כלכלני לאומי מסבירים מדוע עברו מהמלצה על חשיפה עודפת לחו"ל לחשיפה מאוזנת עם ישראל

 |  (1)
בנק לאומי, צילום: bizportal
כלכלני מערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי כותבים בסקירתם על שוק ההון כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך. המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה, גם אם פחות מאשר בשנים האחרונות. בתוך כך, קצב העלאות הריבית בארה"ב צפוי להיות מתון. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים".
בהקשר לשוק אגרות החוב כתבו בלאומי כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו".
עוד הוסיפו הכלכלנים כי "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות לקראת סוף שנת 2016. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. במסגרת האפיק המנייתי בחו"ל, המלצנו במהלך התקופה האחרונה לממש אחזקות בחלק מהענפים המוגדרים "דפנסיביים" (כגון שירותי תשתית, קרנות ריט, מוצרים לצריכה שוטפת), ולהגדיל באופן מדוד את החשיפה לענפים שנמצאים בצמיחה, אך מתומחרים באופן נוח יותר. זאת, במחיר עליה מסויימת ברמת הסיכון".
"לאחרונה המלצנו על הגדלת החשיפה לאפיק המנייתי בישראל, הקטנת החשיפה למניות חו"ל, וצמצום החשיפה לאג"ח קונצרני בישראל. שינוי זה משקף את ההבדלים ברמות התמחור בשווקים, ואת השיפור בקצב הצמיחה בישראל. זאת, במקביל להצטברות מספר גורמי סיכון שעלולים להביא לתנודתיות גבוהה בשוק המניות העולמי בטווח הקצר. מבין גורמים אלו נציין את האפשרות של העלאת ריבית בארה"ב בחודש דצמבר, את השינויים המסתמנים במדיניות המוניטארית של הבנקים המרכזיים באירופה וביפן, ואת הבחירות בארה"ב".
"כתוצאה משינויים אלו, עברנו להמליץ על חשיפה מנייתית מאוזנת בין חו"ל וישראל, לאחר תקופה ארוכה בה המלצנו על חשיפה עודפת לחו"ל. בנוסף לתמחור מעט עדיף בישראל, אנו גם מעריכים שהלחץ על מניות הפארמה, שמהוות נתח משמעותי במדדים המרכזיים בישראל, צפוי להיחלש בטווח הזמן הבינוני (אם כי עלול להמשך בטווח הקצר)".
לסיכום מציינים בלאומי כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, סחורות, אג"ח קונצרני) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק"
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עצת אחיתופל
  בר 28/10/2016 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 5
  אם לאומי מציע לכם עשו ההפך.בימים הקרובים נראה ירידות ניכרות התרחקו מהבורסה כל כסף שאתם מכניסים לשוק משמן להם את המשכורות
  סגור