מיילן פיספסה את התחזיות - אבל המניה ממשיכה לטפס

 |  (1)
הת'ר ברש, צילום: גטי אימג'ס ישראל
עונת הדו"חות לרבעון השלישי בעיצומה ומלבד הרוח הגבית שמקבל ענף הפארמה נוכח ההפסד של קלינטון וזניחת התכניות להגבלת מחירי התרופות, נראה כי הסקטור כולו מוצא מזור לאחר השנה הקשה. {מיילן} דיווחה אמש לאחר המסחר על תוצאות הרבעון אך פספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים גם ברווח וגם בהכנסות. עם זאת, החברה סיפקה תחזית מעודדת להמשך. מניית מיילן ירדה 1.3% באפטר אמש, אבל המניה עולה כעת 1.9% בתל אביב, וזאת  לאחר זינוק של כ-7% אתמול.
בשורה התחתונה, מיילן דיווחה על רווח למניה של 1.38 דולרים, מתחת לציפיות השוק לרווח של 1.45 דולרים למניה. בשורה העליונה, מיילן דיווחה על הכנסות של 3.06 מיליארד דולר, מתחת לציפיות השוק להכנסות של 3.124 מיליון דולר ברבעון השלישי. מיילן הותירה את התחזית הרווח למניה השנתית על 4.7-4.9 דולרים, ואת התחזית ל-2018 על 6 דולרים. 
יונתן קרייזמן, ירושלים ברוקראז': "המכירות בארה"ב היו סבירות עם צמיחה של 1% לעומת אשתקד. מלבד תרומה מסוימת מרכישות, החברה ציינה כי משטר המחירים בשוק הגנרי בארה"ב נותר יציב ביחס למצופה עם שחיקה חד-ספרתית (כלומר 5-6%). זהו גם שיעור השחיקה הצפויה ברבעונים הקרובים, שחיקה שתקוזז במידה רבה על ידי מספר השקות משמעותיות ברבעון הרביעי (השקות כמו Benicar - מכירות מקור של 800 מ' ד', Fortamet – 700 מ' ד'). הגנריקה באסיה נראתה מעט חזקה מהצפוי בעוד שבאירופה קשה בשלב זה להפריד את ביצועי הפעילות של החטיבה של אבוט משל מדה שרק נרכשה. התרומה של אותה מדה (בנוסף לרכישת רנייסנס הקטנה) היתה חלשה יחסית עם מכירות של 330 מ' ד'. תחום ה-Specialty - הכולל את ה'אפיפן', עמד על 432 מ' ד' - ירידה שנתית של 4%. החולשה במכירות ה'אפיפן' נבעו מירידת מלאים אצל לקוחותיה של מיילן. זאת עקב ההשקה הצפויה של הגרסה הגנרית (העצמית) של מיילן בשבועות הקרובים". 
"בין השורות, החברה מצפה לגידול דו-ספרתי ברווח למניה בשנתיים הקרובות. אלא שהמסר שמתחדד הוא שעל מנת להשיג את היעד - החברה תידרש לביצוע רכישות נוספות (במילים אחרות, התחזית מבוססת על צמיחה לא אורגנית). החברה תערוך כנס אנליסטים בדוחות רבעון 4. במועד זה, מיילן אמורה להציג דווח חדש המבוסס על גיאוגרפיות. מהלך שמסתמן כשלילי מבחינת שקיפות התוצאות הכספיות שממילא מהווה את אחת התורפות מבחינת הממשל התאגידי של החברה". 
 "לסיכום", כותב קרייזמן, "מיילן דיווחה על דוחות חלשים יחסית, בין היתר בשל הכניסה הקרבה של גנריקה ל'אפיפן' אך גם עקב מה שמסתמן כהמשך החולשה בפעילות והאינטגרציה של מדה. מנגד, התוצאות והתחזית של מיילן (המתווספות לתחזית של סנדוז) מרמזת על קצב שחיקה חד-ספרתי. תחזית שעשויה להוות בשורה טובה לקראת הדוחות של טבע. תמחור המניה ממשיך להיות אטרקטיבי, לבטח בהתחשב בבחירת טראמפ לנשיא וכתוצאה מכך הסיכון הנמוך לרפורמות שעלולות לפגוע במיילן".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מיילן צריכה לעלות 25%.פספוס של אנליסטים"בגרוש" (ל"ת)
  hary 10/11/2016 13:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור