ארקו מדווחת: הושלמה מכירת 9.9% מ-GPM לקרן האמריקנית

חברת תחנות הדלק שבשליטת אריק קוטלר משלימה עסקה ומשלשלת לקופתה 80 מליון שקל
 |  (1)
אריק קוטלר, צילום: יח"צ
ארקו החזקות, חברת תחנות הדלק של אריק קוטלר, מדווחת היום על השלמת העסקה במסגרתה קרן השקעות אמריקנית 'Harvest Partners' רכשה 9.9% מ-GPM לפי תמורה של 62 מליון דולר ולמעשה הפכה לשותפה. העסקה בוצעה עפ"י שווי ל-GPM של כ-630 מיליון דולר (כ-2.4 מיליארד ש"ח) כאשר התמורה לארקו מסתכמת ב-23.75 מ’ דולר (לפני הוצאות עסקה).
נזכיר כי בסוף אוקטובר האחרון דיווחה ארקו על מזכר הבנות לא מחייב עם הקרן  'Harvest Partners' וכעת מדובר בהשלמת העסקה. במסגרת העסקה Arko Convenience Stores, LLC, תאגיד הנמצא בעקיפין בבעלות ושליטה מלאה של ארקו, ותאגיד הקשור לקרן Davidson Kempner המחזיק ביתרת הזכויות ב-GPM, מכרו את מלוא יחידות ההשתתפות העדיפות שהיו בבעלותם בחלקים שווים בתמורה ל-47.5 מיליון דולר, וכן הגוף הקשור ל-DK מכר כ-2.6% מיחידות ההשתתפות הרגילות ב-GPM בתמורה לסך של 15 מיליון דולר". כתוצאה מסגירת העיסקה התווספו לקופת המזומנים של ארקו כ-80 מיליון ש"ח ובסה"כ כ-150 מיליון ש"ח בקופת החברה. 
אריק קוטלר, יו"ר ומנכ"ל ארקו החזקות ומנכ"ל GPM אמר היום כי "כניסת הקרן לפי שווי ל-GPM של כ-630 מיליון דולר (כ-2.4 מיליארד ש"ח) מעיד על הישגיה של החברה בשנים האחרונות ותוצאות יישום התוכנית האסטרטגית ב-GPM אשר בבסיסה הרחבת פעילותה של GPM והפיכתה לחברה מובילה בתחום הדלקים והחנויות נוחות ברחבי ארה"ב, תוך הכרה של גורמים בשוק האמריקאי בצמיחתה של GPM, במעמדה בשוק ובפוטנציאל הגדילה וההתפתחות שלה". עוד נכתב בדיווח כי רכישת השליטה ב-GPM על ידי החברה בשנת 2011 נעשתה עפ"י שווי של כ-30 מיליון דולר ל-GPM. 
מאיה גרינוולד, אנליסטית רוסאריו ייעוץ ומחקר התייחסה להשלמת העסקה וציינה כי "מימוש העסקה יציף עודף שווי משמעותי לארקו דרך אחזקתה ב- GPM". נציין כי ארקו החזקות צפויה להיכלל במדד ת"א-125 שיושק על ידי הבורסה בחודש פברואר הקרוב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ארקו
  צחי 09/01/2017 07:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד . אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה.
  סגור