לקראת תוצאות חברות הפארמה בת"א - לידר מסמן מניה שמתומחרת בשפל

 |  (2)
תרופה, צילום: Getty images Israel
בית ההשקעות לידר שוקי הון פרסם היום סקירה לקראת תוצאות חברות הגנריקה הכבדות במדד המעו"ף (פריגו ומיילן) שיפורסמו מאוחר יותר השבוע (ד') ומתייחס לנפילה החדה שנרשמה בשישי האחרון בהקשר של החשד לתיאום מחירים. טבע -2.9% טבע 6,857 -2.9% טבע בסיס:7,062 פתיחה:6,930 גבוה:6,935 נמוך:6,857 תמורה:50,393,577 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ו{מיילן} הגיבו בנפילות של 9.5% ו-6.9% בהתאמה, ובהקשר זה, אנליסטים הפארמה של לידר, סבינה לוי כותבת כי הירידה היתה אגרסיבית מדי. טבע, פריגו ומיילן תיקנו מאז ועולות כעת בת"א בעד 1.4%.
ובחזרה לדו"חות - מיילן
מיילן הורידה לאחרונה את התחזית לשנת 2016 על רקע הצפי להשקת הגנריקה ל'אפיפן' והגדלת היקף ההנחות למוצר המקור. פריגו כבר ביצעה 4 עדכונים לתחזית וטבע סיפקה תחזית מעודכנת הקיץ. לוי כותבת: "בעוד שהסיכוי לעדכון תחזית נוסף סביב פרסום הדו"חות של מיילן הינו נמוך במיוחד, בשוק לא צופים עדכונים נוספים של טבע ופריגו. אחד החששות העיקריים לגבי התחזית של טבע נובע להערכתנו מביצועי עסקי הגנריקה של אקטביס, כאשר לא בטוח שהתחזית המקורית של טבע לפעילות זו מגלמת בצורה הולמת את השינויים שהתרחשו בסקטור בחודשים האחרונים".
לגבי התמתנות מסוימת שנרשמה בקצב שחיקת מחירי התרופות הגנריות לעומת המחצית הראשונה של השנה ("בלומברג"), כותבת לוי, כי בנוגע לתוצאות הרבעון מדובר במסר מרגיע אך לא ברור עדיין אם מדובר בשינוי מגמה בסקטור, כאשר יישום רפורמות בתחום הבריאות יכול ליצור לחצים מהותיים נוספים על המחירים.
מאז שהחלה להיסחר בתל אביב לפני כשנה, מניית מיילן איבדה רבע משוויה. החברה צפויה לפרסם את תוצאות הרבעון לאחר המסחר ביום רביעי. במוקד הדו"ח תעמוד ההשפעה של פרשת מחיר ה'אפיפן' שעוררה גל חששות. בלידר צופים למיילן הכנסות של 3.15 מיליארד דולר ורווח למניה של 1.46 דולר, לעומת קונצנזוס של בלומברג לרווח של 1.47 דולרים למניה. "התחזית לרבעון מגלמת הרעה מסוימת בתוצאות ה'אפיפן' על רקע הגדלת היקף ההנחות והתמיכה בחולים ועלייה מסוימת בהוצאות כתוצאה מהערכות להשקת הגנריקה למוצר", כתבה לוי. "מיילן הורידה את התחזיות לשנים 2016-2017 אולם אנחנו בדעה כי אופק ארוך הטווח של החברה חיובי בזכות פעילות הגנריקה המבוזרת וצבר מעניין בתחום הביוסימילרס". לוי מעריכה כי הפגיעה בתוצאותיה של מיילן ובשווי החברה עקב פרשת ה'אפיפן' מוגבלת שכן בכל מקרה מכירות המוצר היו צפויות להיפגע עקב התחרות הגנרית משנת 2018. 
מניית מיילן ב-12 החודשים האחרונים (גרף יומי):
פריגו
חברת התרופות פריגו צפויה לפרסם את תוצאותיה ביום חמישי השבוע בצהריים. המניה רשמה צניחה של 40% ב-12 החודשים האחרונים. לוי כותבת כי תוצאות החברה יושפעו לרעה מעונת אלרגיה חלשה ומהמשך חזרתה של ג'ונסון נד ג'ונסון (J&J) לשוק ה-OTC. מאידך לוי צופה המשך מגמה חיובית בתחום המוצרים להפסקת עישון ותחליפי חלב לתינוקות. "התחזית שלנו מניחה הכנסות של 1.29 מיליארד דולר ורווח למניה של 1.62 דולרים - מעט מעל לקונצנזוס".
נזכיר כי פריגו עדכנה את התחזית לשנת 2016 מספר פעמים במהלך השנה כאשר העדכון האחרון בוצע באוגוסט 2016 והוא מניח רווח למניה של 6.85-7.15 דולר למניה. "אנו מעריכים כי התחזיות המעודכנות הינן ריאליות וכי הסיכוי להורדת תחזית נוספת אינו גבוה", כתבה לוי. "עיקר המוקד בקשר לפריגו הינו סביב האסטרטגיה של המנכ"ל החדש, בדגש על מימוש הזכויות לתמלוגים בגין מכירת טיסברי והמימוש האפשרי של עסקי הגנריקה, בין השאר, על רקע הפניה של קרן סטארבורד להנהלת החברה בנושא. המעורבות של קרן סטארבורד עשויה ליצור קטליזטורים חיוביים לשווי בעתיד הקרוב". לוי מעריכה בנוסף את מימוש עסקי הגנריקה בסבירות נמוכה שכן ההנהלה רואה בזו חלק מהותי לשאר פעילויות החברה.
מניית פריגו ב-12 החודשים האחרונים (גרף יומי):
לסיכום: "מבין שלושת מניות הפארמה שנסחרות בתל אביב פריגו רשמה את הירידות החדות ביותר מתחילת השנה ונראה כי התמחור שלה נמצא בשפל. עם זאת, הפגיעה באמון  המשקיעים כלפי החברה, לצד הרעה בסביבה העסקית בסגמנט הגנרי והקשיים במיזוג עם אומגה, הובילו להרעה בסנטימנט השוק כלפי המניה. השלה זה המשקיעים ממתינים לראות שיפור עקבי בביצועי החברה, דבר שיכול לקחת זמן, וכן לעדכונים בנוגע לאסטרטגיה ופרסום היעדים לשנת 2017. על אף האמור, בניגוד לטבע ומיילן שההתאוששות במחיר המניה שלהן תלויה במידה ניכרת בסנטימנט הכללי בסקטור, המעורבות של הקרן האקטיביסטית בפריגו עשויה לייצר קטליזטורים חיוביים לשווי כבר בטווח הקצר, זאת בהנחה והחברה תאמץ ותיישם את המלצות הקרן למקד את הפעילות העסקית בתחום הצריכה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לך תבדוק מה קורה עם השורט שלך
  האחד 07/11/2016 19:43
  הגב לתגובה זו
  1 1
  תראה אם נשאר משהו
  סגור
 • 1.
  מיילן . טבע . פריגו .
  יובל 07/11/2016 17:01
  הגב לתגובה זו
  2 2
  ח ח ח ח . צריך לשאול את לידר השקעות האם אתם משקעים במניות האלה ? והתשובה שלי היא לא ! למה שאם לידר השקעות היו משקיעים במניות האלו הן היו עולות היום 20 אחוז ! ומה זה אומר לגבי המשקעים ! כמו שאמרתי כבר מזמן לא להכנס היום לבורסה נקודה ! ובטח לא לקנות לא את מיילן ולא את פריגו ולא את טבע ממש לא ! וכל מי שממליץ שהוא יקנה קודם ! ח ח ח . עלק לידר השקעות ! מעניין כמה תגמולים אתם מקבלים מהמניות האלו כדיי להמליץ !
  סגור