כלכלני לאומי: "אנו מעריכים שהלחץ על מניות הפארמה צפוי להיחלש בטווח הזמן הבינוני"

 | 
בנק לאומי, צילום: bizportal
בסקירתם השבועית על שוק ההון של מערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי, כתבו הכלכלנים כי: "התנודתיות בשוקי ההון בעולם עלתה בשבועות האחרונים. זאת, במקביל להצטברות מספר גורמי סיכון בטווח הקצר שכוללים את האפשרות של העלאת ריבית בארה"ב בחודש דצמבר, את השינויים המסתמנים במדיניות המוניטארית של הבנקים המרכזיים באירופה בבריטניה וביפן, ואת הבחירות בארה"ב".
"במבט רחב יותר, קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך. המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה, גם אם פחות מאשר בשנים האחרונות. בתוך כך, קצב העלאות הריבית בארה"ב צפוי להיות מתון. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים".
בהתייחסות לשוק אגרות החוב כתבו בלאומי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו".
בהקשר לשוק המניות כתבו הכלכלנים "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות בחודשים הקרובים. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. לפני כחודש המלצנו על הגדלת החשיפה לאפיק המנייתי בישראל, הקטנת החשיפה למניות חו"ל, וצמצום החשיפה לאג"ח קונצרני בישראל. שינוי זה משקף את ההבדלים ברמות התמחור בשווקים, את השיפור בקצב הצמיחה בישראל, כמו גם את הרגישות השונה של שווקים אלו לגורמי הסיכון בטווח הקצר שהוזכרו לעיל".
"כתוצאה משינויים אלו, עברנו להמליץ על חשיפה מנייתית מאוזנת בין חו"ל וישראל, לאחר תקופה ארוכה בה המלצנו על חשיפה עודפת לחו"ל. בנוסף לתמחור מעט עדיף בישראל, אנו גם מעריכים שהלחץ על מניות הפארמה, שמהוות נתח משמעותי במדדים המרכזיים בישראל, צפוי להיחלש בטווח הזמן הבינוני (אם כי עלול להמשך בטווח הקצר)".
כלכלני לאומי מדגישים כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, אג"ח קונצרני, סחורות) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה