"ללא כוונה פלילית": נסגר התיק נגד שלמה נחמה בחשד לעבירות מקרקעין

מראיות שהוצגו נוצר ספק בדבר כוונתם הפלילית של יו"ר פועלים לשעבר ושותפיו להטעות ולהכשיל את הרשויות
 |  (3)
שלמה נחמה, צילום: אלי דסה
פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה הודיעה היום לשלמה נחמה, יו"ר בנק פועלים שעבר, ועו"ד גבע חביבי ועו"ד אורית קוך על ההחלטה שלא להגיש כתב אישום בחשד לביצוע עבירות מיסוי מקרקעין. התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות. 
נחמה ושותפיו נחקרו בחשד כי לשם קבלת פטור ממס שבח מקרקעין בגין מכירת דירת יוקרה למגורים, נקט נחמה ביחד עם עורכי דינו, חביב וקוך, בדרכי מרמה בדרך ביצוע העסקה ובדרך הדיווח עליה. עיקר החשד עסק בשיפוץ הדירה, שהביא להפיכתה ממעטפת דירה (שמכירתה אינה מזכה בפטור) לדירת מגורים (שמכירתה מזכה בפטור), ונועד להיהרס לאחר המכירה על ידי הקונים. בהתאם לחשד, השלושה ביקשו להסתיר ממנהל מיסוי מקרקעין את מועדי השיפוץ ופרטים נוספים, על מנת למנוע ממנו להפעיל את סמכותו ולבחון את מתן הפטור ממס שבח מקרקעין.
 
עו"ד גבע חביב הוא שותף במשרד כספי ושות'. עורכת הדין אורית קוך היא ראש תחום מיסוי מקרקעין במשרד זיו שרון ושות'. מראיות שהציגו השלושה בשימוע נוצר ספק בדבר כוונתם הפלילית להטעות ולהכשיל את מנהל מיסוי מקרקעין בעת עריכת העסקה והדיווח עליה. בשל ספק זה מצאה פרקליטת המחוז כי אין מקום להגיש כנגד השלושה כתב אישום במישור הפלילי. 
נזכיר כי מדובר בדירת יוקרה שרכש בפרויקט רוטשילד 1 בתל אביב שאותה מכר בכ-45 מיליון שקל בסוף 2013. לפי החשד, נחמה דיווח על מכירת הדירה אך זו לא היתה מוכנה למגורים (מעטפת של דירה), ולכן היה חייב בגינה במס. נחמה טען בפני רשות המסים כי הוא פטור ממס שכן לא מכר דירה במשך 4 שנים קודם לעסקה זו. כעת, כאמור, נסגר התיק.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ניסה והצליח
  אהרון 11/10/2016 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כול עניין השימוע מיועד אך ורק אנשי שלומנו . שם הכול חסוי לא כמו בית משפט שיש פרוטוקולים עדויות ושקיפות .בושה לפרקליטות שגם פה כמו במקרים רבים אחרים מעדיפה לא להתאמץ .
  סגור
 • 2.
  מוכיח שהטיקונים תמיד מצליחים עם עו"ד תותחים.
  mi 11/10/2016 10:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל שרק אותם פוטרים ממיסוי למרות שאמידים כקורח.בטוחה שידעו הכל אבל ממשיך את כל הקשרים והקליקות והאליטות. לותר להם. לא פלא שיש המפקפקים באמינות ויושרה של בתי המשפט. לא מדובר בספק על רצח. לי לא היו מותרים. לא מותרים על דירה בדרום תא על כפל ארנונה שזו גזילה של הרשות בחסות המדינה, מעבר לארנונה. חה חה חה לאן הגענו. אנשי הפריבילגיות לעומת עמך
  סגור
 • 1.
  לא יאומן האם היו סוגרים תיק כזה גם נגד אדם אחר?
  אורי 10/10/2016 18:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לא יאומן האם היו סוגרים תיק כזה גם נגד אדם אחר?
  סגור