אקסלנס לקראת דו"חות דלתא: "צופים שיפור קל ועמידה בתחזיות"

חברת האופנה שרשמה דו"ח חלש מאוד ברבעון הקודם צפויה להציג שיפור בשיעור המכירות ברבעון האחרון
 | 
דלתא תחתונים, צילום: Bizportal
חברת האופנה הישראלית  דלתא +1.18% דלתא 11,140 +1.18% דלתא בסיס:11,010 פתיחה:11,010 גבוה:11,350 נמוך:11,010 תמורה:510,646 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  צפויה לפרסם הערב את דו"חותייה הכספיים לרבעון הרביעי ולשנת 2016 כולה, ולהציג שיפור ביחס לרבעון המקביל אשתקד זאת בעיקר בשל רכישת פעילות חטיבת ה-CBC של תאגיד האופנה הבינלאומי, חברת VF Corporation בחודש יולי האחרון. 
בתוך כך, בהמתנה לפרסום הדו"חות הערב, מעריכה האנליסטית מיכל אלשיך מאקסלנס כי "אחרי דו"ח חלש מאוד ברבעון הקודם, הפעם אנחנו צופים שיפור קל מאשתקד ועמידה בתחזית. הרווח הנקי של דלתא צפוי לעלות מכ-17 מיליון דולר לכ-19 מיליון דולר, מזה כ-1 מיליון דולר מיוחס לרכישת פעילות חטיבת ה-CBC של תאגיד האופנה הבינלאומי, חברת VF Corporation בחודש יולי האחרון".
ביחס לשיעור המכירות אלשיך צופה כי דלתא תציג "עלייה של כ-28% ותעמוד על 367 מיליון דולר אך בניטרול הרכישה, הצמיחה תהיה מתונה ותעמוד על שיעור של כ-1.7%. ברווחיות התפעולית אנו צופים עלייה קלה מכ-7.8% לכ-8.1%. למרות עלייה נאה ברווח התפעולי מ-22 מיליון דולר ל-30 מיליון דולר (כולל הרכישה) אנו צופים עלייה מתונה בלבד ברווח הנקי בשל עלייה בהוצאות המס, שאשתקד היו נמוכות באופן חריג בשל ניצול הפסדי מס".
"בהסתכלות שנתית, אנו צופים שדלתא תעמוד בתחזית ל-2016 כפי שפורסמה ברבעון האחרון. התחזית האורגנית, ללא רכישות שנעשו ב-2015 והרכישה האחרונה מיולי 2016 שלCBC , משקפת שנה של סטגנציה. זאת בשל חולשה מהותית בשוק האופנה בארה"ב שקיזזה את השיפור באירופה".
לדברי אלשיך "שנת 2017 מגיעה לאחר שנה אורגנית חלשה למדי ב-2016, עם ירידה במכירות ויציבות בשולי הרווח עקב התייעלות ובעיקר שינוי בתמהיל: פחות מכירות לוואל מארט, ששיקף רווחיות נמוכה". אלשיך מוסיפה כי "ברמה אורגנית אנו צופים כי 2017 תשקף יציבות עם צמיחה של כ-3% ושיפור קל ברווחיות, עם כניסת המפעל החדש בויאטנם במחצית השנייה של 2016. הכללת הרכישה על פני שנה מלאה צפויה להוסיף לעלייה מהותית במכירות וברווח, כאשר את כל פעולות ההתייעלות בגין הרכישה אנו סבורים כי החברה תציג כהוצאות חד פעמיות".
"דלתא טומנת בחובה פוטנציאל בטווח ארוך בשל פונדמנטלס חיוביים וניהול טוב, אך סיכוני השוק, בדגש על ארה"ב וכן התלות במזג האוויר ובהצלחת הרכישה, שכוללת אתגרים לא קטנים, בין היתר: חיזוק מותג היוקרה בג'ינסים, צמיחה בענף עצמו וכן התייעלות פנימית, עדיין מאיימים. המודל שלנו כולל את תחזיות החברה לעמידה בתחזית ל-2016 וכן שקלול של הרכישה האחרונה (CBC), עם צפי לשיפור בנרכשת בשל התייעלות כבר ב-2017".
אלשיך מסכמת כי "בשקלול אלו, אנו מותירים את ההמלצה על תשואת שוק, עם מחיר יעד של 117 שקל, המשקף אפסייד של כ-8% על מחיר המניה הנוכחי. כל עוד לא נראה התייצבות בסביבת הפעילות, שנרגיש עימה בטוחים ו/או תחילת תוצאות בשטח לחיוב עקב הרכישה אנו מעדיפים להמתין למועד כניסה אטרקטיבי יותר ברמת התמחור ונותרים ניטרליים בהמלצה במחיר הנוכחי".
נציין כי מניית דלתא רשמה מתחילת השנה הנוכחית ירידה של כ-3%, כאשר את השנה החולפת סיימה המניה בתשואה חיובית צנועה של כ-6%. החברה נסחרת בבורסה בת"א בשווי שוק של כ-2.7 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה