מזרחי-טפחות יוצא בתוכנית פרישה מרצון ל-300 עובדים

לפי הודעת הבנק, התוכנית נותנת מענה למכתב המפקחת מתחילת 2016, שבו נדרשו הבנקים להתוות תוכנית רב-שנתית להתייעלות
 | 
אלדד פרשר ומשה וידמן, צילום: אבשלום ששוני
דירקטוריון מזרחי-טפחות אישר אתמול (ג') להנהלה להפעיל תוכנית פרישה מרצון בבנק. במסגרת התוכנית, שתתפרס על פני השנים 2017 ועד 2021, יוכלו לפרוש מרצון עד 300 עובדים מהבנק ומחברת הטכנולוגיה שלו. וכך נכתב בהודעת הבנק: "החלטת הדירקטוריון מהווה מענה למכתבה של המפקחת על הבנקים מחודש ינואר 2016, שבו נדרשו התאגידים הבנקאיים להתוות תוכנית רב-שנתית להתייעלות, ותאפשר לעובדים ותיקים לפרוש באופן מכובד ובתנאים מיוחדים, לאחר שנים ארוכות של עבודה מסורה ומאומצת."
בתוכנית, שקיבלה את אישורו העקרוני של הפיקוח על הבנקים, יוכלו להיכלל עובדים קבועים של הבנק בשני מסלולי פרישה: פנסיה מוקדמת או פיצויים מוגדלים בשיעור של 150% (בנוסף על העברת הבעלות בקופות הגמל על שמם) ובדיווח נכתב כי אפשר ובמסגרת תנאי הפרישה, תינתנה לעובדים הטבות נוספות אשר אינן מהותיות. נציין כי מסלול הפנסיה המוקדמת רלוונטי רק עבור עוברים בגיל 55 עד 66.
עלות התוכנית מוערכת בכ-300 מיליון שקל (לפני השפעת המס), והיא תיכלל בדוחות הכספיים ליום 31 בדצמבר 2016. בסיומה, צפויה תוכנית ההתייעלות להביא לחיסכון בהוצאות השכר של הבנק בהיקף של כ-70 מיליון שקל בשנה (לפני השפעת המס).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה