גילעד אלטשולר מסמן את הגורם שיהפוך את כיוון השווקים - "זה יהיה בית מטבחיים"

בראיון ל-Bizportal לקראת החג מתייחס אלטשולר לסיטואציה בשווקים, למחירי הדירות - ולמניות מומלצות
 |  (54)
גלעד אלטשולר, צילום: Bizportal
השנה העברית החולפת הייתה שנה רבת תהפוכות בשווקים הפיננסיים. מהמפולת בנפט, דרך הסערה הגלובאלית בשל החשש ממשבר בסין ועד ה'ברקזיט'. זו גם הייתה שנה של שונות גדולה בין אפיקי ההשקעה והפיזור הגאוגרפי. באיטליה מדד המניות המרכזי התרסק 22%,  בארה"ב ה-S&P500 זינק 15% ובישראל המעו"ף נפל 4.5%. ערב השנה העברית החדשה, תשע"ז, התיישבנו לשיחה עם גילעד אלטשולר, מנכ"ל משותף ומייסד בית ההשקעות אלטשולר-שחם על מצב הבורסה בת"א, והסיטואציה בשווקים באופן כללי.
האוזר אמר שהבון טון בבתי הקפה של קהילת שוק ההון המקומית היא לדבר סרה על הבורסה בת"א, ושהוא מסרב להצטרף למתייאשים, אתה מהמתייאשים?
"כל זמן שנראה שמנסים לעשות משהו בכיוון, אני לא מהמתייאשים. למרות שאני חייב להגיד שבינתיים דיבורים כמו חול ואין מה לאכול. לא עשו כלום. אני לא רואה שינוי רגולטורי שעשו שמביא חברות קטנות ובינוניות לרצות להיות בשוק הזה. והאמת שזה לא רק עניין של הרגולטור, כבר תקופה ארוכה שיש פה ממש רדיפה של העשירים, סוג של אווירה ציבורית שלפיה להרוויח כסף זה פסול. ממש שנאה של אלה שעושים כסף. כל זמן שהלך הרוח הזה קיים, אז חברות רק ירצו להתרחק מחשיפה לציבור. אני מדבר עם חברות פרטיות ויזמים שאומרים לי שהם לא רוצים להיות בבורסה בגלל התקשורת שאצלה כל חברה שמרוויחה אז משהו בטח לא בסדר והם כנראה גנבים. כל סוף שנה מתעסקים במשך חודש שלם רק בכמה השכר של המנהלים, זה מרחיק את החברות מהבורסה".
"אני לא בא להגיד אם הפרסומים האלה הם טובים או לא, אבל מבחינה עובדתית זה יוצר נזק. דבר נוסף זה מספר הגופים שפועלים בשוק ההון המקומי, שרק הולך ומצטמצם - ומיעוט גופים זה אומר מיעוט דעות ולכן אנחנו רואים ירידה במחזורי המסחר. זה גם מרחיק גופים זרים שרואים את המחזורים הנמוכים ונמנעים מלהיכנס. הבורסה פה לאט לאט גוועת ואני לא רואה שמישהו זז. אנחנו נדע לחיות עם זה בלי בעיה כי כל שווקי העולם פתוחים בפנינו, אבל חבל עבור הכלכלה הישראלית שנעלם המכשיר הזה של גיוס הון דרך הציבור. אני חושב שחשוב שהמנכ"ל החדש יהיה איש שוק הון שיידע לאפיין את הצרכים ולהקל במקומות הנכונים ויידע גם לא להיכנס לעימותים עם הרגולטורים. אגב, אני חושב שהמנכ"ל הפורש ביינארט היה יוצא מן הכלל. לא שהוא לא עשה טעויות, החברות הזרות האלה שהגיעו לבורסה עשו נזקים במאות מיליונים. אבל מאוד אהבתי שהוא אדם שהכיר את שוק ההון ואפשר היה לדבר איתו בשפה אחידה".
בהיבט של השקעות, מה אתה חושב על האטרקטיביות של הבורסה בת"א כיום?
"בגדול אני חושב ששוק המניות הישראלי מתומחר זול יותר מהשווקים בחו"ל. אולי הסיבה לזה היא חוסר הנזילות שיש פה, אבל בכל מקרה השוק פה מתומחר זול יותר מבחינת מכפילי הרווח. הסקטורים המעניינים הם עדיין הנדל"ן המניב, הבנקים והגז. בבנקים אני חושב שהדאונסייד הוא נמוך מאוד והאפסייד בהחלט קיים. הנדל"ן המניב הוא לא בזול היום אבל יחסית סביר, אלו חברות עם תזרים מזומנים סביר, הדיבידנדים יפים והחברות צומחות לאט לאט. ולגבי הגז, אני חושב שיש היום טיפה יותר ודאות מהיבט הרגולציה למרות שאי אפשר לדעת וכבר ראינו שממשלת ישראל יודעת לעשות גם דברים בדיעבד והיום מילה של המדינה זו לא מילה וכשלא מוצא חן בעיניהם אז הם יודעים לשנות. מעבר לזה אני לא חושב שיש איזו מניה כזו או אחרת שהיא מציאה גדולה, המצב כיום הוא שיש סקטורים שהם זולים יחסית, לא יותר מזה. אנחנו אחרי הרבה שנים של גאות בשוק ההון וריבית נמוכה. השווקים מתנפחים לאט לאט ואין משהו שהוא בזילזול. אולי בחברות הקטנות מאוד אבל אני לא אציין שמות כי זה חברות ללא מחזורים ובאופן כללי גם מניות היתר כבר עשו מהלך ענק ולדעתי מניות היתר נמצאות במחיר מלא פלוס. חברות שהייתי רגיל לקנות במכפילי 6-7 נסחרות היום במכפילי 16-18, זה אומר משהו".    
  
בהסתכלות על השווקים באופן כללי, אנחנו נמצאים אחרי מהלך עליות של מעל 200% ב-S&P500 לשיא, ו-8 שנים מאז המשבר הקודם. אתה יודע שכל כמה שנים מגיע משבר - כמה אתה חושש כיום ממצב של שינוי מגמה משמעותי כלפי מטה?
 
"בינתיים הריבית היא אפסית, הכסף זורם לשוק המניות והשוק זוחל כלפי מעלה. מידי פעם יש נפילות קטנות כמו ה'ברקזיט' או לפני זה הסיפור עם סין. המשברונים הקטנים האלה הם בדר"כ הזדמנויות כניסה מאוד נוחות לשוק. זה מה שקרה עד עכשיו. אני חושב שהמבחן הגדול יהיה כשמגמת הריבית תשתנה. ואני לא מדבר על הריבית בארה"ב שקצת עולה, אלא  על שינוי אמיתי במגמת הריבית בשל תהליך אינפלציוני בעולם שידרוש העלאות ריבית אמיתיות. כשהשוק יבין שזה מה שקורה - זה יהיה בית מטבחיים, פשוט בית מטבחיים".
"נכון להיום הרגע הזה רחוק ואף אחד לא רואה אינפלצייה מתפרצת. הכלכלות בעולם רחוקות מצמיחה מהירה וחזקה. אבל אם זה ישתנה ופתאום נראה תהליך אינפלציוני שיביא העלאות ריבית אמיתיות, אז המגמה בשווקים תשתנה באופן דרמטי. ובדר"כ זה מסוג הדברים שמגיעים במהירות וכשלא מצפים להם. הכסף היום נמצא בענק בפנים ואפילו שמעתי שגם בנק ישראל מגדיל את החשיפה שלו למניות, אגב לא ברור לי למה דווקא עכשיו ולא לפני כמה שנים. בכל אופן כמו שאף אחד לא צפה שהנפט ייפול מ-150 ל-26, אז דברים נוספים יכולים לקרות באותה מהירות. כולם מתכננים 2% אינפלציה או 1%, אבל פתאום זה יכול לבוא בצורה אחרת לגמרי ובמהירות גבוהה בהרבה".
"עם אירועים נקודתיים ברמה הפיננסית יודעים כיום בעולם להתמודד. גם אם תהיה פתאום בעיה עם דויטשה בנק למשל, אז לא אסון כזה גדול - השוק יירד 6%-7% וזו אפילו תהיה הזדמנות כניסה מצוינת. הרי אנשים ימשיכו לשתות בירה בגרמניה. רק העלאת ריבית ארוכה ואמיתית תשנה את הכיוון באופן משמעותי. כל השווקים עולים בגלל שתשואת הדיבידנד יותר גבוהה מהריבית ל-10 שנים. ברגע שהנוסחה הזו תתחיל להשתנות, אז אנחנו נראה מהלך הפוך בשווקים". הנה קטע מתוך הראיון: 
 
האם זה נכון גם לגבי מחירי הדירות בארץ?
"זה ישפיע אבל לא בקטע של בית מטבחיים, ובטח שלא בשלב הראשון. הבעיה הגדולה בארץ בכל הקשור למחירי הדירות היא צד ההיצע. הביקוש הוא פחות או יותר קשיח. ולדעתי בינתיים כל השינויים שעשו היו די קוסמטיים. אני לא רואה שהביאו לפה 200 אלף פועלים סינים. הכל עובד לאט מאוד. אז אני לא רואה שינוי מגמה משמעותי בשוק הזה. בשנות ה-90 קלטנו מיליון עולים מחבר העמים תוך זמן קצר ואז הייתה ממשלה שידעה לעשות משהו ולכולם היה קורת גג. עכשיו בעיקר מדברים. יש פה ראש ממשלה שממנה שרי אוצר ומאחורה עושה להם תרגילים. ובלי קשר כל החוק הזה על הדירה השלישית, אני לא מבין אותו. מי שיש לו 3 דירות בב"ש ישלם מס ומי שיש לו שתי דירות בת"א ומקבל שכר דירה של 50 אלף שקל בחודש לא ישלם מס, מה ההיגיון פה?! צריכים לעשות חובת דיווח אישי וזהו, אבל במערכת המס לא רוצים לעבוד קשה. אז ככה זה נראה".  
נחזור להשקעה בשווקים, איך אתם מבחינת חשיפה כעת?
"אנחנו באותם מקומות שהיינו בעבר, באותה ארה"ב, באותה גרמניה, קצת אוסטרליה וכמובן ישראל. השינוי המהותי שעשינו השנה לעומת שנים קודמות זה שהשנה בניגוד להרבה שנים אחורה אנחנו מחזיקים במח"מ קצר בשוק איגרות החוב. הסיבה לכך היא פשוטה, לדעתי בשוק האג"ח כיום אפשר להרוויח קצת, ומנגד להפסד אפשר הרבה. אז אני מוכן לוותר על קצת תשואה בטווח הקצר, כדי לא להיפגע בגדול בטווח הארוך. במילים אחרות, אני לא רוצה להקריב מלכה בשביל פיון. בשוק המניות אנחנו עדיין מרגישים בנוח להישאר בפנים ומשחקים על התנודות, כאשר יש משברון והשוק יורד אז אנחנו מגדילים, ומנגד כשהשוק שובר שיאים אנחנו קצת מממשים". 
מילה לסיום לשנה החדשה, מסר למשקיע? 
"תמיד אותו מסר, לא לעשות שינויים קיצוניים ולא לחפש ניסים ונפלאות בחיפוש אחר תשואה. תמיד עדיף להסתכל יותר לטווח ארוך ולנהוג בסבלנות, ככה זה בתחום ההשקעות".
שנה טובה!
תגובות לכתבה(54):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 42.
  תתרחקו מכיל וגם מאל על ובזק. קנו פרוטרום (ל"ת)
  חיים לב 12/10/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  לא לשכוח לקחת פרוטרום ופועלים ואלוני (ל"ת)
  קובי 12/10/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 40.
  התשואות הטובות במנעות הבעא קובי
  ליאון 12/10/2016 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרוטרום מ 6580 נתן אותה וממליץ לקנות מחר.פועלים פעם ב1000 אנר לקחת וגם ס 1400.1700 1860 תותח. אמר כיל ב 3000לצאת צדק. אמר טבע ב 22500 לברוח תרד ל 15000 לא טעה בכיוון.גם עם אחוני ב2000 נתן וב 2450 ממליץ גם היום לא טעה
  סגור
 • 39.
  להזהר מאל על בזק וכיל. לקחת פרוטרום בענק (ל"ת)
  קובי 10/10/2016 10:44
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 38.
  לא לפחד קנו דקס פי 3 לונג פרוטרום ופועלים (ל"ת)
  קובי 10/10/2016 10:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 37.
  אתה כישלון קנו פרוטרום פועלים אלוני חץ טאואר ורציו (ל"ת)
  קובי 10/10/2016 10:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 36.
  לא תהיה שום מפולת ולא בית מטבחיים (ל"ת)
  קובי 10/10/2016 10:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 35.
  של גולדמן זאקס
  לפי הערכות 05/10/2016 12:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  היקף הביי בק של חברות באס אנד פי הגיע ל604 מליארד דולר ב15 החברות ממנות הן מהגרי המזומנים שצברו והן מנטילת חובות ו השאלה מה יקרה ברגע שהכסף הזמין יקטן הן מסיבות שונות ובעיקר העלאת ריבית וייקור האשראי ? ב2007 היה שיא ברכישות אחר כך קריסה חשוב כעת גאות ללא סוף.הבעיה כאמור החברות מחליפות מזומן במניות שלהן ובעיקר כאשר הדבר בא ממקורות אשראים הדבר מהווה פצצת זמן זה קניית מניות באשראי . היינו בסרט הזה שנקרא אשראי כאשר מתנפח הרסני ראו 2007
  סגור
 • 34.
  תעלה?
  מתי האינפלציה 05/10/2016 12:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עפי המדיניות המוניטרית המרחיבה הן ריבית והן הדפסות היינו אמורים לקבל היפר אינפלציה אך את האינפלציה יוצרים הצרכנים ולאלו לא הגיעה הרווחה הכסף מדיניות גרעוהית יוצרת אינפלציה מכוון שהצריכה אינה משתוללת פשוט אין אינפלציה וגם הממשלות לא מרחיבות את ההוצאות שלהן הכסף מתנקז לנכסים נכסי השקעה פיננסיים ונדלן ראו אגחים מניות בארהב ואצלנו והכל העולם נדלן אלו הבועות העיקריות בועות כמו 2000 ו2007 הביאו ל קטסטרופה כלכלית ופגיעה גדולה במערכת הבנקאית או שתהיה העלאת ריבית או פגיעה בכלכלות עם ריביות אפסיות והדפסת כסף .מכוון שהדולר מטבע בינלאומי הכל ניכר בכל העולם . תעבו טריליונים כסף זול והרבה חלקו משמש ל ספקולציות כגון ביי באק רכישה חוזרת של מניות.
  סגור
 • 33.
  כאשרנמחלקים
  ראו 05/10/2016 12:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אשראי לכל דחפין ובהרבה הבורסה עולה הדוגמא היא ארהב צימצום יביא לחוסר במזומנים מהסיבה המוניטרית ובעיקר מהסיבות של עיוות הכלכלות שהופכות הכלכלות בועה ריביות שליליות הרסניות למערכת הבנקאית וטובות ללוקחי האשראי אך אשראי תמיד צריך להחזיר .
  סגור
 • טען עוד
 • 32.
  רוב ההשקעות
  ראו 05/10/2016 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבורסות אמריקה באים מהחברות הציבור אינו משתתף ההשקעות הרבות במסגרת buy backs קנייה חוזרת של מניות החברה נעשות בחלקם מהלוואות או הנפקת אגחים שיעורי הריבית הנמוכים הם מלכודת דבש יש הרבה כסף ריבית נמוכה מהחברות מגייסות דרך אגחים ומשקיעות במניות שלהן להגדיל רווח למנייה כאשר הריבית תעלה ו האשראי יהיה יקר
  סגור
 • 31.
  מגלה את אמריקה
  יעקב 04/10/2016 10:46
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כל מה שאמרת כולם יודעים ותפסיקו להשתמש במושגים ופשעים בית מטבחיים
  סגור
 • 30.
  כל הסימנים מראים
  משה 03/10/2016 19:18
  הגב לתגובה זו
  6 1
  הבנקים מוכרים תיקי משכנתאות בזול לחברות הביטוח (ניצן ראשון: בנק לאומי מכר לחברת הביטוח "מנורה מבטחים") הבנקים יודעים למה כדאי למכור בזול לפני ה".............. ..........".
  סגור
 • 29.
  חובת דיווח! ומס במדרגות על כלל ההכנסות
  בדיוק כך 02/10/2016 23:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  צריך להנהיג טופס מס פשוט, אינטראקטיבי, שלא צריך לחפור הרבה. אומר לך: קח הדוח מהבנק, תכניס את המספר ההוא, למשבצת הזאת, וכן הלאה. הטופס מסביר, בסוף עושה סיכום, וחלסטום סיפור. כמו באמריקה. ואז כל אחד משלם מס אמת לפי ההכנסה הכוללת שלו, ואין וויכוח אם אתה סטודנט או פנסיונר. ולא צריך מיסים מפוברקים מצוצים מהאצבע.
  סגור
 • באינטרנט זה יותר טוב
  חיים 06/10/2016 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כי המחשב גם מחשב את סכום המס לפי מדרגות.
  סגור
 • 28.
  חובת דיווח! ומס במדרגות על כלל ההכנסות
  בדיוק כך 02/10/2016 00:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  צריך להנהיג טופס מס פשוט, אינטראקטיבי, שלא צריך לחפור הרבה. אומר לך: קח הדוח מהבנק, תכניס את המספר ההוא, למשבצת הזאת, וכן הלאה. הטופס מסביר, בסוף עושה סיכום, וחלסטום סיפור. כמו באמריקה. ואז כל אחד משלם מס אמת לפי ההכנסה הכוללת שלו, ואין וויכוח אם אתה סטודנט או פנסיונר. ולא צריך מיסים מפוברקים מצוצים מהאצבע.
  סגור
 • 27.
  מר אלטשולר
  לידידינו 30/09/2016 11:18
  הגב לתגובה זו
  10 5
  לא צריך אינפלציה לפני אינפלציה התפתחה התפתחו בועות הן פיננסיות הן נדלניות זה טרום אינפלציה . מה עושים כידי להלחם בבועות הרסניות? ריבית העלאת ריבית זה הפתרון כמו ה שהריבית הנמוכה גרמה לכך הריסון יעשה עי העלאת ריבית חיונית בשנות התשיעים התפתחה בועת נדלן לעליית מחירים גדולה הנדלן מה עשה הנגיד פרנקל העלה ריבית בצורה רצחנית להתברר הנדלן נרדם לשנים רבות אף ירד בכ15% אין ברירה חייבים להעלים בועות הורסות כלכלה מעוותות הכל יוצרות "עושר דימיוני" שיעלם בזמן התפוצצו ת הבועות .
  סגור
 • 26.
  לאחר שנים
  שקרנים 29/09/2016 20:04
  הגב לתגובה זו
  3 2
  של הדפסת עושר וחלוקתו יגיעו הימים
  סגור
 • 25.
  ולא קוטפים
  שקרנים 29/09/2016 20:02
  הגב לתגובה זו
  4 2
  מהעץ כסף הדפסת הכסף הדפסת העושר זהי פאנטזיה שתגמר בבכי
  סגור
 • 24.
  אין כסף על
  שקרנים 29/09/2016 20:01
  הגב לתגובה זו
  3 2
  הריצפ
  סגור
 • 23.
  מי שחושב
  שקרנים 29/09/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  3 1
  שיש בנק ענק עולמי שנקרא בורסה ומחלק כסף ללא סוף טועה בגדול
  סגור
 • 22.
  מה זה בועות?
  שקרנים 29/09/2016 19:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  עליית מחירי הנכסים למצב בועתי בינתיים האינפלציה היא בעליית הנכסים הפיננסיים. וכי אין אינפלציה מה זה עליית מחירי הדיור ? זה עליית מחירים ויש היפר אינפלציה בנדלן בכל העולם כולל אצלנו .האם האינפלציה תגיע בטוח שכן מפני ש עליית מחירי הנכסים הפיננסיים וגם נכסים קבועים נדלן יוצרת ערכים מוגזמים ורווחים על הנייר ב טריליוני דולרים מה עושים רווחים אלו בשלב מאוחר צריכה מוגברת ואינפלציה עולה. השלב הזה לאחר עליית מחירי הנכסים יגיע אינפלציה בכל העלאת ריבית אינפלציה גבוה וצריכה מוגברת .
  סגור
 • 21.
  גם אלטשולר וופניני ןגורואיןם בחו"ל
  סוחר 29/09/2016 17:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אומרים את זה כבר שנתיים וכלום לא קורה...
  סגור
 • 20.
  הכותרת סתם מלחיצה ודיבילית
  יחזקאל 29/09/2016 16:17
  הגב לתגובה זו
  16 1
  מהכותרת עלוללהתקבל הרושם של בית מטבחיים בקרוב. ואילו בהמשך מבינים שעוד חזון למועד. זה במגמה הכללית המרגיזה של ביזפורטל לגרות את הציבור לפתוח כתבות
  סגור
 • פקידון מפלצתי קובע כותרות שטניות
  קליפ 30/09/2016 11:12
  הגב לתגובה זו
  4 3
  יתכן שהעורך ישראלי מוסלמי????
  סגור
 • 19.
  שני דברים
  מבין עניין 29/09/2016 16:01
  הגב לתגובה זו
  1 2
  1. על אף כל התגובות הזועמות, דעותיו של אלטשולר בכתבה בסה"כ לגיטימיות. זה לא שהוא חוזה מתי הריבית תעלה, אם בכלל. אני נהנתי לקרוא את דבריו. 2. מה שהציל לאלטשולר את הקרנות מהתפרקות השנה זה לא מח"מ ולא ארה"ב ולא גרמניה ולא נעליים, אלא הימור (אינטילגנטי, אם כי עדיין הימור) על פוזיציה ענקית באג"ח דסק"ש ו'. אז בלי סיפורי סבתא.
  סגור
 • 18.
  ביצועים ולא רק ניתוחים
  tuv 29/09/2016 14:50
  הגב לתגובה זו
  9 0
  קרנות אלטשולר שחם בפיגור הולך וגדל אחרי ילין לפידות ואנליסט. טעויות בניתוח המצב או אי הצלחה בתרגומן לביצוע בשווקים ??? כדאי שיתעסקו יותר בניהול ופחות בראיונות לתקשורת.
  סגור
 • 17.
  עם תשואות לא מתווכחים
  אלון כהן 29/09/2016 14:37
  הגב לתגובה זו
  15 1
  היתי לקוח שלהם והם פשוט גרועים. עמלות גבוהות ותשואות נמוכות. עזבתי אותם לפני שנתים ועברתי לילין לפידות. הרבה יותר מקצוענים, ללא רעש וצילצולים.
  סגור
 • 16.
  כבר על ניסיון העלאה ב 0.1% השוק מגיב בחריפות
  אלי 29/09/2016 14:01
  הגב לתגובה זו
  8 1
  נראה לך שהשוק ימתין שהריבית תהיה 3% או 5%, שום בית מטבחיים, תהיה ירידה רצופה ובלי פאניקה בשוק האג"ח ובשוק המניות. הבעיה הגדולה תהיה אצל לוקחי המשכנתאות הצמודות.
  סגור
 • 15.
  היתה לי התלבטות אם להשאיר את הכספים שלי באלטשולר-שחם
  דימה 29/09/2016 13:27
  הגב לתגובה זו
  17 0
  עכשיו אני כבר לא מתלבט... (: שלחתי טופס שחרור לכלל הכספים. 4 שנים הפארסה נמשכת של תשואה שנתית נמוכה ביותר ובניקוי עמלות לא נשאר כמעט כלום ):
  סגור
 • 14.
  תקשיבו לאיש המקצוע, ותחרגו מהנוהג של לדעת יותר טוב (ל"ת)
  סדומאי 29/09/2016 13:08
  הגב לתגובה זו
  5 4
  סגור
 • 13.
  צודק,איפה החברות הסיניות ?תוך שנתיים כל החוסרים מתמלאים (ל"ת)
  אבי 29/09/2016 12:34
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 12.
  אלטשולר
  דוד 29/09/2016 12:07
  הגב לתגובה זו
  7 3
  לא נראה חכם מדי, פתטי מדי, כמה שורטים רכשת? תשיג יותר תשואה סבירה.
  סגור
 • 11.
  פוזיציונר מושבע אני מכיר אותו (ל"ת)
  רואה חשבון 29/09/2016 11:58
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 10.
  גם אתם אשמים
  צלף 29/09/2016 11:16
  הגב לתגובה זו
  15 0
  איפה המחוייבות שלכם לציבור? כן אתם המוסדיים שיושבים על הגדר ומחכים להחלטות ממשלה או איזה יו"ר שיושב יותר מידי למעלה .... לציבור יש המון כסף להשקעה אבל גם יודע שכולם מסתירים או לא משתפים אותו במידע , תרבות בורסאית אינה רק לקרוא כתבות שזורעות היסטריה , פניקה או הזדמניות , תרבות בורסה חייבת לבוא בפורמטים אחרים, לדוגמא : ערוץ טלויזיה בורסאי למשקיע הישראלי יש בדיוק 5 דקות בקושי בתוכנית לילה כלכלי שמישהו פרונטלית מסביר להם מה קורה בבורסה הישראלית (בדיחה) ,פעם בשבוע סקירה של גורביץ 10 דקות ולמי שיש זמן "מתפנק" בכתבות או כל מיני מבזקונים מבישים – מזה אתם מצפים שהאזרח ישקיע את חסכונותיו ??? קומו אתם המוסדיים ,תפתחו את הארנק השמנמן ותקימו ערוץ/אתר טלויזיוני בורסאי!!! , ראו : Bloomberg, שיפעל מבוקר עד ערב ויפמפם לנו מידע ,אז אולי יגרה את חוש "התיאבון" הכלכלי שלנו תראו לנו , דברו איתנו , תסבירו לנו , תשווקו לנו , כנסו לתוך המניות , לתוך המפעלים ואז תתחילו לבצע את השינוי כי השינוי יגיע כל עוד תימשך הסתרת המידע מהציבור אז הבורסה תמשיך להתנהל מכספי פנסיה של מהמרים פנסיונרים
  סגור
 • ובנוסף, שנאת המשקיעים שבאה בצורת המס והרצון להגדילו
  אלי 29/09/2016 14:10
  הגב לתגובה זו
  6 1
  וחיפוש אחר משקיעים שהאוצר יוכל להגדיר אותם סוחרים כדי להכפיל את המס ל 50%. המדינה אכולת פופוליזם שחונק את הכלכלה והופך משקיעים לאויבי העם. מי שלומד על דרכי ההשקעה בשוק ההון ומשתמש בהתאם נחשד מיד כסוחר וציפורני האוצר בדרך אליו. אנחנו במרחק שנות אור מארה"ב בחינוך לניהול פיננסי ובהכרה בחשיבותו.
  סגור
 • הדבר היחיד שלנגד עיניו - עמלות עמלות ועוד עמלות !
  גנאדי 29/09/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  7 1
  רווחת העמיתים בכלל לא מעניינת את בית ההשקעות... תכניס לך את זה טוב טוב לראש...
  סגור
 • 9.
  הבנאדם מדבר מפוזיציה - לא מאמין למילה אחת שיוצאת מפיו ! (ל"ת)
  ניר 29/09/2016 11:11
  הגב לתגובה זו
  5 4
  סגור
 • 8.
  דיבורים דיבורים ואין מה לאכול
  מתי 29/09/2016 11:02
  הגב לתגובה זו
  12 1
  אם היית מציג תשואה מינימלית בשנים האחרונות אז ניחא... אבל בהסתכלות על ה"תשואות" של אלטשולר שחם למשקיעים/עמיתים המצב עגום ביותר בניקוי העמלות המופרזות של אלטשולר שחם. גלעד בוא תחסוך לנו את ההבטחות הריקות מתוכן שלך. אני כבר מזמן משכתי את הכספים מבית ההשקעות ה"פנטסטי" שלך ומצליח באופן עצמאי ליצר תשואות שנתיות הרבה יותר גבוהות - ללא דמי ניהול מיותרים (:
  סגור
 • תגיד אם משכת לפני 4 שנים אז מה אכפת לך ? שקרן .
  GUY 29/09/2016 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אגב - איך המשכורת בפסגות ?
  סגור
 • 7.
  כאשר אתה ואחרים
  יורם 29/09/2016 10:36
  הגב לתגובה זו
  4 0
  משחקים בשווקים עם כסף לא שלכם אז קל מאוד להביע דעה או נזיפה באחרים. דיקטורים ואנשי הון מעולם לא שילמו על כישלונות אישיים של כספי הציבור כי גם לנו אין ברירה כי פוליטיקאים כבלו אותנו ושלחו אותנו אל שוק ההון
  סגור
 • 6.
  שיפסיקו לשחוט בעמלות גבוהות אלטשולר לפידות
  משקיע 29/09/2016 10:31
  הגב לתגובה זו
  2 1
  ובתי השקעות אחרים .
  סגור
 • 5.
  הפחתת מס על הבורסה תסייע להחיותה
  נח 29/09/2016 10:30
  הגב לתגובה זו
  22 0
  כיוון שמחזור העיסקאות יגדל משמעותית המדינה רק תרוויח
  סגור
 • איך הפחתה. תביא לחברות חדשות שזו הבעיה העיקרית אין (ל"ת)
  נפתלי 10/10/2016 12:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איך הפחתה מס על הבורסה יביא חברות נוספות בדיוק? (ל"ת)
  נפתלי 10/10/2016 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • להוריד מייד את המס על הבורסה
  דלומי 04/10/2016 23:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הורדת המס על הבורסה ל-15% תעיר את הבורסה ל-5 שנים לפחות!! חבל על הזמן!! הגיע הזמן לקבלת החלטות!
  סגור
 • עוד לא קלטת שלאיש לא איכפת מהבורסה (ל"ת)
  דואגים רק לכסא 30/09/2016 02:10
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  מר אלטשולר הנכבד.
  ד"ר ניר(איצ100) 29/09/2016 10:21
  הגב לתגובה זו
  26 4
  רוב דבריך ודברי חבריך המשכילים המלומדים בעלי הנסיון והמבינים מתבייתים על הריבית כהבעיה הדוגמטית. ראה ולמד גם מאינדוקציה. צא ולמד גם את הפילוסופים דייוויד יום וקארל פופר בעניין. שנה טובה ומבורכת. נ.ב: בסולם 1 עד 25..הייתי מציב את בעיית הריבית יותר קרוב ל 25 מאשר ל 1. נ.ב:הייתי באמת רוצה להסתכל בעיניך וטוען את טענותיך מתוך הבנתי שאתה יודע בדיוק כמוני ואולי יותר את המצב הכלכלי האמיתי והאימתני בעולם.
  סגור
 • 3.
  האולימפוס ומילת התואר חבל והפסד לכלכלה שאין לה בורסה
  gg 29/09/2016 10:18
  הגב לתגובה זו
  5 1
  שורש הרע שאתה מתאר החל כבר לפני 15 שנה ולא מהיום בו התעוררת (בוקר טוב אליהו) מאותו הר האולימפוס נגיד בנק ישראל ושר האוצר דאז (יעקב פרנקל ובייגה שוחט) חשבו ופעלו אחרת אז הוחלט כי הבורסה היא מפגע כלכלי שצריך להתפטר ממנו כל יום השכם והערב איימו לפגוע באותו כלי שנחשב לחיוני במשק וכלכלה מודרנית וכך פעלו ללא ליאות עד שהפילו אותה על הקרשים יחד עם כל המשקיעים שאתה כל כך מייחל להם ושואל איפה הם נע למו אז אולי היית אז ילד ואינך זוכר אז הינה לך התשובה אנחנו הדור הוותיק העברנו את מוקדי ההשקעות שלנו לחול ולעולם לא נחזור לכאן מדינת הקומבינה ואת התשואות על כך יש להעביר לגאוני הכלכלה של אז ולמי שנתן להם יד חופשית כי במילא לא הבין את המהות של הכלכלה המודרנית דבר שהיום אולי מבינים אבל עדיין לא מסוגלים לשנות דיסקט
  סגור
 • 2.
  עם עובדות לא מתווכחים. בחור רציני עם רקורד מצויין
  ניר 29/09/2016 10:15
  הגב לתגובה זו
  7 8
  שנה טובה
  סגור
 • 1.
  תהליך אינפלציוני??? העולם ממחזר את 20 שנות הדפלציה ביפן
  רון77 29/09/2016 10:00
  הגב לתגובה זו
  6 3
  ארהב בתעסוקה מלאה וכלום לא קורה.
  סגור
 • הכל מתייקר ומספרים לנו שיש דפלציה
  פיטר 29/09/2016 13:27
  הגב לתגובה זו
  12 2
  יש אינפלציה סמויה של 2-3% בשנה ומשקרים לנו שיש מדד שלילי. ועוד לא דיברתי על מחירי הדירות שעולים ב-10% בשנה ולא נמצאים במדד.
  סגור
 • תפנימו ,מוסדיים חיים מעמלות.
  אחד 29/09/2016 14:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רואים את זה בסרט " השורט הגדול" . זה שהוא מספר את הסיפור של הריבית זה כבר הישג. אם דויטשה יפול הוא יקח איתו את כל אירופה ואולי גם את ארה"ב . ולגרמני אולי יהיה כסף לשתות בירה אבל כוס אחד בלבד. יש כל כך הרבה תרחישים שהסיכוי סיכון לא שווה את הסיכוי.
  סגור
 • צודק , ההונאה הכלכלית הגדולה כאן מאז 2008 היא
  רון77 29/09/2016 14:52
  הגב לתגובה זו
  10 0
  סוגיית מדידת האינפלציה.
  סגור