רבוע כחול נדל"ן: דירוג החברה עלה ל-A2 והצבת אופק יציב

 | 
זאב שטיין, צילום: רמי זרנגר
מידרוג העלתה אתמול את הדירוג של רבוע כחול נדל"ן ל-A2 עם אופק יציב וזאת בהמשך לשינוי השליטה בחברה. בעקבות העלייה בדירוג, דווח היום כי ירד שיעור הריבית השנתית שתישא יתרת קרן אגרות החוב (סדרה ה') בשיעור של 0.5%, החל ממועד פרסום הדירוג החדש.
העלאת הדירוג נובעת בין היתר מהעברת סניפים שהיו מושכרים למגה, לגורמים אחרים בינהם יינות ביתן. בנוסף, סניפי רשת 'YOU' אוכלסו על ידי מפעילים שונים מתחום הקמעונאות מה שעזר לצמצם את החשיפה כלפי שוכר בודד.
בנוסף, במידרוג מציינים כי חשיפת רבוע כחול נדל"ן לשוכר יחיד (קבוצת אלון רבוע כחול) שעמדה על 80%-85% בשנים 2012-2014, קטנה וצפויה להתמתן אף יותר לאחר פתיחתו של קניון השוק הסיטונאי בשנת 2017. ההערכות ברבוע כחול עומדות על כ-25%-35% חשיפה לחברת יינות ביתן. עוד מציינים במידרוג כי נכסי רבוע כחול נדל"ן המשועבדים הינם בעלי מינוף נמוך של כ-49% בממוצע.
עם זאת, מידרוג מציינת כי דירוג רבוע כחול נדל"ן משקף את החשיפה לאתגרים של חברת האם שהשלימה הסדר חוב תחת הבעלות החדשה של מוטי בן משה. הסדר חוב כולל את העברת הבעלות לבן משה וזאת לצד פריסה מחדש של חובות החברה. 
במידרוג מאמינים שרמת הנזילות ברבוע הכחול טובה ותואמת את צרכי החוב בחברה וגם צפוייה לגדול לאחר מסירת הדירות בפרויקט מגורים אותו מקימה רבוע כחול נדל"ן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה