי השוק החדשים. הדרך הנכונה לצמיחה זה לפנות לאזורי הפעילות הקווית – בחוד החנית השקנו מוצר טלוויזיה. יצאנו למתקפה נגד מתחרים חזקים כאשר התנאים היו לא פשוטים. סלקום TV זו הצלחה – למעלה מ-120 אלף בתי אב משתמשים בשירותנו. אנחנו מבססים את עצמנו כשחקן הטלוויזיה השלישי בישראל וזה עוזר לנו בצמיחה גם בכל שאר התחומים. הצמיחה שלנו מגיעה מתוך תחרות אמיתית ורואים לראשונה שחברות כמו 'הוט' ו'יס' מאבדות לקוחות לטובתנו. הקצב שלנו הולך וגדל כמו גם שביעות רצונם של לקוחותינו".
עוד הוסיף שטרן כי "אירוע מהותי נוסף שהיה לנו לאחרונה הינו החתימה עם אלקטרה מוצרי צריכה. הם ישלמו לנו בערך 200 מיליון שקל כל שנה וזה מבטיח זרם הכנסות עתידי מובטח. מעבר לכך, יהיה לנו שותף מלא להשקעות כמו פיתוח הרשת והצעת שירותים מתקדמים. זה אחד הנכסים החזקים שיש לנו – נתקדם לטכנולוגיות חדישות. היכולות שלנו יאפשרו לשמר ולחזק את מעמדנו בשוק הסלולר".
"לצד כל זה – אנחנו שואלים את עצמנו כל הזמן מהם מנועי הצמיחה העתידיים שלנו ואיך נביא ערך נוסף לבעלי המניות שלנו. חלק מהחזון שלנו לצמיחה, זה גם להגיע עם תשתיות האינטרנט הטובות ביותר ללקוח. אנחנו בודקים את זה בצורה מעמיקה. ההצלחה הגבוהה עם סלקום TV בתקופה קצרה ממריץ אותנו להמשיך. אנחנו בפתחה של מהפכה בכל מה שקשורה בקישוריות ובסלולר. זו הזדמנות גדולה מאוד גם לנו ולגם לעולם העסקים. אנו לא ממתינים בצד אלא מובילים את המהפכה וגורמים לה לקרות. נוכל להיות מובילים גם בעולמות ה- IOT. הסייבר קורץ לנו ואני מאמין שנמצא את עצמנו שחקן משמעותי בעולם הזה".
איציק אברכהן, מנכ"ל שופרסל – "הכותרת ממשבר לצמיחה מתחברת לתקופה שאנחנו היינו בה בשנת 2014. יצאנו לדרך בתקופה של משבר גדול בנינו לבין הלקוחות והספקים. התחרות הייתה קשה מאוד. מעבר לכך, היה גם משבר עם שוק ההון. הדבר החשוב ביותר עבורנו היה שאנחנו קוראים נכון את המפה ושנדע איך לצאת קדימה. סגרנו תקנים וסניפים ותכנית ההתייעלות הטיבה איתנו. קבענו כללי משחק חדשים בנינו לבין הספקים שבא לידי ביטוי בתקופה האחרונה. כל זה הוביל אותנו לכך שבשנתיים האחרונות אנחנו במומנטום מצוין, סיימנו שנה נהדרת. אנחנו היחידים בארץ עם רווחיות גבוה ביותר במותג הפרטי. באונליין אנחנו מוכרים מעל מיליארד ורבע שקל בשנה".
"אנחנו מאמינים שהאונליין הולך לצמוח בשנים הבאות. המומנטום מצוין ואנחנו מחפשים מנועי צמיחה נוספים תוך שיפור האונליין, שיהיה מתקדם יותר בשלוש השנים הקרובות. מצאנו שיש לנו פוטנציאל גם בעולם הפארם. נופיע אולי בתחומים של ביטוח ותיירות – אנחנו עוד ניכנס לפעילויות שונות שעוד לא הכרתם. אני מעריך שהמומנטום והצמיחה זו רק ההתחלה ואנחנו נוביל את השוק קדימה ברמת שירות שלא הייתה בארץ."
סגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין – "אתמול פרסמנו את הדוחות הכספיים והצגנו צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים. יצרנו בפרויקט הדגל שלנו בארה"ב ערך נוסף. אני גאה בייזום שלנו בבאר שבע - זה מוכיח כי חזון ויצירת מציאות משתלב עם עסקים. מעבר לכך, מהדרין היא חברה חקלאית שאנחנו מחזיקים בה והיא אחת ההבטחות שלנו. יש לנו מזומנים בקופה ואנו נמשיך לחפש הזדמנויות תוך מימוש נכסים שמימשו את הפוטנציאל שלהם".
אבי יעקובוביץ’, מנכ"ל גב ים – "גב ים נמצאת היום בפעילות של 5 פרויקטים ברחבי הארץ. שני הפרויקטים המרכזיים שלנו הם 'גב ים נגב' ו'תוצרת הארץ'. פרויקט תוצרת הארץ בשותפות עם חברת אמות (50%) יושלם בסוף 2018. זה פרויקט ייחודי ומרכזי בחברה ".
ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון – "במהלך שנת 2017 אנחנו הולכים לחוות שנה דרמטית כאשר שתי ההשקעות המהותיות שלנו צפויות להסתיים. אנחנו לקראת הניסויים הקריטיים ובטוחים שזו תהיה שנה מעולה למשקיעים".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הנהלה חסרת מעוף לאידיבי, הסבר בפנים
  שום הישג 24/03/2017 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מימוש אדמה היה בסה"כ ניצול סעיף אי תחרות בהסכם העלי המניות שנוחי דנקנר דאג לכלול. זה לא נחשב הישג של שולם לפידות או אלשטיין. לא ראינו שום הישג לקבוצה עד כה, שום טיפול בחוק הריכוזיות. שופרסל נמצאת בשיא שממנו רק ניתן לרדת כשיתר המתחרות מבססות את הסניפים שרכשו ממגה. נכסים ובנין בשיא כשכל הנדל"ן משוערך עד צוואר ובקרוב עם העלייה בריבית השווי יתחיל לרדת והאוויר ייצא מהבלון המנופח הזה. סלקום נמצאת בשיא שממנו רק ניתן לרדת כאשר נרגולטור ווידא שגולן תמשיך לשווק תכניות ב-30 ש"ח לחודש וזה עוד לפני שאקספון מתחילה לתת פייט. בקיצור, 3 הזרועות של דסק"ש נמצאות בשיאן ולקראת ירידה משמעותית. באשר לזרוע כלל ביטוח - זו מנוהלת באופן כושל ובקרוב יחלו גם מימושים רבעוניים של המניות בבורסה שילחצו את מחיר המניה מטה. הקבוצה אכן נמצאת בשיא מסוים שמקבל ביטוי בתוצאות אך קיים סיכון משמעותי ביותר שהמגמה לקראת סיום ובקרוב סביר מאוד להניח שכל 4 החברות המוחזקות יקבלו תפנית מטה ואי די בי תחזור להערת עסק חי ולקשיים פיטננסיים משמעותיים. באשר לדסק"ש - אילו הייתי מחזיק באג"ח שלה, הייתי מוטרד מאוד צהדיבידנדים הגדולים שהוכרזו!!!
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד
  אחד 23/03/2017 16:33
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תמשיכו ככה. אבל אל תשכחו להשלים את התמורות למחזיקי האג"ח של אחזקות גלהם יש תרומה רבה.
  סגור