המלצה לוהטת - מניה קטנה שמקבלת היום אפסייד משמעותי

 | 
מסמנים מטרה
אנליסט הנדל"ן ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז' החל לסקר את מניית סקיליין עם המלצת קנייה ומחיר יעד גבוה במיוחד. האחרונה, חברה הבת של מישורים, פועלת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: מלונאות, ייזום ונדל"ן מניב (מסחרי) בארה"ב ובקנדה, כאשר פעילות המלונאות מהווה נדבך מרכזי ביצירת הרווח התזרימי השוטף עם שיעורי צמיחה נאים באופן עקבי. 
בסקירתו כותב ששון כי "פעילות הייזום המתמקדת בהשבחת קרקעות ובבניית יחידות נופש היוותה מרכיב משמעותי בפעילות החברה עד לאחרונה. להערכתנו, התנודתיות ברווח הטמונה בפעילות מסוג זה, מקשה על השוק לתמחר את שווי החברה. זאת להערכתנו הסיבה המרכזית לכך שהחברה, נסחרת באופן עקבי מתחת להונה העצמי, בעוד חברות נדל"ן מניב בהן מדובר בתזרים יציב ובטוח באופן יחסי, נסחרות בפרמיה על ההון".
ששון מציין כי "בעלת השליטה בחברה הינה חברת מישורים, שהינה חברה ציבורית. בעלי השליטה העיקריים בה הינם מר אלכס שניידר ומר גיל בלוטרייך. בין בעלי המניות בחברה נמנית גם חברת הכשרת היישוב". ומוסיף "נכון להיום בבעלות סקייליין שלושה בתי מלון מסוג Resorts – מתוכם שניים בקנדה ואחד בארה"ב, וכן 2 בתי מלון מסוג Hotels בארה"ב. בנוסף, מחזיקה החברה בשני נכסים מסחריים ב-Blue Mountain שממוקם בעיירה Colingwood שבחבל אונטריו שבקנדה, וב-Hyatt הממוקם במרכז העסקים של Cleveland שבמדינת אוהיו שבארה"ב".
"בעקבות הרצון להגדיל את חלקו של התזרים המניב שהינו יציב במהותו, מקדמת ההנהלה שינוי אסטרטגי במודל העסקי, המתעדף את הפעילות המניבה, על פני פעילות הייזום – בעקבות זאת ביצעה החברה בשנה האחרונה מספר מהלכים משמעותיים. בין המהלכים, ניתן למנות את מינויו של מנכ"ל חדש, בעל ניסיון עשיר בתחום המניב, ומימוש קרקעות שהושבחו בסכום כולל של כ- 52 מיליון דולר קנדי (חלק החברה). נכון להיום שווי השוק של החברה מייחס לבתי המלון שווי הנמוך מעלותם ההיסטורית, כפי שזו מופיעה בדוחות הכספיים. עובדה זו מתבטאת במכפיל ההון של החברה העומד על 0.87. מודל השווי גוזר לבתי המלון שווי משמעותי הגבוה באופן ניכר מזה הקיים בדוחות, ומשכך זהו גם המקור העיקרי לאפסייד בהחזקה במניית החברה".
"השינוי האסטרטגי הקורם עור וגידים, במקביל למצב הנוכחי בו השוק עדיין "תופס" את החברה כחברה יזמית, מספקים מנקודת מבטנו נקודת כניסה טובה להשקעה בחברה – כבר עתה ניתן לראות כי התזרים מהמרכזים המסחריים והמלונות (המקביל במהותו ל- FFO), משקף תשואה של למעלה מ- 15% על הפעילות המניבה, כפי שערכה נגזר משווי השוק (ראו בהמשך). תשואה גבוהה שכזו בצירוף מהלכים נוספים שיבוצעו, כחלק מהשינוי האסטרטגי בו נוקטת ההנהלה, מהווים להערכתנו הזדמנות טובה להיכנס להשקעה במניה".
ששון מסכם את סקירתו וכותב כי "בהינתן שווי השוק הנוכחי, הרי שהחזקה בחברה עשויה להניב אפסייד משמעותי. מודל הערכת השווי גוזר לחברה שווי כלכלי הגבוה בכ-41% משווי השוק שלה. כאמור לעיל, עיקר האפסייד נובע מפעילות המלונאות אשר קיים לגביה פער משמעותי בין השווי בספרים לשווי הכלכלי. לאור זאת, אנו משיקים סיקור על מניית סקייליין בהמלצת קנייה ובמחיר יעד של 34.2 שקל למניה, הגבוה כאמור בכ-41%  לעומת המחיר הנוכחי שהינו 24.2 שקל למניה".
נציין כי מתחילת השנה רשמה מניית סקייליין +1.16% סקייליין 2,971 +1.16% סקייליין בסיס:2,937 פתיחה:2,937 גבוה:2,975 נמוך:2,963 תמורה:6,685 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תשואה שלילית של מעל ל-4%, כאשר את השנה החולפת סיימה המניה בעלייה צנועה של כ-5.5%.
תנועת מניית סקייליין ב-12 החודשים האחרונים:
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה