16:59 ראש ממשלת יפן: מתחייב לפעול בתקיפות מול צפון קוריאה

16:59 כסף קטן - מחזור המסחר בת"א הסתכם היום ב-478 מיליון שקל בלבד.

15:49 חברון: נעצרה נערה פלסטינית שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע >>

15:07 תתכוננו לחושך ביציאה מהעבודה - תוך מספר ימים עוברים לשעון חורף >>

12:43 סוריה: הקואליציה כבשה מידי דאע"ש מאגר נפט מהגדולים במדינה

11:39 בזק תקנס ב-11 מיליון שקלים לאחר שהפרה את הוראות השוק הסיטונאי >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

יו"ר הבורסה: "חיזרתי אחרי מובילאיי באופן אישי" - איזו תשובה הוא קיבל?

בן אסייג: "חוק שכר הבכירים יאיץ את התהליך של מחיקת חברות". אלטשולר: "שוק קרנות הנאמנות נהיה ג'ונגל"
 |  20
היובש בבורסה
Share
בזמן שהבורסה מתייבשת' החיצים מופנים בעיקר לטענות על רגולציה כבדה בשוק ההון המקומי. בפאנל על השינוי המבני והשלכותיו על תפקוד הבורסה בכנס בקריה האקדמית אונו, בהשתתפות יו"ר הכנסת אמנון נויבך, אלה אלקלעי, פרופ' אמיר ברנע, גלעד אלטשולר, יהודה בן אסייג, אמיר איל ודן גאלי, הושמעו מגוון דעות אבל כל המשתתפים הצביעו על מעבר הבורסה מתאגיד שיתופי לחברה למטרת רווח.


אמנון נויבך, יו"ר הבורסה: "נכון שצריך רגולציה כדי למנוע עוולות' אבל התחושה שלנו שהדבר עומד בסתירה מוחלטת לרעיון של כלכלה חופשית. גם מההיבט הכלכלי והניהולי וגם מהסיבה שמי שעוסק בכלכלה חופשית באמת צריך שהיא תהיה כזו. לגבי שינוי הבעלות, אין ספק שזה תנאי מחייב ומי שמעלה ספק שזה יקרה לא יורד לעומק הדברים. המבנה הנוכחי הוא באמת ארכאי ולא מאפשר להמשיך לפעול. ניגוד האינטרסים מחייב אותי לפעמים להוציא אנשים מהחדר ולכן ההפרדה המבנית נדרשת. השאלה היא מה צריך לעשות כדי שהמהלך יצליח. זה יחייב שינויים בתפיסה הבסיסית. יותר ויותר גופים מצמצמים את הדסק הישראלי ומרחיבים את הדסק חו"ל. הבעיה היא לא המחסור בכסף אלא בסחורה ולכן הא' ב' הוא לייבא. לתפיסתי אנו חייבים לתת מענה למה שהשוק רוצה. החלום של רק חברות ישראליות בבורסה זה נוסטלגיה כי הביקוש הוא למוצרים אחרים".
 
נויבך נשאל לגבי הגדלת כמות החברות, וענה כי "הלכתי באופן אישי לדירקטוריונים בשוק המקומי. אנו מחזרים אחריהם. אנו הולכים לחברות משפחתיות... איזה תשובה אנו מקבלים? 'תעזוב אותי אני לא רוצה רגולציה ושייכנסו לי לשכר. למשל הלכנו למובילאיי, הבחור אמר 'אני לא ארשם אצלכם, אבל תעשו מה שעשו איתנו באסיה - רישום כפוי".

"בסך הכל מחזור ההכנסות של הבורסה זה 250 מיליון שקל, לא מדובר על מיליארדים. ועם זה צריך לממן ולפרנס גם את העובדים עם הפרובלמטיקה וגם לייצר הליכים חדשים. אנו חיים על חולות נודדים והכסף עובר ממקום למקום ומחפש תשואות. המצב הוא לא מה שהיה לפני 7 שנים. אנו צריכים לפעול יחד כדי לעצב את המחר".פרופ' דן גלאי: "אני חרד מאד למה שקורה. אני לא מסכים עם האוזר שאמר כי אין עודף רגולציה. שליש מהחברה שבראשותי עוסק ברגולציה. יש הוצאות אדירות על עורכי דין ורואי חשבון וזה לאו דווקא מועיל לשוק כאשר 95% מהזמן החברה עוסקת ברגולציה. ההוצאה גדולה, גם ביטוח וגם בבנקים. אני בעד רגולציה אבל לא לזוטי זוטות. לאחר משבר הסאבפרים היה קל לשכנע את הכנסת וזרקו אבן גדולה לבאר, אבל זה לא היה נכון. העלות הפכה להיות בלתי נסבלת". גלאי מדבר לא רק על הרגולציה של רשות ניירות אלא גם של הבורסה.אמיר איל, אינפיניטי: "כניסתן של חברות שלא היו צריכות להיות בבורסה מעולם, כמו הפארמה למיניהן, עשתה לדעתי 4% נזק למשקיעי מדד ת"א 75. אם היו אלה הגופים כמונו שהיו עושים טעויות היינו חוטפים קנסות של מיליונים. אי אפשר לעשות את הטעויות הללו. הבורסה בתל אביב צריכה לשקף את כלכלת ישראל. הבורסה היא לא מטרה אלא אמצעי. זה כמו שוק של ירקות ובאמת לא מעניינת את הצרכנים מי הבעלים של השוק אלא את טיב הסחורה, אם יש חנייה, אם המחירים טובים. הבעיה היא בעיה של סחורה, וגם של חוסר שיווי המשקל בסחורה שיש בבורסה לבין סחורות מתחרות. אם המיסוי על הבורסה היה 15% והיה מיסוי דומה על שוק המדל"ן  - כל הדיונים הללו לא היו רלוונטים. אם ניקח חלק מהנדל"ן להשקעה לבורסה השיח הזה לא היה מתקיים. השינוי המבני וכל הדיונים הללו שהם אקדמים, זה בטח לא יעשה את השינוי שאליו רוצים לשאוף".

יהודה בן אסייג, מנורה: "כמי שהיה חלק מהוועדה שפרופסור בן חורין ריכז, גילנו כי החברות שרצו לבוא להיסחר בבורסה נמנעו והביעו מגמה הפוכה של להימחק וזה בגלל שהרגולציה הכבידה עליהם. בנוסף לזה, הוסיפו את חוק שכר הבכירים שלדעתי יאיץ עוד יותר את ההליך של מחיקת חברות. הגופים המוסדיים איבדו את העניין במה שנעשה בבורסה הישראלית. יש לי יותר צוותים שמנסים לחפש השקעות בחו"ל מאשר בארץ. גם מתוך ידיעה שעל כל השקעה שנעשה המחיר של טעות בארץ יהיה גבוה הרבה יותר. בעיני הפיתרון הוא קודם לפתוח את הבורסה למשהו הרבה יותר נגיש, עד כדי כך שהצעתי שהבורסה תציע את עצמה לחברות בבורסות העולם. כדי לאפשר את זה, צריך למצוא יישור קו רגולטורי. הרבה פעמים המנהלים מרגישים אשמים עד שלא הוכחה חפותנו".

גלעד אלטשולר: "צריך שיהיו יותר שחקנים וברגולציה הקיימת לא יהיו יותר שחקנים. מה שקורה בשוק קרנות הנאמנות הוא ג'ונגל. זה מה שאני רואה בשטח. במקום אחד יש עודף רגולציה ובמקום אחר יש חוסר. אני נמצא בהרבה פאנלים עם אותם אנשים מפני שיש 20 חברות שמנהלות כסף ומזמן לא ראינו חברה חדשה. זה בגלל הרגולציה. יזם צעיר לא יוכל לעמוד בדרישות. צריך לעשות רגולציה על קרנות גידור וקרנות השקעה. מאז הסאבפריים אין מוצרים מובנים מפני שאי אפשר לעשות את זה. אז היה מקרה מסוים (הסאבפריים) ומאז סגרו ערוץ שלם. במקרים אחרים יש חוסר רגולציה. עד היום אני לא מאמין שהדח"צים מומלצים על ידי בלי השליטה אני לא מאמין שזה עדיין קורה. בסופו של דבר חלק מהם שמקבלים את השכר מבעל החברה מרגישים מחוייבים. זה ממשל תאגידי מספר אחת ובזה לא מטפילים".

אלה אלקלעי: "צריך בהירות. למיטב הבנתי במקומות כמו אנגליה וארה"ב הקימו משרד ממשלתי של התפקיד שלו זה לוודא שהרגולציה הגיונית. ברור שלא יכולה להיות יותר מדי גמישות, צריכים להיות מעט חוקים אבל הרבה יותר ברורים. לרגולציה יש נטייה לתקן את הבעיות של אתמול".
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

20 תגובות ב-18 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
18 ע.א 21/09/2016 16:35 המיסיו רק המיסיו
לא צריך לחפש רחוק התשובה מתחת לפנס. זה רק המס המגוחך א. מס מכנסה לא צריך לעלות על 15% ב. העוות של מס על אג"ח צמוד לאג"ח שקלי. הרי היום אין איפלציה נכון? למה צריך להיות הבדל ? תחשבו על זה רבותי תחשבו.
17 ותפסיקו 21/09/2016 16:17 להביא פרופסורים כושלים לתת עצות ולמלא דפים
עדיף שהם ישארו באקדמיה שם הם יגרמו נזקים רק לסטודנטים מסכנים. ראינו את התוצאות של פרופסורים כמו טרטנברג ושישינסקי האוזנר ודומיהם . די לכו לארהב שם יש ביקוש לקשקשת
16 חזירים 21/09/2016 16:12 לא יעזור לחזר אחרי בובליי. תחזר אחרי המשקיעים
הם אלה שמסכנים את כ כספם הם אלה שמפסידים בגלל גחמות של פוליטיקאים הם אלה שנעשקים . ואין במה להשקיע הממשלה הרסה את סקטור הגז, כיל, תקשורת,אשראי , נאוי ועוד ובנוסף מתעמרים באזרח עם הגשת דוח מחזור של 811 אלף כנראה לפיד ואנדורן חלמו יחד בלילה על מספרי מזל ויצא להם סכם כזה משונה . שולחים לאנשים מכתבים מאיימים ממס הכנסה בגלל זה כאשר כל חטאו של מי שביקש מהם החזר מס ולצערו עשה מחזור של 816 אלף שח. כלכלת הסקטורים שמתנהלת פה היא רפובליקת בננות. זה מקבל וזה לא . על זה יש מס ועל זה לא וכו. די להתעמר בצבור ועוד מטעמים פופוליסטיים . דוח מחזור אדיוטי כי המס גם ככה יורד ישירות בבנקים. תמשיכו להתעלל בצבור ותצטרכו לחזר אחרי הצבור כמו ששטייניץ מחזר אחרי משקיעי גז בכל העולם . עושה טיולים על חשבון הצבור לאחרונה היה בלונדון וסינגפור חפשו את כספי הצבור גם בלונדון וסינגפור וברלין
15 יחיאל צפון 21/09/2016 16:03 המדדים לא פונקציה של מפולות
פעם מדד היה מדד והיו מחליפים מניות בתוך המדדים בצורה הוגנת היום מכניסים מניות שסומנו שנה או שנתיים לפני למדדים הכול לפי אינטרסים כך שאם תהיה מפולות היא תתקן מהר מאוד אחרי עדכון מדדים והכול לפי האינטרס ( בורסה - אם ישר בה היא בורסה אם אין יושר בה - הרס בו)
14 דוד 21/09/2016 15:20 המפולת היתה באמצה חודש 2
והי נפלה מי1440 עד ל580 כול הזמן אייל גרביץ היהה אומר עליות והי רק נפלה מה קורה היום יש פלה בבורסה שלנו בגלל המכונות הי עובדת ולו לפי שוי שוק להריץ זה לו ככמה היום הבורסה היתה בזמן המפולת
13 דוד 21/09/2016 15:16 למגיב שהבורסה היתה 1729
אני רוצה לשאול אותך אני 40 שנה בבורסה אבל לו היתה דבר כזה במפולת הבורסה נפלה ב1440 ומה קרה זה ארץ הדבש או ארץ הקודש או כסף גדל על העצים בגלל שיש חזרים בשוק כולם בורחים מהבורסה לחול שישארו רק הבנקים שיוכלו אחד עים השני בייחד
12 שמוליק 21/09/2016 15:06 מסקנות לפעולה יש ?
יופי דברו ודברו אבל מה עושים ?
11 משקיע וותיק 21/09/2016 15:02 שלא תעזו לעשות רישום כפוי לחברות
זה יהיה המסמר האחרון בארון הקבורה של הבורסה. לרשום חברה בעל כורחה בבורסה רק שיהיה אפשר לסחור במניה מבלי שאין לחברה הזו שום זיקה לישראל ושום מחויבות כלפי הבורסה בארץ זה בסופו של דבר עוול למשקיעים ויותר יזיק מאשר יועיל. יש להוריד את המס על הבורסה , להוריד מס חברות משיעור 25 אחוז ל -20 אחוז על מנת למשוך חברות להשקיע פה. לבטל את מס המחזור על סוחרים בגובה 800 אלף ש"ח בשנה. להוריד את סכום הקניה המינמלי לרכישת נירות ערך, לדוגמא מדוע לרכוש מניית מעוף צריך מינמיום 5000 ש"ח ? מדוע אי אפשר לקנות גם ב -100 ש"ח ? , סכום עסקה מינמאלי יגרום לריבוי עסקאות וכך יגדיל את המחזור , ההפרש בין מחיר ההיצע ולבין מחיר הביקוש יצטמצם ויוריד מכח המכונות שתופסות שורות ומתחרות בך במקום לבצע את התפקיד שלהן שזה לספק נזילות. להוריד את עמלות הקניה ובמיוחד את מחיר המינמום לביצוע עסקה כך שיהיה אפשר לבצע עסקאות גם בסכומים נמוכים יותר. אפשר יהיה לתת זיכוי במס לכמה שנים או הנחות מיוחדות לחברות חדשות שנרשמות בבורסה. לקנוס חברות ישראליות שיוצאות החוצה מתחומי ישראל. בקיצור לעשות פה טוב לחברות ולמשקיעים , זה מה שיביא למהפך.
10 מנוסה בשוק ההון 21/09/2016 15:00 להלן כמה הצעות פשוטות לשיפור המצב
הורדת המס על מניות ל15%.הקטנת שעות המסחר בשעה(חסכון בעלויות לפעילים ולבורסה).צמצום הרגולציה האין סופית של ניירת טפסים קציני ציות ועוד ועוד.הפחתת תדירות עדכוני המדדים והמשקולות שרק גורמים רווח לכמה כרישים עלחן תעודות הסל והציבור.
9 אזרח 21/09/2016 14:45 רק איל אמיר מדבר לעניין.מתייחס בין המס על הבורסה לנדל״ן (ל"ת)
8 דוד 21/09/2016 14:22 חייבים לחקור מי מריץ את הבורסה בגלל שיש מכונות פעם זה ל
פעם זה לו היהה שהיה תקרית הבורסה נפלה היום הי רק עולה חייב חקירה
לדוד 21/09/2016 14:40 אתה לא חכם שנה שעברה היינו במדד 1729 (ל"ת)
7 נויבך הבת ואבא הביתה 21/09/2016 14:21 בגלל קרן נויבך הבת הפסדתי כסף במניות הגז (ל"ת)
6 דוד 21/09/2016 14:20 יש לי שאלה אלך למה הבורסה ביובש כך
שהיתה מילחמה בלבנון הבורסה עלתה שהיהה מלחמה בעזה הבורסה עלתה שיורים מיסוריה הבורסה עלתה שהיתה היתפדה הבורסה עלתה שנסדק נופלת פו עולה תגיד לי מי 580 שהיהה מדד 25 בלי אפסקה הבורסה רק עלתה מי מריץ את הבורסה אך יכול הציבור לעבוד אם הרצות הבורסה ולו היהה מימושים לכול הדרך לכן כולם בורחים לחול לו יכולים לעבוד אם בורסה שרק עולה
5 simcha markovitz 21/09/2016 14:05 בורסה
להוריד את המס על הבורסה ל15%
4 שלמה 21/09/2016 14:04 דרושה הורדת גובה המס,אין להקטין רגולציה!! (ל"ת)
3 123 21/09/2016 14:03 הבעיה העיקרית מיעוט השחקנים
מי צריך את מובילאיי פה ? צריך שיהיה מסחר בחברות שקיימות פה ולא להביא חברות נוספות כדי לדאוג לעמלות של הבורסה. כל עוד הרגולציה מונעת משחקנים חדשים להיכנס למשחק לא תהיה תקומה לבורסה . גם אם תביאו לפה את גוגל מייקרוסופט ואפל. זה יעזור לי לנפח המסחר בפרטנר או בסלקום ? בדלק רכב או במגדל ? תפסיקו כבר לחפש פתרונות במקומות הלא נכונים ותשימו אנשים שמבינים בשוק ההון ובמסחר בו שינהלו את הבורסה והרשות מריצפת המסחר ולא מהאקדמיה.
2 אבי 21/09/2016 14:01 בורסה מתיבשת
שהבנקים יורידו בעמלת קניה ומכירה שוחטים אותנו וביגלל העמלות אנו לא מבצעים קניות ומכירות .לא נישאר רווח.
1 עגל 21/09/2016 13:48 תוציא את המכונות ותוריד שעות
מסחר
רן 21/09/2016 14:19 לעגל
מסכים איתך הארכת שעות המסחר גרמה נזק רב לתנודתיות ובסוף גם למחזורים בדיוק ההפך ממטרתה ובטח מכונות המסחר שמפרנסות עשרות אנשים על חשבון מיליוני משקיעים
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.