בצל המשבר בבורסה: היו"ר נויבך לוקח צעד אחורה - ויורד בהיקף המשרה

נויבך יירד לשני ימי עבודה בשבוע. שכרו צפוי לרדת בהתאם. הבורסה: "הסיכום - ברוח טובה"
 |  (5)
אמנון נויבך, צילום: גיא אסייג
בצל מצבה הקשה של הבורסה בתל אביב: יו"ר הבורסה לניירות ערך, אמנון נויבך, הגיע להסכמות עם הדירקטוריון והוא צפוי לרדת בהיקף פעילותו. דירקטוריון הבורסה אישר את עדכון הסכם ההתקשרות המקורי בינו לבין הבורסה, כך שהחל מה-1 בינואר 2017 נויבך יפעל במתכונת של 2 ימי עבודה בשבוע ויתמקד בניהול הדירקטוריון ובפיקוח על עבודת הבורסה. שכרו של נויבך יירד בהתאם ל-50 אלף שקל לחודש. 
מהבורסה נמסר: "דירקטוריון הבורסה והיו"ר מאמינים כי הסיכום שהושג ברוח טובה, יאפשר לבורסה להמשיך במסלול הצמיחה שלה ולהתמודד עם האתגרים הרבים העומדים לפניה.  יצוין, כי הסיכום יוצר הבחנה ברורה בין תפקיד היו"ר והדירקטוריון שיתמקדו בפיקוח על פעילותה של הבורסה, לבין הניהול השוטף שלה".
ברקע לצעדים הללו נזכיר את הטענות הקשות של מנכ"ל הבורסה הפורש יוסי ביינארט שהתריע לאחר שנאלץ לרדת מכיסאו עקב מחלה, על היחסים המורכבים בלשון המעטה עם היו"ר נויבך. בין נויבך לביינארט היו מתחים מקצועיים ואישיים, כאשר ביינארט האשים את נויבך בכוונת השתלטות על הבורסה, כי דברים מקצועיים שאמורים להיעשות על ידי ההנהלה מקצועית - בפועל נעשים על ידי נויבך בעצמו.
אם לא די בכך, לאחר גל עזיבות של בכירים מסיבות שונות, מנכ"לית הבורסה הזמנית גל לנדאו יערי שיחסיה עם נויבך עכורים במיוחד, הגישה מכתב התפטרות בצל הסמכויות שנתנו לה באופן זמני כתוצאה מהתערבותו של נויבך. את אותו מכתב לבסוף משכה יערי על רקע לחצי הדירקטוריון. בסופו של דבר איתי בן זאב מונה למנכ"ל ונויבך נדרש על ידי הדירקטוריון לא להיות פעיל בניהול הבורסה. כעת נראה לפי ההודעה שהצדדים הגיעו להסכמה "ברוח טובה".
הבורסה בתל אביב סובלת בשנים האחרונות מירידה בהיקפי המסחר, היעדר הנפקות ומחיקת חברות. יש לסייג ולומר כי מחזורי המסחר אפיינו הרבה מהבורסות לאחרונה, אך בכל אופן מצבה של הבורסה בתל אביב דרוש שיפור מהותי והמחלוקות בצמרת ההנהלה בהחלט לא תרמו לעניין.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הלוואי וטייסי אל על יילמדו ממנו
  מעופף 25/11/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל כשלון כלכלי מקורו בשגיאה מעשה אדם
  סגור
 • 4.
  50 אלף לחודש? הגזמה פראית לכישלון! (ל"ת)
  נכשלת? תתפטר! 25/11/2016 08:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אלק סיכום ברוח טובה
  מירי 24/11/2016 23:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחרי שהאדיוט הזה עשה רע לכולם לאף אחד לא נעים להגיד לו שילך כיבינימט כי תוצאות הוא לא בדיוק הביא
  סגור
 • 2.
  נויבך מוביל בגאון את הכשלון וזה עולה 50k שח
  אריאל 24/11/2016 23:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צריך להעיף את הבעיה ולא להתיישר לפיה.
  סגור
 • 1.
  להיות כישלון מוחלט
  חלום שלי 24/11/2016 17:38
  הגב לתגובה זו
  6 0
  ולקבל 50K על יומיים עבודה בשבוע
  סגור