2 מניות יתר בת"א שקיבלו היום המלצות חמות מאוד - שימו לב

רגע לפני 2017, הנה שתי מניות מהשורה השלישית בבורסה בת"א שמקבלות (יום א') המלצות חמות
 |  (2)
המלצת קנייה, צילום: Getty images Israel
1. חנן מור 0% חנן מור 1,690 0% חנן מור בסיס:1,690 פתיחה:1,690 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: האנליסט שי ליפמן מווליו בייס העלה את מחיר היעד למניית חנן מור מ-15 שקלים ל-17 שקלים והותיר את ההמלצה על 'קניה'. מדובר באפסייד של 37%. וכך כותב ליפמן בהמלצה: "העלאת מחיר היעד, בהתאם מודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי של החברה בשנים הקרובות כשרובן המכריע של יח"ד בביצוע ובתכנון מכור. כניסתה של החברה לייזום נכסים מניבים היא החלטה נכונה שתייצר לה בעתיד תזרים קבוע שיהווה עוגן ויקל על הייזום בתחום המגורים. אנו רואים בחיוב את התפתחות הפרויקט בפולין וההסכם מול הבנק שהקטין את החשיפה של החברה לפולין והחזיר הביתה כ-13 מיליון שקלים". 
עוד כותב ליפמן כי "להערכתנו אחזקה בחברה המנוהלת היטב (בהובלה של חנן מור ואבי מאור המייסדים ובעלי השליטה ,)שנמצאת בתחום בעל צמיחה, יוזמת וצומחת בקצב נאה,  היא תוספת רצויה לתיק ההשקעות".
ליפמן מציין כי לחברה נוכחות מרשימה בעיר החדשה חריש בה היא מכרה כבר 358 יח"ד (278 בביצוע ועדו 445 בתכנון). "להערכתנו לחריש פוטנציאל צמיחה גבוה בשל מחירי הדיור, הנגישות הגבוהה אליה והתשתיות בעיר", כך לפי ליפמן.  
ליפמן התייחס גם לכך שבתקופה האחרונה התרחבה החברה לתחום של ייזום והקמת מרכזי מסחר בסביבת פעילות הפרויקטים למגורים של החברה, תחת מותג מסחר MORE במטרה לייצר בקבוצה זרוע של נדל"ן מניב. "קיימים מספר יתרונות בהקמת פעילות זו, הראשונה והמשמעותית מכולן היא יצירת פעילות מניבה שתייצר תזרים קבוע ותעמוד כעוגן אל מול הפעילות הייזום בתחום המגורים, בנוסף, בהקמה של פרויקטים המשלבים עירוב שימושים (מגורים ומסחר באותה יחידה או בסמוך) יש יתרונות כלכליים שכן דבר זה מוזיל את העלות", כך כותב ליפמן. ריכוז הפרויקטים של מרכזי המסחר:

 
2. דנאל -0.06% דנאל 18,010 -0.06% דנאל בסיס:18,020 פתיחה:17,980 גבוה:18,020 נמוך:17,980 תמורה:15,670 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ערן יעקבי מרוסאריו קבע היום את מחיר היעד של מניית דנאל כא בטווח של 166-175 שקלים. דנאל פועלת בישראל בתחומי הסיעוד, משאבי אנוש ואוכלוסיות מיוחדות. מניית החברה זינקה 36% השנה לשיא כל הזמנים, ומחיר היעד של יעקבי משקף אפסייד של כ-17%.
לדברי יעקבי, "בתחילת הדרך, בבואנו ללמוד החברה, התבוננות בגרפים של התפתחותה בשנים האחרונות ביחד עם תשואת הדיבידנד, זעקה לשמיים כי מדובר כמעט בהשקעת אג"ח עם תשואות של אקוויטי. בעצם, התזרים הקבוע, ההכנסות החוזרות מאותם גופים והיכולת לשלוט בהוצאות, מספרים סיפור פנטסטי. מנגד, הרי שמדובר בענף הנשען על משרדים ממשלתיים במרביתו ומכאן גם החשש מסיכונים. ככל שנברנו באופי הלקוחות המשלמים (כ-70% מההכנסות מגופים ממשלתיים) מחד ובאופי המכרזים שאינם מכרזים הפסדיים מאידך, אנו מבינים כי מדובר בחברה יציבה בעלת שלוש רגליים, עם יתרון מובהק לגודל ובעלת אופי דפנסיבי, אך זו עדיין השקעת ערך באקוויטי על כל המשתמע מכך".
נקודות מתוך ההמלצה:
- סיעוד: תחום הסיעוד הינו המגזר הגדול ביותר בפעילות דנאל ומהווה כ- 50% מסך הכנסות החברה. למרות שקצב צמיחת ענף הסיעוד היא חד ספרתית נמוכה מאד, דנאל צמחה בלמעלה מ-7% בשנתיים האחרונות עם רווחיות תפעולית של 6%-7%.
- משאבי אנוש: תחום משאבי האנוש מהווה כ- 25% מסך הכנסות החברה. בשנים האחרונות, קצב הצמיחה הלך וגדל והדבר מתאים לניתוח על מצב המאקרו והקורלציה לענף. האבטלה הנמוכה במשק בשילוב עם הצמיחה ופריחת ההי-טק, מביאים לגאות בשורת ההכנסות עם רווחיות תפעולית של כ-7%.
- אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים: תחום האוכלוסיות המיוחדות מהווה כ-25% מסך הכנסות החברה. הצמיחה החזקה בשנת 2014 נובעת מאיחוד לראשונה של בית אקשטיין החל מאמצע שנת 2013. אנו מעריכים כי בעתיד הנראה לעין קצב הצמיחה יכול להתקבע סביב ה-8% עם רווחיות תפעולית של כ-8%.
- אסטרטגיה: בחינת הענף על שלוש הרגליים של החברה מוביל למסקנה אחת: היתרון לגודל הוא קריטי כגורם הצלחה מספר 1. היתרון לגודל מאפשר גישה ליותר מכרזים, עמידה בתנאים יותר מחמירים מבחינת דרישות איכותיות ומימוניות ויכולת התרחבות טובה יותר, גם ע"י רכישת פעילויות. החברה משמרת ומנצלת היטב את היתרון לגודל ונראה כי בדרך זו היא גם מנטרלת חלק מהסיכונים האינהרנטיים לתחום כוח האדם ולרגולציה באופן כללי. החברה שמה למטרה לשמר ולפתח את המותג כמוביל בענף, תוך כדי פיתוח מקצועי ואישי של עובדיה על מנת להיות ממוקדת לקוח ולא ממוקדת שירות.
- סיכונים: הסיכונים האינהרנטיים לפעילות החברה בעיניים של משקיע, הם סיכונים אקסוגניים ובראשם התלות בתקציבים ובהחלטות של משרדי ממשלה. בנושא הסיעוד, החברה תלויה בחוק הביטוח הלאומי ובשינויים העשויים לחול בו, כמו גם ב"רפורמת ליצמן" והעברת כוח לקופות החולים (שעל פי תקציב המדינה, לא נראה שתקרה בשנתיים הקרובות). בנושא אוכלוסיות מיוחדות, החברה תלויה ברגולציה ספציפית ובתקציבי משרדי החינוך והרווחה. למרות הסיכונים המובנים, חשוב לנו לתחם מעט את השפעת הרגולציה: הטיפול באוכלוסיות חלשות הוא מאבני היסוד של מדינת רווחה, אי לכך, פוטנציאל הצמיחה לחברות איכותיות הנהנות מיתרון לגודל בענף גדול כככל נראה מפוטנציאל נזק זמני כתוצאה מהחלטה ממשלתית כזו או אחרת. עוד נוסיף כי מדובר ברוב מכריע של המכרזים כבעלי הגיון כלכלי כאשר התעריף קבוע והמכרז הוא על חבילת השירות וסטנדרטים אחרים.
- מדיניות דיבידנד: המדיניות היא חלוקת 50% מהרווח הנקי. החל משנת 2014 ועד כה, החברה חילקה כ- 125 מיליון ש"ח. בהנחה כי בגין הרבעון הרביעי החברה תחלק דיבידנד בדומה לזה שחולק בגין הרבעון השלישי (3.75 ש"ח למניה), הרי שמדובר בתשואת דיבידנד של כמעט 9% בגין שנת 2016 ובהתייחס לשווי המניה כיום. מרשים!
נציין כי מניית דנאל לא רשמה ירידה כבר 19 ימים ברציפות, כלומר נמצאת במומנטום אדיר, הנה גרף המניה מתחילת השנה:

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אל תאמינו!
  שרה 26/12/2016 10:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מנסיון רב השנים, אל תאמינו לכתבות האלה. כנראה מנסים לחמם את המניות כדאי למכור. בדקו כל מניה היטב לפני קניה!
  סגור
 • 1.
  לא לאמין להמלצות תראו את מנית הזבל פרוטליקיס (ל"ת)
  סוחר משנת 1980 25/12/2016 13:35
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור