אדיסון מפרסמת המלצה למניית אלומיי קפיטל באפסייד נאה

 | 
אלומיי קפיטל, צילום: יח"צ
אדיסון מפרסמת הבוקר סקירה ראשונית למניית אלומיי קפיטל וזאת במסגרת התוכנית של הבורסה לפיה יבוצעו אנליזות לחברות טכנולוגיה והביומד הנסחרות בבורסה בת"א. מטרת ההסכם לקדם השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח באמצעות הגברת חשיפת המידע על חברות אלו למשקיעים.
במסגרת הסקירה, אדיסון ציינו כי אלומיי קפיטל יודעת לייצר רמה גבוהה של מזומנים (להערכתם עודף של 6 מיליון דולר עד סוף 2016) אותו היא מקצה לפירעון החוב. בנוסף, לאלומיי קפיטל נכסים מניבים בתחום האנרגיה שכוללים מתקנים לייצור אנרגיה סולארית באיטליה בספרד בעלי כושר ייצור של 30.5MW ו-9.4% מתחנת הכוח הישראלית דוארד שפועלת על גז טבעי ובעלת כושר ייצור של MW850. 
בתוך כך, אדיסון מעריכים את שווי המניה של אלומיי במחיר של 43 שקל, כלומר אפסייד של 26% משווי השוק של המניה. ההערכה כוללת את פעילות האנרגיה של אלומיי קפיטל בחו"ל ואת אחזקותיה בתחנת הכוח בישראל.
באדיסון מוסיפים כי אלומיי קפיטל רכשה בהדרגה נכסים בשווי של מעל 50 מיליון דולר בין השנים 2012-2014. עם זאת, בשנים האחרונות (עם התאוששות מחירי הנכסים) אלומיי קפיטל החלה לחלק דיבידנד בגובה של 2.4 מיליון דולר.
אלומי עוסקת בהשקעות בתחום האנרגיה ותשתיות בינלאומיות והיא רשומה למסחר בת"א ובוול סטריט. בחברה בוחנים כעת השקעה בפרוייקט אגירה שאובה בצוק מנרה בישראל לאחר שקיבל רישיון מותנה. 
עם זאת, באדיסון מציינים כי השקעה באלומיי מגבירה חשיפה לסיכונים מסויימים כמו: סיכונים רגולטורים באיטליה, ספרד בישראל, חשיפה לסיכון מטבעי שכן אלומיי מרוויחה חלק ניכר מהכנסותיה באירו, מדוות בדולרים ומנפיקה חוב בשקלים, נפח מסחר יומי נמוך וסיכון ביצועי (עיכובים של פרויקטים וחריגה בעלויות).
אלומיי קפיטל עולה בשעה זו כ-0.3% ובכך משלימה עליות של 2.35 מתחילת השנה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה