בלאומי שוקי הון לא נותרים אדישים להתפתחויות באורמת: "בדרך לאקזיט מרשים"

אלה פריד מלאומי שוקי הון מעדכנת את מחיר היעד למניה ל-61 דולר אך עם זאת מותירה את ההמלצה 'החזק'
 | 
יצחק אנג'ל, צילום: יח"צ
בשבוע שעבר דיווחה חברת  אורמת טכנו +0.15% אורמת טכנו 19,900 +0.15% אורמת טכנו בסיס:19,870 פתיחה:19,810 גבוה:19,960 נמוך:19,720 תמורה:7,352,380 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , העוסקת בייצור ופיתוח של טורבינות כח להספקת אנרגיה חשמלית, את תוצאותייה הכספיות לשנה החולפת והמשיכה להציג, בדומה לדו"חות הקודמים, צמיחה בשורת ההכנסות ובשורת הרווח הנקי כאשר רשמה שנת שיא עם הכנסות של כ-663 מיליון דולר המשקפים צמיחה של 11.4% לעומת השנה הקודמת.
את הדו"חות פרסמה חברת הספקת האנרגיה החשמלית בצל המגעים המתנהלים בין בעלי השליטה (קרן פימי של ישי דוד ומייסדי החברה, בני הזוג ברוניצקי) לגוף אמריקאי בסכום המוערך בכ-600 מיליון דולר. בלאומי שוקי הון לא נותרו אדישים להתפתחויות האחרונות ולתוצאות המרשימות שרשמה החברה בדו"חותייה האחרונים ופרסמו היום (ג') התייחסות נרחבת לדו"חות החברה ולאפיון הרוכש הפוטנציאלי בעסקת המיזוג המתגבשת.
אלה פריד, אנליסטית בכירה בלאומי שוקי הון כותבת בסקירתה כי "מחיר המניה כנראה כבר משקף את הפרמיה (לבעלי השליטה) ואין אנו צופים פרמיה נוספת לשאר בעלי המניות בשלב זה. נציין כי הישגי ההתייעלות הנמשכים, לצד הסרת העמימות מכמה מתוכניות הפיתוח לשנתיים הקרובות, תורמים ללא ספק לאטרקטיביות של העסקה המתגבשת. לטעמנו, למרות היעד של 100% אנרגיה אלטרנטיבית בקליפורניה ותנופת הביקושים הגלובאלית, מכירת גרעין השליטה בחברה, בעידן ממשל טראמפ, הינה צעד הגיוני. אי לכך, אנו בהחלט מבינים את מי שרוצה לממש תשואה של 220% בתוך שלוש שנים, ולצאת ביחד עם בעלי השליטה. נציין כי גם אנחנו, למרות האפ-סייד העקבי במחיר היעד שהיה לנו, נקטנו גישה שמרנית ברבעונים האחרונים וסיקרנו את המניה בהמלצת "החזק".
עוד מוסיפה פריד כי "אנו מעלים את מחיר היעד שלנו למניית אורמת טכנולוגיות בכ-17%, לכדי 61$, ומותירים את ההמלצה על החזק. נציין, כי דוחות הרבעון האחרון והשנה כולה היו מרשימים והעסקה למכירת גרעין השליטה באורמת נראית לנו אפשרית ביותר. אנו אומנם חוזרים על עצמנו, אבל להערכתנו מחיר המניה הנוכחי כבר מגלם במידה רבה את ההצלחה של שני מגזרי ההכנסות, לרבות הביצועים המתוכננים לשנת 2017. נציין, כי בסוף השנה עמד צבר המוצרים על 251 מיליון דולר ותחזית ההכנסות של החברה נאמדה בכ-680-700 מיליון דולר וה-EBITDA החזוי של לשנת 2017 עומד על 340-350 מיליון דולר (כולל 23 מיליון דולר של חלק המיעוט)".
פריד מציינת כי "עם העסקה ובלעדיה, אורמת טכנולוגיות היא מובילה עולמית בפיתוח גיאותרמי והחברה האנכית היחידה בענף. בשנים האחרונות עברה החברה תהליכי התייעלות עמוקים, החוב הפיננסי נטו שלה אינו גבוה, המאזן מיוצב ובעוד שנתיים יסתכם עודף הפחת על ההשקעות בשווי משמעותי מאוד. אנו הנחנו בתחזית תזרים המזומנים שלנו שווי של כ-400 מיליון דולר. עם זאת,  נציין כי משך החיים הממוצע המשוקלל של תחנת כוח נאמד כיום בכ-15 שנים והוא צפוי לרדת לכ-12 שנה בשנת 2019. יתר על כן, התחנות מופחתות על פני 30 שנה, אולם משך חיי התחנה יכול להגיע גם לעשרות שנים לאחר ההפחתה (לדוגמה אורמסה). כיאה לאסטרטגיה של פימי, נקודות אלה מהוות הזדמנות לרוכשים הפוטנציאליים, ומאפשרות להם לנצל את היתרונות לצמיחה מואצת והרחבת הפורטפוליו באפריקה ובאסיה. מנגד, הן גם יכולות להוות עבור הרוכשים כלי לכיסוי השקעה מהיר".
בעניין זהות הרוכשים הפוטנציאליים כותבת פריד כי "לפי מיטב הבנתנו, על בסיס הפרסומים הפומביים, מדובר בקונגלומראט בינלאומי המתמחה בהשקעות באנרגיה אלטרנטיבית, שרואה את הפעילות של אורמת כאסטרטגית ואולי אף סינרגטית לעסקיו". 
מניית אורמת טכנו +0.15% אורמת טכנו 19,900 +0.15% אורמת טכנו בסיס:19,870 פתיחה:19,810 גבוה:19,960 נמוך:19,720 תמורה:7,352,380 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: רשמה מתחילת השנה תשואה חיובית צנועה של כ-3.8%, זאת בהמשך לעלייה של כ-47% שרשמה המניה בסיכום השנה החולפת. כיום נסחרת החברה בבורסה בת"א בשווי שוק של מעל ל-10 מיליארד שקל.
גרף מניית אורמת ב-24 החודשים האחרונים
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה