מנכ"ל מליסרון אבי לוי מסמן את הטריגר להמשך הצמיחה

 |  (1)
אבי לוי, צילום: Bizportal
חברת מליסרון דיווחה הבוקר על דו"חות מצוינים לרבעון הרביעי ולשנת 2016 כולה, הודות לשיפור בתוצאות הקניונים בעיקר, עם צמיחה של 15% ב-FFO תוך שמירה על שיעורי תפוסה גבוהים. מניית מליסרון +3.72% מליסרון 18,400 +3.72% מליסרון בסיס:17,740 פתיחה:17,870 גבוה:18,510 נמוך:17,690 תמורה:23,120,591 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מזנקת כעת בתגובה ב-3.7%, ובלידר שוקי הון, שמחזיקים בהמלצה 'תשואת יתר' למניה, העלו אחרי הדו"חות את מחיר היעד ל-210 שקל למניה - אפסייד של 12% על מחיר השוק. 
אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, מסביר בשיחה עם Bizportal, כי הזרוע עוד נטויה למרות שהחברה פועלת בשוק רווי, ומסמן את הטריגר להמשך הצמיחה.
"יש כמה פרמטרים שנמצאים במדינת ישראל ואתה לא מוצא אותם בעולם. האחד, זה גידול באוכלוסייה של 2% בשנה, בעוד שבעולם המערבי יש ירידה בשיעור האוכלוסייה. זה לא רק חרדים וערבים שעושים ילדים אלא היום 4-3 ילדים למשפחה הפך לסטנדרט בישראל. בוא נתרגם זאת למספרים, בשנת 2016 האוכלוסייה גדלה ב-180 אלף איש. על פני 10 שנים בריבית דריבית זה 2 מיליון איש. מדובר בטווח זמן מאד קצר ועל גידול של יותר מ-20% מהאוכלוסייה. אתם מבינים את המשמעות, את העוצמה מהדבר הזה? את עליית כוח הקנייה מהדבר הזה? אין לזה אח ורע בעולם".
"דבר שני, שיעור האבטלה בישראל הכי נמוך שהיה אי פעם כאשר אנשים עובדים, משתכרים ומבזבזים. עוד נתון משוק העבודה נוגע לשיעור ההשתתפות בעבודה הגיע ל-64% והוא הולך וגדל גם אצל חרדים, גם אצל ערבים וגם אצל נשים. דבר נוסף נוגע לחיסכון שלא ממש כדאי על רקע הריבית של היום. אז בטווח הנראה לעין אני לא רואה שינוי בתוואי הריבית. דבר אחרון, זה קצב הצמיחה במשק. כל הפרמטרים האלה מעידים על כך שהמגמה הזו של המשך צריכה, וגידול בפדיונות וכתוצר לוואי גידול בשכר דירה - צפוי להימשך".
נכון לסוף 2016 בבעלותה של מליסרון 25 נכסים מניבים בשטח כולל של כ-717 אלף מ"ר כאשר שטחי ההשכרה מאוכלסים בשיעורי תפוסה גבוהים של כ-97%. בין הנכסים המרכזיים של מליסרון: עופר הקריון, עופר רמת אביב, עופר גרנד קניון באר-שבע, עופר גרנד קניון חיפה, עופר רחובות, עופר גרנד קניון פתח-תקוה, עופר בילו סנטר outlet, פארק עופר פתח תקוה ועוד.
הזכרת את הצמיחה אבל ברובה היא מיוחסת לשוק הרכב ולעסקה של אינטל. מדובר ברכיבים חד פעמיים, בטוח שיהיה לאנשים מה לזבז בהמשך?
"כל יתר הפרמטרים הם קבועים, גידול האוכלוסייה זה לא משהו שהולך להשתנות מחר. שוק העבודה חזק, כל אלו פרמטרים קיימים. הקניונים שלנו עושים סך הכל יותר מהמשק כאשר אנחנו משתדלים להביא מותגים הכי טרנדיים, משדרגים את הקניונים, רוצים לגרום לכך שאנשים ירצו להגיע לקניונים שלנו. העבודה שלנו זה לא להעלות את הדמי שכירות אלא לדאוג לכך שיותר אנשים יגיעו לקניונים שלנו".
במקביל לפרסום הדו"חות מליסרון הקטינה את הרף לקבלת מענק לבכירים. בעניין זה אומר לוי: "הצבנו רף קשה. הרף היה 14% והקטנו אותו לתשואת   של 13.5% FFO כאשר עד 10% אנו לא מקבלים שום מענק. ישנם פרמטרים מסוימים שגרמו לעלייה ברווח, אבל לא הכל ממני. בין היתר, יש להודות לכחלון שהוריד את שיעור המס ואז גם העתודה למס ירדה וההון העצמי שלנו גדל. להשיג תשואה של 14% על עליית ההון שנגרמה כתוצאה מהפחתת שעור המס... זה לא נכון לבקש  מההנהלה לעשות את הדבר הזה ולכן הדירקטוריון הגיע למסקנה שנכון להקל בפרמטרים. אלו עדיין יותר קשים ומאתגרים מכל חברה בענף בשוק".
במליסרון מתגאים שחברה היא בין הראשונות לדווח על תוצאותיה הכספיות באחוזת בית ומבקשים להיות דוגמא ליתר החברות. "אנחנו מנסים לקבוע סטנדרטים בשוק שאחד מהם זה מועד הוצאת הדו"חות. זה מעיד על השקיפות של החברה והניהול. דבר נוסף, אנו הראשונים שעשינו החלפת סדרות אג"ח ממח"מ בינוני למח"מ ארוך, וזאת לראשונה בדרך של מכרז על המחיר והכמות המוחלפת ובכך הבאנו חידושים לשוק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מתי תסיימו את הסיפור עם קניון הראל? (ל"ת)
  אקסיום 01/03/2017 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור