מיטב דש רוכשת את חברת האשראי החברתי eLoan

 | 
אילן רביב, צילום: ישראל הדרי
בית ההשקעות מיטב דש הודיע היום כי דירקטוריון ואסיפת בעלי המניות של חברת eLoan החליטו להיענות להצעתו לרכישת מלוא הון המניות של החברה. סכום הרכישה הכולל לא נמסר אך הוא יכלול, בין היתר, תשלום במזומן  לבעלי מניות eLoan, תשלום נוסף שמבוסס על רווחי החברה בשנים הקרובות ובנוסף התחייבה מיטב דש להזרים כסף לתפעול השוטף של החברה. בכוונת מיטב דש להמשיך ולהפעיל את החברה כפלטפורמה שמפגישה בין מלווים ללווים (peer-to-peer) ובנוסף להסתייע בטכנולוגיה שפותחה בחברה כבסיס לפעילות מתן אשראי צרכני ממקורותיה.
מיטב דש תהפוך לבעלת השליטה המלאה בחברה, כחלק מהאסטרטגיה הכוללת של החברה בתחום האשראי, שהתוותה על רקע מגמת הצמיחה בתחום האשראי החוץ בנקאי שתופסת תאוצה ומהווה חלופה ממשית לבנקים.
eLoan הינה מהחברות הבולטות כיום בישראל הפועלות בתחום ההלוואות החברתיות P2P ומנוהלת ע"י עופר כרמל. נציין כי באפריל 2015, הצטרפה מיטב דש כמשקיע אסטרטגי ל-eLoan ורכשה כ-20% ממניות החברה.
אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש: "מטרת הרכישה היא להמשיך ולחזק את פעילותינו בתחום האשראי הצרכני לצד פעילותינו באשראי לחברות קטנות ובינוניות עם השקעתנו בחברת פנינסולה. אנחנו מאמינים שנוכל להביא את בשורת התחרות לתחום ההלוואות לפרטיים, הן בשירות והן במחיר".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה