ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

הפניקס מעמיקה את שיתוף הפעולה עם אנלייט: מגדילה את אחזקותיה במיזם לקידום אנרגיה מתחדשת

אנרגיה סולארית, צילום: Getty images Israel
אנלייט אנרגיה -0.89% אנלייט אנרגיה 167 -0.89% אנלייט אנרגיה בסיס:168.5 פתיחה:168.5 גבוה:169.4 נמוך:165 תמורה:1,840,916 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מקבוצת יורוקום הודיעה היום (ג') על הגדלת השקעת הגופים מקבוצת הפניקס במיזם "מובילים", מיזם משותף עם גופים מוסדיים להשקעות בפרויקטי אנרגיה מתחדשת בשוק הבינלאומי. המיזם שהוקם בדצמבר 2015 בשיתוף עם קבוצת מגדל כולל היקף השקעות של כ-125 מיליון אירו.
הפניקס הודיעה לאחרונה על כניסתה למיזם בהיקף אחזקה של כ-15% וכעת החליטה להגדיל אחזקותיה בכ-5% נוספים בתמורה לכ-5.5 מיליון שקל (המהווים כ-1.5 מיליון אירו). לאחר הגדלה זו, תחזיק אנלייט בשרשור כ-60% ואחזקות קבוצת מגדל יישארו ללא שינוי בהיקף של כ-20%. אנלייט תמשיך לנהל את המיזם המשותף ולהחזיק ב-100% בשותף הכללי המנהל.
התחייבויות סך ההשקעה של השותפים במיזם "מובילים" מסתכמות בכ-125 מיליון אירו. להערכת החברה,  היקף ההשקעה האמור יאפשר את הקמתם של פרויקטים בעלות כוללת של כ-500 מיליון אירו, וזאת הודות למבנה המימון הטיפוסי של פרויקטים אלה, המתבסס בדרך כלל על הזרמה של הון עצמי בהיקף של כ-25% מן העלות הכוללת, ומימון יתרת ההשקעה בדרך של חוב בכיר במבנה מימון פרויקטלי (Project finance).
 
אנלייט הובילה עד כה באמצעות מיזם "מובילים" שלוש השקעות הכוללות פרויקטי אנרגיית רוח במספר מדינות כדוגמת אירלנד, קרואטיה וסרביה, בהיקף הון עצמי צפוי של כ-68 מיליון אירו ובעלות השקעה כוללת של כ-272 מיליון אירו, המהווה כ-54% מהתחייבויות ההשקעה הכוללות של המיזם. נציין כי הפרויקט באירלנד מצוי בימים אלה בסוף שלב ההקמה, הפרויקט בקרואטיה השלים סגירה פיננסית והחל בשלב ההקמה והפרויקט בסרביה מצוי בשלבי פיתוח סופיים.
 
גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת התייחס לדיווח ואמר כי "אנו מברכים על הגדלת אחזקותיה של קבוצת הפניקס במיזם "מובילים". השוק המוסדי בעולם ובישראל הולך ומבין את הפוטנציאל האדיר והיתרון הגלום בהשקעה בתשתיות אנרגיה מתחדשת לטווח ארוך, ואת היתרון הגלום בשת"פ עם שחקנים אסטרטגיים בתחום, בעלי יכולת יזמית ותפעולית מוכחת. אנו רואים במיזם נכס אסטרטגי לאנלייט, נוכח כיווני ההתפתחות של שוק האנרגיה המתחדשת בעולם, ומעריכים שגורמים מוסדיים נוספים יצטרפו אליו בעתיד". 
חברת אנלייט אנרגיה -0.89% אנלייט אנרגיה 167 -0.89% אנלייט אנרגיה בסיס:168.5 פתיחה:168.5 גבוה:169.4 נמוך:165 תמורה:1,840,916 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  הנסחרת בבורסה של ת"א, עוסקת בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת. החברה פועלת כיום בישראל ובאירופה. מתחילת השנה הנוכחית רשמה מניית החברה תשואה חיובית של כ-28% זאת במהשך למומנטום החיובי איתו סיימה החברה את השנה החולפת כשרמה תשואה חיובית של כ-35%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה