גרוס על החלטת הפד': "אין לי מלים - אם לא עכשיו אז מתי?"

ביום שלישי האחרון גרוס סיפק בטוויטר תחזית ורודה עם סיכוי של 50% להעלאה בספטמבר - עכשיו הוא נותר "חנוק מרגשות"
 |  (6)
אוכל את הכובע
החלטת הריבית של הפד' אמש עוררה עניין רב בשווקים ולא רק בגלל הסיכוי להעלאה, שירד לתחתית שבוע לפני ההודעה, אלא לדברים שנשאה הנגידה ילן לאחר מכן. בשורה התחתונה קצב העלאה הריבית צפוי להיות מתון מכפי שחשבו והשווקים מגיבים בחיוב. מי שפחות מעודד מהמצב הוא ביל גרוס, מלך האג"ח, שלדבריו, נותר ללא מלים וחנוק מרגשות.
אמש הפד' בחר לא להפתיע את השווקים, כאשר בהודעתו הערב הותיר את הריבית, כצפוי, ללא שינוי ברמה של 0.25%-0.50% . זוהי ההחלטה השישית ברציפות בה נותרת הריבית ללא שינוי מאז העלאת הריבית הראשונה לאחר משבר 2008 בדצמבר 2015.  התשואות הממשלתיות הגיבו בירידה קלה, ומלך האג"ח לא נותר חייב.
"הכלכלה מפסידה בטווח הארוך. אני חנוק מרגשות וקשה לי לדבר. אחרי השיח הניצי בג'קסון הול מפי ילן וסגנה פישר שרמזו על אפילו שתי העלאות ריבית ב-2016, הם בחרו לדחות פעם נוספת את העלאה ההכרחית לנרמול שעורי הריבית לטווח הקצר. הייתי אומר: אם לא (להעלות ריבית) עכשיו אז מתי?". לדבריו, הסתירה בין הדיבורים בג'קסון הול לבין התוצאה של הפגישה של חברי הפד' מותירה את המשקיעים מאד מבולבלים.
נזכיר כי ביום שלישי האחרון, יום לפני הודעת הפד', גרוס צייץ בחשבון הטוויטר של Janus Capital Management שבראשה הוא עומד, כי הסיכוי להעלאה בספטמבר עומד על 50%. כעת, כאמור, גרוס אוכל את הכובע. "הם אמרו שכעת המצב תלוי בנתונים. אני חושב שהם יותר תלויי שוק. בכל מקרה הם בצרות צרורות". בכל אופן, גרוס לא הסיר מהשולחן העלאת ריבית בנובמבר, למרות שאין כינוס של חברי הפד'. 
בכל אופן, הפד' ניסה לשדר לשווקים שהעלאת הריבית תגיע בדצמבר (14 מתוך 17 חברי הפד' מעריכים שהריבית תועלה בדצמבר) אבל השווקים לא ממש קונים את ההערכה הזו (ההסתברות הגלומה להעלאת ריבית בדצמבר עלתה מ-58% ל-61% בלבד). 
(רינת אשכנזי מ'קסם' על עדכון הריבית ותגובת השווקים - לכתבה)
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  הריביות ישארו נמוכות עוד שנים תפנימו את זה
  אורי 22/09/2016 13:01
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם אם יעלו את הריבית כשיעלו עדיין מדובר על ריבית נמוכה. שום דבר לא יקרה חוץ מאנשים שתמיד יהיו לחוצים מכל דבר. טוב , אלה במילא לא מצליחים להרוויח כסף בבורסה מכיוון שהם מובלים ע"י הכותרות המפחידות בעיתונים.
  סגור
 • 4.
  העולם מכור לריבית אפס וקשה להגמל
  אלי 22/09/2016 12:45
  הגב לתגובה זו
  4 0
  השווקים מוחזקים באינפוזיית דולרים והיו צריכים מזמן לתקן למטה אבל כמה אפשר לשמור בבטן בסוף זה יקרה ועם הרבה סירחון.
  סגור
 • 3.
  עובדים על כולם
  הכל שקרים 22/09/2016 12:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברי הפד מושקעים עמוק בשוק והם יפסידו אם הוא ירד
  סגור
 • 2.
  ככה זה שבשוק ההון לא הולכים לפי בקשות ליבך
  רזיאל 22/09/2016 12:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש הרבה אנשים שמונעים מתוך אינטרס אישי , רוצים לראות את שוק ההון מתיישר לפי הבקשות שלהם. אבל מה לעשות ששוק ההון לא עובד לפי בקשה מוזמנת מראש. כדאי שיתחיל לנגב את את הדמעות.
  סגור
 • 1.
  תהייה
  התוהה מבגדד 22/09/2016 11:26
  הגב לתגובה זו
  2 1
  יש לי איזושהי תהייה, אבל היא מטורפת לגמרי. לא, זה לא יכול להיות. נו, טוב, אני בכל זאת אעלה את התהייה שלי: האם ייתכן שגרוס כועס כי ריבית נמוכה זה לא טוב לו כמשקיע באג"ח? האם יכול להיות שמלך האג"ח מבלבל בין "אני מפסיד בטווח הארוך" ל"הכלכלה מפסידה בטווח הארוך"? לא, לא יכול להיות. תשכחו ממה שאמרתי. זה פשוט מטורף מדי.
  סגור
 • עליית הריבית תפיל את האגחים, אולי הוא על שורטים (ל"ת)
  2 22/09/2016 12:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור