כלכלני לאומי: "להתמקד באג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים"

 |  (1)
בנק לאומי, צילום: bizportal
כלכלני לאומי כותבים בסקירתם כי "שוקי ההון בעולם ממשיכים להגיב לתוצאות הבחירות בארה"ב, ולאפשרות ששינויים במדיניות הכלכלית שם ישפיעו על התמחור באפיקי ההשקעה השונים בשנים הקרובות. בתוך כך, התנודתיות על פני עקום התשואות הממשלתי בארה"ב התמתנה השבוע, לאחר עליית תשואות חדה שנרשמה בשבוע שעבר. התייצבות זו תרמה לקיזוז חלקי של המגמות החדות שאפיינו את המסחר בענפי המניות ובשוק המטבעות בשבוע שעבר".
בהתייחסות למאקרו כלכלה כתבו בלאומי כי "נתוני המאקרו שפורסמו לאחרונה בארה"ב, ממשיכים להצביע על שיפור מתון. במבט רחב יותר, קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך. המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה, גם אם פחות מאשר בשנים האחרונות. ריבית הפד צפויה לעלות בחודש דצמבר, ולהמשיך לעלות בהדרגה בטווח הנראה לעין כתלות בפעילות הכלכלית בארה"ב. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים."
בהתייחסות לשוק אגרות החוב, בלאומי ציינו כי "מחירי האג"ח הממשלתי במדינות המפותחות נמצאים ברמה גבוהה מאוד, גם לאחר עליית התשואות החדה שנרשמה בשבוע שעבר. אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ בינוני-קצר בתיק ההשקעות. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו. באופן טקטי, למשקיעים אוהבי סיכון, אנו ממליצים כעת על השקעה באגרות חוב ממשלתיות של מדינות מתפתחות במטבע מקומי, במח"מ קצר. זאת, כהשקעה בסיכון גבוה ובשיעור נמוך מתיק ההשקעות. להערכתנו, התשואות הגבוהות באפיק תואמות את רמת הסיכון. בנוסף, הלחץ לתיסוף הדולר מול מטבעות אלו עשוי להיחלש".
כלכלני לאומי התייחסו גם למצב המניות כשהם כותבים כי "האפיק המנייתי מושפע לאחרונה מתוצאות הבחירות בארה"ב, כתוצאה מהערכה מחדש לגבי המדיניות הכלכלית שם. אנו ממשיכים לתת עדיפות לענפי הטכנולוגיה, הפיננסים, התעשייה, התעשייה והתחבורה. אם כי בטווח הקצר סביר שנראה תיקון מסויים לעליות החדות שנרשמו לאחרונה בענפים אלו. אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות בחודשים הקרובים. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ".
בלאומי הדגישו כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אופרת סבון
  רוסיני 19/11/2016 06:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כל שבוע עצות אחרות . ותמיד הפוכות . מבולבלים ? נא לצפות בפרק הבא של אופרת השרלטנים !
  סגור