ועדת הכספים אישרה: חברות ציבוריות קטנות ובינוניות יעברו לדיווח חצי שנתי

 |  (2)
אילן פלטו, מנכ"ל אגוד החברות הציבוריות, צילום: יח"צ
בשורה רגולטורית עבור החברות הקטנות והבינוניות בבורסה בתל אביב. יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, אישר היום את הרפורמה לפיה חברות בשווי שוק של עד 300 מיליון שקל יוכלו לבחור לעבור לדיווח חצי-שנתי, ולא יצטרכו לפרסם דוחות בכל רבעון.
המעבר לדיווח חצי שנתי יחל בקרוב, זמן קצר לאחר פרסום התקנות ברשומות, והוא תקף לחברות שלא הנפיקו אג"ח לציבור, ושאינן משתייכות למדדי המניות המובילים. על פי הערכות, מדובר בהקלה רגולטוריות שתקפה לכ-200 חברות ציבוריות שנסחרות בת"א.
במסגרת ההקלה התקבלה עמדת איגוד החברות הציבוריות ביחס לאי פרסום דו"ח חלופי כלשהו ברבעון הראשון והשלישי, וכן נקבע כי אימוץ ההקלה ייקבע וולונטרית, על פי עמדת התאגיד, מבלי צורך לפעול לקבלת אישור מיוחד. לבקשת האיגוד נקבע כי בעוד שנה תדווח הרשות לני"ע לוועדת הכספים על אופן יישום ההקלה בפועל, כאשר המטרה היא לבחון הרחבה של ההקלה לחברות נוספות.
מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו: "מדובר בבשורה משמעותית לכל החברות הציבוריות ובעיקר לחברות הקטנות והבינוניות שכורעות תחת עול הרגולציה. ברצוני להודות ליו"ר ועדת הכספים משה גפני וליו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר על שאימצו את בקשת האיגוד ועל מחויבותם להמשך הפחתת הרגולציה על החברות הציבוריות. אני משוכנע שבאמצעות מהלך משולב של כלל הגופים- הבורסה, רשות ני"ע, ועדת הכספים, משרדי המשפטים והאוצר ובעיקר רשות המסים, נוכל להוביל לעידן חדש בבורסה הישראלית".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כה מתקדמים לאיכות חיים לא הכל אמריקה וסטרס (ל"ת)
  כבוד לכחלון 16/02/2017 11:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כחלון פשוט תותח יודע להוריד סטרס (ל"ת)
  תודה לשר 16/02/2017 10:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור