אבי כץ: "הסניפים של קופיקס בארץ, זה פיילוט לפעילות המתוכננת שלנו ברוסיה"

איך מתקדמת הכניסה לקניונים? מה עם הפעילות ברוסיה? וגם - מה הוא חושב על מחירי הדירות בארץ?
 |  (55)
אבי כץ, צילום: Bizportal
שלוש שנים עברו מאז פתיחת הסניף הראשון של קופיקס שהוביל למהפכה צרכנית ויצר תחרות אמתית בשוק הקמעונאי בישראל. מאז, לקופיקס כבר למעלה מ-150 סניפים, היא נכנסה לתחום הסופרמרקטים עם 'סופר קופיקס' והיא מנסה להשיג יעד שאפתני של 300 סניפים. אבי כץ, מייסד קופיקס ובעל השליטה ברשת מתייחס בשיחה עם Bizportal להשפיעה של קופיקס על המסחר בארץ ועל העתיד של קופיקס בארץ ובעולם.
כמה הצליחה לדעתך קופיקס להשפיע על השוק?
"קודם כל זה דבר גדול, פתיחה של כל כך הרבה סניפים בשלוש שנים, זה לא נתפס. קופיקס יצרה מהפיכה במספר דרכים: קופיקס מצליחה לחסוך ללקוחותיה כסף מדי יום, היא השפיעה על מרכזי ערים כך למשל במרכז פתח תקווה יש למעלה מ-15 חנויות במרכז העיר שמוכרות בזול ומתוכן רק שתיים הן סניפים של קופיקס. מתוך 20 אלף צרכנים במרכז פ"ת רק ארבעת אלפים הם לקוחות של קופיקס ולמרות זאת, מרכזי הערים עברו שינוי ולא יחזרו להיות יקרים כפי שהיו. קופיקס גם השפיעה על אזורים בהם היא בכלל לא מתחרה, כך למשל כשנוסעים היום בוואדי ערה ועוצרים בקפה ארומה כדי לקנות קפה לקחת, המחיר נמוך ב-5 שקלים ממה שהיה".
"כל השוק הושפע, גם מוצרים שהם לא קפה. כוס מיץ גזר למשל - כשאמא שלי הייתה עוברת ליד מוכר מיץ גזר, אם הוא היה מוריד את המחיר מ-20 שקלים ל-10 שקלים היא הייתה עוצרת במקום וקונה לכולם - יותר מ-5 שקלים לכוס מיץ גזר זה לגנוב. קופיקס כאן כדי להישאר, כבר שלוש שנים זכיינים מחדשים הסכמי שכירות, מתחלפים או מוכרים סניפים ומקבלים רווח על הסניף".
מה עם סניפים פחות מוצלחים? כאלה שניסית לפתוח ולא הלך?
"הסגירה של הסניפים היא כמעט אפסית, אם סניף נסגר זה כנראה מסיבה אובייקטיבית. יכול להיות למשל סניף שבונים לידו רכבת תחתית והבעלים קיבל החלטה אסטרטגית לעבור או שחשב שיקבל רישיון עסק ולא קיבל. עכשיו זו תקופה של חידוש אז אנחנו שוקלים אם להשאיר סניפים על בסיס ענייני בלבד".
למה הפכת את קופיקס לציבורית?
"קופיקס זה עסק ציבורי - פשוטו כמשמעו. אנשים צריכים הוכחה שאפשר למכור במחיר סביר ולהרוויח כסף. מהרבעון הראשון שאנחנו ציבוריים לא קרה לנו מצב שלא הרווחנו וגם הצמיחה יפה. מעבר לכך, העסק היום לא צריך אשראי, אין לו אג"ח והוא מתקיים עם מינימום החזקות ציבור. העתיד של קופיקס בפיתוחים הנוספים שלו, אני רואה בו כפלטפורמה לעסקים נוספים. בעסק שצבר מוניטין כעסק ציבורי שמרוויח כסף ומנוהל נכון אפשר להשתמש כמנוף לפיתוחים חדשים, מהפיכות חדשות ושינויים נוספים - כמו סופר קופיקס".
"כשאני בא לפתוח סופרמרקט עם מוצרים בחמישה שקלים אני חייב להיות שקוף ולהראות שמדובר בעסק רווחי כדי שספקיות כמו תנובה או קיברלי קלארק יסכימו לשנות מוצרים ולספק לי סחורה".
זו לא בעיה שמותגים חזקים כמו קוקה קולה לא משתפים פעולה?
"קוקה קולה משתפת פעולה בקופיקס אבל לא בסופרים. טמפו התאימה את גודל בקבוקי הגולדסטאר שלה בשביל סופר קופיקס אך בקוקה-קולה כנראה לא רצו לפגוע בבקבוקים המשפחתיים שלהם. לכל דבר יש יתרון ויש חסרון, האלטרנטיבה לקוקה-קולה היא פפסי ואין עם זה בעיה".
אז אחרי שיצאת עם בשורה צרכנית של 5 שקלים, מה הלאה?
"הסופרים זה העתיד. אם נסתכל על קופיקס: בתי הקפה כבר מרוויחים כסף כאשר יש זכיינים שעושים הרבה כסף ומהצד השני יש זכיינים שעוד צריך לתמוך בהם. הסופרים הם לא חנויות הכל בדולר כאשר מה שמצאנו בחמישה שקלים הבאנו. בדקנו מה צריך להימכר בסופר עירוני בכך שקנינו את כל המוצרים שנמצאים ברשימה של נילסן (חברת מחקר שמתמחה בתחום מוצרי הצריכה), ומהם הוצאנו 700 פריטים - למשל מתוך 17 סוגים של טונה בפועל צריך שניים".
"לאחר חצי שנה של עבודה קיבלנו את הרשימה שרצינו, לאחר מכן השקענו חצי שנה נוספת בעבודה עם חמישה קניינים. קנינו מוצרים שכבר קיימים בשוק והתאימו לנו מבחינת גודל ומוצרים אחרים שהיו חסרים לנו ייצרנו במותג פרטי עם גודל חדש. יש הרבה מוצרים שבהתחלה לא היו בשל חוסר ארגון והיום קיימים. אם בעבר חברות לא הסכימו לספק לנו מוצרים מסוימים, היום הן אפילו מייבאות במיוחד בשבילנו".
"למנוע מאיתנו להגיע ל-100 סניפים זה כבר בלתי אפשרי, אנחנו כבר באמצע שנה הבאה עם 50 סניפים. העולם מחפש לחסוך כאשר החסכון בא לידיי ביטוי בגודל המוצר, בזמן הלקוח או בכסף. המטרה שלנו הייתה לספק את כל שלושת הגורמים בקופיקס - כך שלא צריך להחליט באיזה מהם אתה בוחר. בעבר כדי להתמודד עם יוקר המחייה הצרכנים פנו לחנויות דיסקאונט וקנו אריזות גדולות במבצעים של אחד פלוס אחד. היום האוכלוסיה מתבגרת, יש משפחות חד הוריות ואנשים מתחתנים מאוחר, כלומר 50% לא צריכים אריזות גדולות. הפתרון הוא לבנות סופר במרכז העיר שגם זול, גם מתאים בגודל וגם קרוב הבייתה".
פתחתם סניף ראשון ברוסיה, מה התכנית?
"התכנית היא להגיע ל-1,000 סניפים כשקופיקס מחזיקה ב-36.4%. בפועל הסניפים בישראל יהפכו למעיין פיילוט לסניפים ברוסיה. השותף שלי שמשקיע את מרבית הכסף, הוא בעל חברה רוסית רצינית. הוא אמר לי בפגישה הראשונה שאם אנחנו לא מכוונים לאלף סניפים אז זה הוא לא מעוניין. יש לו נכסי נדל"ן במיליארדים של דולרים. אין לי ספק שקופיקס במוקדם או במאוחר, ואני מקווה עוד השנה, תביא בשורה צרכנית נוספת שתשנה את תחום נוסף. אני מדבר על תחומים דומים לתחום הפעילות שלנו בהם הציבור נעשק היום".
נחזור לארץ, איך מתמודדים עם תחרות מצד רשתות חדשות שקמו בעקבות קופיקס?
"אי אפשר לבוא ולהגיד "אני עושה מהפכה, תקבלו אותי באהבה" וכשמצטרפים למהפכה שלי להתנגד לה, גם באיזשהו מקום זה מחמיא שמחקים אותך. נכון, בהתחלה זה מרגיז, אבל אחר כך זה מתמרץ אותך לפתוח סניפים, כך למשל הקניינית של קופיקס (הבת של אבי כץ) מחליפה תפריט פעמיים בעונה בגלל התחרות".
מה עם הכניסה לקניונים?
"אני מראש יודע שהקניונים יכניסו אותי איפה שכדאי להם ובבסיס לא כדאי להם. אם קניון שמשכיר לשלוש רשתות בתי קפה, 250 מ"ר לכל אחת, יתן לי לפתוח חנות של 20 מטר זה יפגע לו ברווחים, אז הוא לא יעשה את זה. הקניון יכניס אותי איפה שכדאי, בקומת מרתף בעזריאלי בחיפה או בקומת גג בקניון הזהב".
בתור אחד שעוסק גם בנדל"ן, מה אתה חושב על השוק בארץ?
"כדי שהשוק ירגע צריך שהמרוויחים ממהלך של ירידת מחירים יהיו יותר מהמפסידים. בפועל, אלו שיפסידו מירידת ערך הדירות הם יותר מאשר אלו שירוויחו - המרוויחים הם מחוסרי הדיור שמהווים אולי 30%, והמפסידים הם בעלי הדיור שמהווים 70%. כל אירוע שקורה במדינה הוא תירוץ לתקיעת מקל בגלגלים - חוסר עובדים זרים, חוסר משכנתאות, חוסר הון עצמי או חוסר בשטחים. כדי שהבעיה תיפתר, צריך להגדיר למי יש בעיה ומה הפתרון שאפשר לתת לו. לספק לזוג מהמרכז דירה בעפולה זה לא פותר את הבעיה, יש שטחים במרכז שהממשלה כן רוצה לפתח אותם כי הם סוג של פריפריה, כמו העיר לוד".
"אם הממשלה תחזור 50 שנה אחורה למנגנון שבו היא נותנת הטבות לזוגות צעירים חסרי דירה באזורים שיש לה אינטרס, היא תטפל נקודתית בבעיה. זהו הסיכוי היחידי לפתור את הבעיה ובלעדיו לא יהיה שינוי כי גם אם מחירי הדירות לא יעלו הזוגות הצעירים לא יוכלו לקנות דירה, הרי המשכורות כבר לא עולות 15 שנה. צריך ללכת לפריפריות במרכז כמו לוד או יפו ולתת הטבה לאוכלוסיית הצעירים שתהפוך משכנתאות למענקים, ככה גם מחזקים מקומות פריפריאליים וגם עוזרים לזוגות הצעירים".
תגובות לכתבה(55):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 38.
  אבי כץ
  רון ברור 26/10/2016 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל העסקנים ואנשי הקמעונאות והנדל"ן יכולים רק ללמוד ממנו. זה איש עם חזון! גאה לעבוד בשורותיו. עלה והצלח!
  סגור
 • 37.
  רוסיה סיכון והמשפחה שלו
  יורן 25/10/2016 16:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והמחותנים מחזיקים ב-80% מהמניות. כל מי שהלך לרוסיה חזר מופסד עד פשיטת רגל שאני כמובן לא מאחל למשפחת כץ
  סגור
 • 36.
  גאון שיווקי
  תומר גבריאל 25/10/2016 14:00
  הגב לתגובה זו
  1 1
  גם חברת ההשקעות של אבי כץ - קרן הגשמה - מצליחה בארץ וגם בחו"ל
  סגור
 • 35.
  אוי לנו אם "לוד ויפו" נחשבות אצלו כפריפריה.. של מה?? (ל"ת)
  עלאק פריפריה 24/10/2016 23:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 34.
  מגיע לו פרס ישראל. (ל"ת)
  יאיר 24/10/2016 20:34
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 33.
  ברגע שיפסיק לפתוח חדשים -הכל יהפוך להפסדים (ל"ת)
  הצמיחה כי פותחים 24/10/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • זה לזרוק כסף. אוכל מקולקל וישן איכסה
  לקנות בקופיקס 24/10/2016 13:19
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אפילו מיץ התפוזים נגוע בחיידקים מכניסים למכונה עם הקליפה עם חיידקים בקילוגרמים ועם חומרי ריסוס איכס עדיף למות ברעב ובצמא
  סגור
 • 32.
  קופיקס בבאר שבע
  אורי 24/10/2016 00:15
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אבי כץ פתח לפני חודש סופר קופיקס בבאר שבע , באזור של סטודנטים ומצד שני באזור של מגדלי יוקרה , פשוט הצלחה אדירה , הוא חיסל את שופרסל שנימצא מטר לידו ואת בית הקפה מימול , אני חושב שאבי כץ חולל מהפכה וכל הכבוד לא , לגבי מחירי הדיור , לא יהיה שום שינוי המחירים יעלו לאט כל שנה , כי זה מה שרוצה הממשלה , מי שמחכה רק יפסיד
  סגור
 • 31.
  קפה
  קפה 23/10/2016 23:19
  הגב לתגובה זו
  2 3
  שטויות , מסוכן מאוד כל העסק הזה
  סגור
 • 30.
  שיהיה לך בהצלחה ברוסיה. (ל"ת)
  פישמן ולבייב 23/10/2016 17:52
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • טען עוד
 • 29.
  אבי כץ בעל חנויות קופיקס
  אריה 23/10/2016 17:08
  הגב לתגובה זו
  4 4
  בואו נקרא לאבי כץ יודע את עמו. הוא צריך להיות שר האוצר של מדינת ישראל. מבין לליבות הציבור ומנהל את עסקוו בחוכמה וברגישות. וגם לא גונב מהציבור. ובכל זאת מרוויח ופותח עוד סניפים. את פיתרון לדיור הוא גם יתן.
  סגור
 • האם אלה הכישורים הדרושים להיות שר אוצר מיקצועי ?
  בן אהרון 24/10/2016 14:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כבר ראינו שהצלחה ברפורמת הסלולר איננה ערובה להצלחה בדיור, עכשיו לבדוק אם הצלחה בעסקים היא סימן ליכולת לנהל את כלכלת המדינה? יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. בכל מקרה הציבור הוא זה משלם בסוף את המחיר.
  סגור
 • במחיר יקר. סנדויצים לפח זבל קפה טעם חרא
  הוא מוכר זבל 24/10/2016 13:09
  הגב לתגובה זו
  2 1
  קניתי וישר זרקתי לפח.
  סגור
 • 28.
  קבל יעוץ (ל"ת)
  מזל 23/10/2016 16:11
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 27.
  קרן הגשמה לא עומדים בלוחות זמנים
  ישראל ישראלי 23/10/2016 14:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ושלא יעבדו עליכם.הכסף מגיע באיחור רב וחבל אבי כץ וחנן שמש.
  סגור
 • 26.
  רק בישראל
  אחד 23/10/2016 14:08
  הגב לתגובה זו
  7 0
  רק במקום המצחיק הזה ,אדם שהחל למכור כוס קפה ב - 5 ש"ח הופך להיות מומחה לנדל"ן. לא יאומן.
  סגור
 • אתה טועה
  יובי חרובי 24/10/2016 00:17
  הגב לתגובה זו
  1 2
  הוא התחיל בנדלן הרבה לפני קופיקס, תבדוק ותראה
  סגור
 • מים בריאים בחינם! קפה מזיק 5 ש"ח מי פה מטומטם??
  קליפ 23/10/2016 21:36
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הצרכנים. שמתנפלים בפראות היסטרית על משקה רעיל ובתנאי שהרעל מגיע בהנחה.....אין לך שקול דעת?
  סגור
 • 25.
  זהירות זהירות זהירות פירמידה (ל"ת)
  איתן 23/10/2016 14:07
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 24.
  כדאי להתייעץ
  מזל 23/10/2016 13:23
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שאל את פישמן או את לבייב לפני שדורכים שם . הם בעלי נסיון מעולה .
  סגור
 • 23.
  הורדת מחיר הדיור רק בבניה מסיבית ע"י חברות סיניות,כחלון
  יצחקי 23/10/2016 13:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק מחליף טיטול ו לא מטפל בשילשול... כחלון כשל יחד עם הפודלים שמסרבים לבנות עם חברות זרות.
  סגור
 • 22.
  מאחל לקופיקס הצלחה-דוידנד יהיה=רק בשינו גישה=אחרת חבל
  כותבי תרחישים 23/10/2016 12:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המנכל שלך קיבל הסבר בנושא- המ"מ מחכים לשיחה- - השותף של טייקון גדול שנפל- קיבל מאיתנו על המהלך שלו - ומיען לקבל ! הנחת העבודה !( שמו נימסר למנ"כל שלך) ולצערינו התוצאה ידועה, נב-יש הסבר מדוע=הנשיאים פוטין ואובמה הגיעו לירושלים!!= יש הסבר מדוע הנשיאים ריבלין + ש פרס- שלחו תנחומים למות מלך סעודיה-עבדללהף הנוכחי-סלמן-האח זה רמז לבאות בהצלחה
  סגור
 • 21.
  לאבי כץ-מחסור הדיור=מכוון=בהוראה+נמוק-הנימוק דאגה לבנקי
  כותבי תרחישים 23/10/2016 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אדון כץ מחסור הדיור=מכוון=וגם נומק-הנימוק דאגה לעמד הבנקי המנמק-רהמ + הנגיד פישר= להלן ההזיה (או ההונאה) בש 2011 התח הבניה היו 46800 דירות,ותוכניות ל 48000 ד, לאור ההוראה ההזויה= הבניה ירדה = ירדה=כחיפו לבנקי בש 2012-עד וכולל 2015 ממוצע הבניה פחות מ4400 די לשנה זה פגיעה בתלכיד הלאומי -זה פגיעה בדור שלם- זה מחייב וועדת חקירה
  סגור
 • 20.
  תקראו בגוגל - סוד הנדל״ן ומעמד הביניים
  יעל 23/10/2016 12:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  בעיה לדור הצעיר
  סגור
 • לא רוצים לקרוא (ל"ת)
  אוף 24/10/2016 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  תבורך משמיים !!!
  מדינת עולם שלישי 23/10/2016 11:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל הכבוד לך אבי כץ היקר. פשוט חוללת מהפיכה ועל כך תבורך משמיים. אני יושב בקופיקס כעת עם כל המשפחה(5 נפשות) וכולם אוכלים בכיף בעלות של 55 שח. לפני המהפכה הייתי יוצא בשקט עם 200 שח. פשוט חיסכון אדיר לכל בית בישראל. ועל כך תבורך.
  סגור
 • 18.
  תגובה שטותית בנוגע לנדל"ן
  טדי 23/10/2016 10:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבי לוי טוען שעל מנת שהמחירים יירדו, צריך שיהיו יותר אינטרסנטים של ירידה. אכן נכון. אבל איפה הטעות של אבי לוי? הוא חושב שכל בעלי הדיור הם בעלי אינטרס להמשך עליית המחירים. ברור שזאת שטות מוחלטת. ולמה? כי כל אלה שיצטרכו לשדרג את הדירה שלהם, הם בעלי אינטרס לירידת מחירים, וגם כל אלה שיש להם ילדים בוגרים, הם בעלי אינטרס לירידת מחירים. ככה שכבר בהגדרה, הוא טועה בכל שהוא מכליל את כל בעלי הדירות כבעלי אינטרס לעלית מחירים. ולפי הניתוח הזה, רב בעלי הדירות צריכים להיות דווקא בעד ירידת מחירי הדיור ולא עליה.
  סגור
 • נכון מאד, ירידת מחירים טובה גם למי שמשדרג דירה.
  בן אהרון 24/10/2016 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק הבעיה שרוב הציבור עם משכנתאות גדולות וירידת ערך תפגע בהם בצורה כזו או אחרת במיוחד אם לא יעמדו בהתחייבויות ויצטרכו לממש את הנכס.
  סגור
 • 17.
  מה עם סופרקופיקס במרכז רמת גן ?
  אחד 23/10/2016 10:41
  הגב לתגובה זו
  1 1
  יש שם בדיוק את אוכלוסיית היעד, הרבה קשישים וצעירים. ויש הרבה מקומות לסניף ברחוב ביאליק, זבוטיסנקי. יאללה אבי, תפתח שם
  סגור
 • 16.
  למרות שאומנות הניסוח שגורה בפיו -
  משה 23/10/2016 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבי כץ לא אמור להיות "המומחה" ,במיוחד שבכל כתבה איתו תגובות הקוראים לא בדיוק מחמיאות לו .
  סגור
 • 15.
  שואב השראה לקופיקס דירות זולות ומתפוררות
  היועץ של כחלון 23/10/2016 09:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אהובי הבטיח בית לי לבנות שנוכל בתוך הבית לחיות שהרעם לא ירעיד והרוח לא ירקוד והגשם לא ישטוף והשמש לא ישרוף אהובי הבטיח בית לי לבנות אהובי בנה לי בית על החול אך לגור בו מי יכול? בא הרעם הוא רועד בא הרוח הוא רוקד בא בגשם הוא נשטף בא השמש הוא נשרף אהובי בנה לי בית על החול אך לגור בו מי יכול?????
  סגור
 • 14.
  לגבי הדירות בארץ , הוא צודק לחלוטין. הממשלה חייבת לתמוך
  יורי 23/10/2016 09:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בזוגות צעירים, לפחות אלה ששירתו בצה"ל או בשירות לאומי, ולתת להם הלוואות שייהפכו למענקים כעבור 10 שנים. 10 שנים הוא פרק זמן די ארוך לזוגות צעירים להתערות בקהילה, לתרום לה, ולחסוך מספיק כסף בכדי לשפר את הדיור שלהם בעתיד. בשנות ה-60 וה-70 היו תוכניות מצוינות כאלה, שהצליחו מאד. אבל הליכוד עם נתניהו לא רוצה באמת שמחירי הדירות יירדו, ולכן בשלב זה כולם יכולים להיות פסימיים בנוגע למחירי הדיור.
  סגור
 • 13.
  רעיון מעולה אבל רצינות לטווח ארוך (ל"ת)
  דיבידנדים 23/10/2016 09:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  גם אני רוצה דירה ביפו ולוד. חצי חינם בפריפריה!!!!
  קליפ 23/10/2016 09:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קופיקס אתה גאון. תן לזוג צעיר משכנתא שתהפוך להטבה ולוד ויפו יחבקו אותך עם מאות אלפי זוגות צעירים בהריון!!!! תקים מפלגה. תלחם בפקידונים הרשעים. תהיה ראש עיר. שר פנים. שר שיכון!!!
  סגור
 • 11.
  מדוע ?
  משה 23/10/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע עושים כל פעם מחדש פרסומת חינם לבן אדם שניחן באומנות הדיבור, ובכל פעם התגובות של הקוראים מראות שהוא לא בדיוק "המומחה" ,גם כאן וגם כשעולה מוצר השקעה אחר שלו.
  סגור
 • 10.
  מתחיל להשמע מסוכן
  דל ואביון 23/10/2016 09:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרצון לגדול ולמנף חשוב בעולם העסקים, אבל הייתי מציע להרגע קצת, עשית מהפכה כל הכבוד,אל תרוץ מהר מידי, האויבים רק מחכים לנפילה שלך
  סגור
 • 9.
  במקום לעשות סיבוב לחלק דיוידנדים כמו רמי לוי (ל"ת)
  מישהו 23/10/2016 08:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 8.
  dividens a sign of honest company (ל"ת)
  Investor 23/10/2016 08:20
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 7.
  עושה סיבוב על הישראלים שוב
  אבי 23/10/2016 08:01
  הגב לתגובה זו
  4 2
  לדעתי אף זכיין לא מרוויח שקל רק הוא..
  סגור
 • 6.
  זה לא דירות. הוא מציע לקנות דירות במרכז הפריפריה
  קפה 23/10/2016 07:47
  הגב לתגובה זו
  3 3
  שיחליט מרכז או פריפריה. ומביא דוגמא את לוד ויפו יפו היא תל אביב ושם מאוד יקר ומבוקש . יפו לא פריפריה האיש מנותק לגמרי. אפילו סניף של קופיקס הוא לא יוכל לפתוח שם כי גם קפה הם לא יודעים לעשות כמו תושבי יפו . כל פלצן נותן עצות בשנקל
  סגור
 • יפו זה בפריפריה של מיליארדרים!!!
  קליפ 23/10/2016 09:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המעגל הראשון של תל אביב זה אחלה פריפרייה!!!! אני מוכן לגור בדיזגנגוף פריפריה....
  סגור
 • 5.
  לחלק דיוידנדים למשקיעים (ל"ת)
  משקיע 23/10/2016 07:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 4.
  מענין איך יחייך כשרוסיה תיכנס למלחמה ועוד נגדנו (ל"ת)
  ישראל 23/10/2016 07:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מתי מתחילה המלחמה?באיזה תאריך?מהים?מהאוויר?טרור?טילים?? (ל"ת)
  ממי 23/10/2016 12:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  דיוידנדים זה שקיפות (ל"ת)
  חברה הגונה 23/10/2016 07:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  כמו שצריך לתכנן מוצר זול לקופיקס, כך צריך לתכנן דירה
  בן אהרון 23/10/2016 05:38
  הגב לתגובה זו
  3 2
  שזה אומר שטח יותר קטן ונכון שיתאים לזוג בתחילת הדרך, שזוג יכול גם לשכור במחיר שפוי, לא חובה לקנות דירה. מי שיש לו חיסכון יכול להשקיע בדירה או באפיק אחר אבל מגורים צריך להיות מצרך מפוקח במחיר סביר שעונה על הצרכים במידות ובמיקום. להתחיל עם שני חדרים בשכירות !!! זו הנוסחה הנכונה, ולא בעפולה, בגוש דן למי שצריך.
  סגור
 • דירות זולות לשכירות יש המון דירות 2 חדרים ישנות
  לא חסר 23/10/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  5 5
  במחיר של עד 3000 שח מקסימום. אבל הצעירים מחפשים מתחם עם בריכה ומשלמים 6000 שח ובוכים. הצרה היחידה היא הסתת השמאל נגד ביבי ולכן כעת הצעירים חושבים שמגיע להם חדש בזול ובחינם.
  סגור
 • עוד פעם השמאל
  יעקב 23/10/2016 10:05
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מזל שלך שיש שמאל בישראל , אחרת את מי היית מאשים בכל הכשלונות של הימין ושלך באופן אישי יללה תתבגר הימין בשלטון כבר מעל 30 שנה ועדיין מאשים את הימין
  סגור
 • לא פחות מהימין. בגללם העלו מס על הבורסה
  השמאל אשם 24/10/2016 13:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בגללם יש המון מיסים. כי ביבי חסר מנהיגות ומעדיף להשתיק את הצעקות שלהם והמחאות בכסף. דהיינו הוא משחד אותם בכספי כולנו. השמאל מעדיף שהכל יהרס ובלבד שביבי יעלם להם. זליכה אמר בפירוש שהוא מעדיף שהגז ישאר קבור כי המטרה שלהם היא שלעם יהיה רע ואז השלטון יוחלף אבל בגלל שביבי עושה כל מה שהשמאל רוצה אז אין טעם להחליף אותו. זה יהיה אותו דבר. אז שביבי ישאר והשמאל יבכה . אנחנו סובלים בגלל האופי של עם ישראל לא סתם קראו להם שבטים מסכסכים. תושבי כנען לפני 2000 שנה התלוננו על העבירו או החבירו שהם העבריים שהם סכסכנים גדולים. עם נבל ולא חכם גם כתוב בתורה. אז תסבלו
  סגור
 • הסמאל והערבים לא מקבלים את הדמוקרטיה.
  קליפ 23/10/2016 09:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  המגזרים הלא יהודים, בראשות תקשורת וסמאל ערמומי ושונא יהודים מסיתים לאנתיפאדה. מסיתים לרצח פלסטנים שמוכרים קרקעות ליהודים. ארגוני הסמאל "שותפים" בהלשנה לארגוני טרור. בצלם. הרצחני מקבל במה ואת היהודים משתיקים
  סגור
 • ביבי שמרן קפיטליסט (חזיר קפיטליסט) יתכן וגם אתה כזה (ל"ת)
  תומר 23/10/2016 09:27
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • הוא המציא כלכלה חדשה לפי איך שהרוח נושבת
  ביבי קחלון 24/10/2016 13:18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הוא בולשביק קפיטליסט . מנצל הכל לעוד מיסים חזיריים ומבטיח גן עדן ומשקר את הצבור. כמו שעשה עם קופות הגמל ואמר שהמניות ירויחו יותר חחח. קוראים לכלכלה שלו בולשיטיקפיטליזים והתחילו ללמד את זה בפקולטה לכלכלה בייל,
  סגור
 • 3K לחדר למי שמרוויח 5K זה עדיין חזירות בעלי דירות (ל"ת)
  סמי 23/10/2016 09:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 1.
  אדם שקרן
  אבינועם 23/10/2016 01:30
  הגב לתגובה זו
  2 6
  עלק אין כמעט סניפים לא מצליחים פשוט שקרן עושים הכל בשקט...
  סגור
 • למה אתה משמיץ
  דניאל 23/10/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מהיכרות קרובה ומעמיקה 85% מהסניפים מרוויחים יפה מאוד
  סגור