הסוף לייצוא תעשיית האופציות הבינאריות לחו"ל? האוצר שיגר תזכיר חוק

 |  (2)
"משחק הימורים"
על רקע הביקורת בארץ ומעבר לים, ולאחר שרשות ניירות ערך אסרה על חלק מהזירות לפעול בישראל - משרד האוצר פרסם היום (ה') תזכיר חוק לתיקון חוק ניירות ערך, האוסר על זירות סוחר ישראליות להציע מסחר באופציות בינאריות ללקוחות מחוץ לישראל.
תזכיר החוק קובע בנוסף כי לא ניתן לנהל בארץ זירת סוחר הפונה רק ללקוחות זרים, אפילו אם היא אינה מציעה מסחר באופציות בינאריות, ללא רישיון זר המתיר ניהול זירת סוחר במדינה בה מצויים הלקוחות של אותה זירה.
נזכיר כי לפני כשנה אסרה רשות ניירות ערך על זירות סוחר הפועלות מול לקוחות ישראלים לסחור באופציות בינאריות. "לעמדת הרשות המסחר באופציות בינאריות דומה במהותו למשחק הימורים. מסיבה זו ומשיקולים נוספים אסרה הרשות על זירות אלה להציע ללקוחות ישראלים לרכוש אופציות בינאריות", נכתב בהודעה. עם זאת, זירות סוחר שפעלו מישראל כלפי לקוחות זרים עדיין יכלו לסחור במכשירים פיננסיים שונים, ובכלל זה באופציות בינאריות, ללא כל הסדרה או פיקוח.
וכך נכתב בהודעה המשותפת: "במהלך השנה האחרונה הגיעו לגורמי האכיפה השונים, ובהם רשות ניירות ערך, תלונות רבות וחמורות בדבר הפסדים כספיים רבים של לקוחות ממדינות שונות ברחבי העולם, כתוצאה מפעילות מסחר בזירות סוחר ישראליות הפועלות ללא פיקוח וללא רישיון כלפי משקיעים בחו"ל, בעיקר בהקשר של פעילות באופציות בינאריות. תופעה זו צברה תאוצה רבה ויצרה הדים שליליים נרחבים בעולם, תוך גרימת נזק תדמיתי משמעותי לישראל בכלל, ולשוק ההון בישראל בפרט. על רקע זה פעל היועץ המשפטי לממשלה לתאם ולקדם את עבודת גורמי האכיפה והחקיקה. רשות ניירות ערך בשיתוף ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים הכינו את תזכיר החוק שפורסם היום. התזכיר מעניק לרשות ניירות ערך סמכויות אכיפה גם בנוגע לפעילותן של זירות הסוחר המנוהלות בישראל, אך פונות רק ללקוחות מחוץ לישראל".
"כאמור, התזכיר אוסר על זירות כאלה להציע ללקוחותיהם בחו"ל לסחור באופציות בינאריות, וכן אוסר על זירות סוחר המנוהלות בישראל לפעול כלפי לקוחות בחו"ל ללא רישיון זר מתאים. התזכיר אינו מתיר לזירות לפעול כלפי לקוחות ממדינות בהן אין פיקוח על מנהלי זירת סוחר. על הגורמים שיפרו את האיסורים הקבועים בתזכיר עשויות להיות מוטלות סנקציות שונות, ובכלל זה סנקציה פלילית של עד שנתיים מאסר בפועל".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תתעוררו בזמן ולא לאחר שנים
  י. 24/02/2017 09:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  משרד האוצר על שלוחותיו איננו מתפקד לטובת הציבור.חבורת רמאים עושה הרבה כסף בשיטות הונאה והרשות לני"ע ישנה ובכך שותפה לפשע.
  סגור
 • 1.
  הם רושמים את החברה באיי הבתולה או קפריסין
  איתי 23/02/2017 15:28
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כל פעם אתם עושים צעד מאוחר הם ממזמן התכוננו לזה ורושמים כחברה בחול ואגב הם יושבים ברמת גן במגדל גבוהה
  סגור