ביום שאחרי התכנית האסטרטגית - ועד עובדי מזרחי מאיים על ההנהלה: "אל תמתחו את החבל יותר מדי

 |  (8)
אלדד פרשר, צילום: אבשלום ששוני
בנק מזרחי טפחות -0.51% מזרחי טפחות 7,745 -0.51% מזרחי טפחות בסיס:7,785 פתיחה:7,756 גבוה:7,810 נמוך:7,651 תמורה:56,728,027 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  פרסם אתמול את התכנית האסטרטגית לשנים הקרובות שכללה תחזית אופטמית לשנים הבאות. עם זאת, לידי Bizportal הגיע מכתב שנשלח לעובדי הבנק שחתום על ידי דניאל דהן, יו"ר ארגון עובדי מזרחי טפחות (הועדת הארצי), מכתב שמצנן את התחזית, ולפיו התמונה לא כל כך ורודה כפי שהנהלת הבנק בחרה לשקף.
וכך נכתב: "שמחנו לקרוא את הודעת דובר הבנק לעיתונות בדבר אישור דירקטוריון הבנק את התכנית האסטרטגית לשנים הקרובות. שמחנו גם לקרוא את כל אותן תחזיות אופטימיות אליהן צועד הבנק. אבל יחד עם זאת נדהמנו לקרוא על הפער האדיר בין מה שמדווחת ההנהלה לדירקטוריון ולתקשורת ובין מה שהיא מוכרת לעובדים. מול העובדים ,לאורך כל הדרך טוענת הנהלת הבנק ללא הרף שעל אף ההצלחה והצמיחה ,עדיין אין לה כסף עבור העובדים. אלה ,אגב ,אותם עובדים שאותם מגדירה ההנהלה בהודעה לתקשורת ולציבור כ"מנוע הצמיחה החשוב ביותר של הבנק".
"כנראה שכשאתה יושב בכס ההנהלה ,המשוואה נראית די פשוטה העובדים הם רק כלי להגדלת הדיבידנדים של בעלי המניות ושל המנהלים. האמת היא ,שלצערנו הרב לא ממש נדהמנו מהעוול הזועק לשמיים. ולמה לא נדהמנו כי אנחנו פשוט יודעים את האמת. והאמת היא שבנק מזרחי טפחות מצליח מאוד ומרוויח מיליארדים בזכות העובדים ,אבל כשזה מגיע לשורה האחרונה, בתלוש - ההנהלה לא בוחלת בהעסקת עובדים בשכר מינימום רק כדי להגדיל את הרווח שלה בעוד כמה שקלים."
"במציאות שנוצרה ,הנהלת הבנק שלנו היא דוגמה חיה ועגומה למשל כבשת הרש. מה שאמור להטריד ,לא רק את עובדי הבנק אלא כל אזרח במדינת ישראל ,היא העובדה שבמשוואה הפשוטה של אמת ושקר ,עולה התהייה למי הנהלת הבנק משקרת האם זה ללקוחות האם זה לדירקטוריון לעובדים ואולי לכולם מהי האמת ההודעה לעיתונות או מה שהם אומרים לנו העובדים".
"ואם יש מי שמתלבט ,אזי התשובה בגוף השאלה. חברות וחברים ,אפשר לעבוד על חלק מהאנשים כל הזמן ,ואפשר לעבוד על כל האנשים חלק מהזמן ,אבל אי אפשר לעבוד על כל
האנשים כל הזמן! איך יעלה על הדעת שבנק ,שהוא אחד הבנקים הרווחיים ביותר בישראל ,שהתכניות האסטרטגיות שלו מלמדות שהוא גם ימשיך להיות כזה בשנים הקרובות ,מעז לשקר כל הזמן במצח נחושה איך יתכן שבמשך 11 שנה הנהלת הבנק חיה בשלום עם מצב בו אין הסכם שכר איך יעלה על הדעת שבכל התהליכים של המשא ומתן ,חוזרת ההנהלה על טענת ההבל והשקר שאין לה מאיפה לשלם ההודעה לעיתונות של הדובר היא עוד דוגמא לכך שהנהלת הבנק שלנו פועלת בזחיחות דעת כאילו אין דין ואין דיין. ולכן אני קורא להנהלת הבנק ליישר קו (לפחות עם עצמה), ולהוביל בשקיפות מהלך שבסיומו יקבלו כל עובדי הבנק את המגיע להם".
"תפסיקו למרוח אותנו עם הצהרות פומביות שהעובדים הם 'הון אנושי משובח ,איכותי ומקצועי'. תפסיקו להתגאות בעובדה כי בבנק מזרחי מתקיים 'יחס היעילות הטוב ביותר - אף בהשוואה לממוצע במדינות ה-!'OECD די לעבדות בדמות שכר מינימום! לעובדי הבנק מגיע שכר ראוי! עובדי הבנק אומרים להנהלה  -עד כאן! חברי הנהלה יקרים ,עצה ידידותית  -אל תמתחו את החבל יתר על המידה ,גם החבל החזק ביותר עלול להיקרע בסופו של דבר."
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  עובדים על כולם בעיניים
  עובד הבנק 24/11/2016 21:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנהלה נצלנית מתעשרת עוד ועוד על חשבון עובדים שמרוויחים שכר מינימום עם משפחות. עבדות מודרנית- בושה !
  סגור
 • 6.
  ניצול
  עובד לשעבר 23/11/2016 15:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  11 שנה של ניצול,לי זה הספיק....אני מקווה כי הוועד יצליח במאבקו למול הנהלה חזירית.רק בסופ״ש חגגו כל ההנהלה הבכירה על חשבון הבנק ועובדיו עם נשותיהם במלון הרודס המפוארעל חשבון משלם העמלות
  סגור
 • 5.
  מפלגת יושר תוקם בקרוב ותביא סוף לחגיגות של חשבון העובד
  אייל 23/11/2016 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מוזמנים להצטרף לקבוצה בפייסבוק - מפלגת יושר
  סגור
 • 4.
  מה נסגר עם כל הסימני קריאה (ל"ת)
  שמוליק 23/11/2016 14:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה נסגר איתך ? (ל"ת)
  דודו 23/11/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  עד מתי?!?!?!??!
  משקיע 23/11/2016 13:54
  הגב לתגובה זו
  1 1
  עובדים פראיירים,
  סגור
 • 2.
  פראיירים תמיד יש
  עובד הבנק 23/11/2016 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הגיע הזמן שהעובדים יקבלו מה שמגיע להם, הועד רק מדבר ולא עושה כלום!!
  סגור
 • 1.
  חוצפה של ההנהלה ושל הבנק!!
  לקוח של הבנק 23/11/2016 13:50
  הגב לתגובה זו
  6 0
  כלקוח של הבנק, עצוב לי לשמוע ולדעת שמחד הבנק ברווחי והכנסות שיא והעובדים, שזה ההון האנושי המשובח בגינו הבנק מרוויח כל כך הרבה כסף, לא מתוגמלים פשוט שערוריה, לועד העובדים ולעובדים אולי תעשו שביתה!! ככה הם יבינו!!
  סגור