כלכלני לאומי בסקירתם: "לאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר מרכזי"

 |  (6)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
בסקירה השבועית על שוק ההון של מערך ייעוץ בהשקעות בבנק לאומי כתבו הכלכלנים כי "קצב הצמיחה הגלובלי צפוי להסתכם השנה בשיעור חיובי אך נמוך, בדומה לזה של שנת 2015. מבין גורמי הסיכון לצמיחה נציין את האפשרות של התפתחויות שליליות בכלכלה הסינית, וכן את אי הוודאות הכלכלית בנוגע לאופן יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. שינויים בהערכות לגבי תוואי הריבית בארה"ב, כמו גם בהתפתחויות לקראת הבחירות שם, צפויים להיות במוקד תשומת הלב של המשקיעים בחודשים הקרובים".
"המדיניות המוניטארית בשווקים העיקריים בעולם תוסיף להיות מרחיבה מאוד בטווח הנראה לעין, כאשר קצב העלאות הריבית בארה"ב צפוי להיות מתון. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה בעולם תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים".
בהתייחס לאגרות החוב כתבו הלכלנים כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד. תמחור זה נובע מהציפיות לכך שסביבת הריביות בעולם תישאר נמוכה מאוד לאורך זמן. לנוכח תמחור העקומים הממשלתיים, אנו ממליצים על מתן עדיפות לאג"ח קונצרני על פני אג"ח ממשלתי. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים בדירוגים אלו".
עוד הוסיפו במערך ייעוץ בהשקעות כי "אנו ממליצים על חשיפה מנייתית ממוצעת. במבט קדימה, צמיחה עולמית מתונה צפויה להביא לשיפור קל בלבד ברווחיות הפירמות במחצית השנייה של שנת 2016. בתרחיש זה, לא צפויות עליות שערים חדות במדדי המניות העיקריים בעולם. למרות זאת, ולאור רמת התמחור הגבוהה בשאר אפיקי ההשקעה, האפיק המנייתי נותר אפיק מרכזי בתיק ההשקעות המומלץ. במסגרת האפיק המנייתי בחו"ל, אנו ממליצים לממש אחזקות בחלק מהענפים המוגדרים "דפנסיביים" (כגון שירותי תשתית, קרנות ריט, מוצרים לצריכה שוטפת), ולהגדיל באופן מדוד את החשיפה לענפים שנמצאים בצמיחה, אך מתומחרים באופן נוח יותר. זאת, במחיר עליה מסויימת ברמת הסיכון".
בלאומי מדגישים כי "קיימת חשיבות גבוהה למתן דגש על איזונים נכונים בין נכסי סיכון (מניות, סחורות, אג"ח קונצרני) לבין רכיבי הנזילות והאג"ח הממשלתי המהווים "כרית ביטחון" בתיק ההשקעות, לצורך שמירה על רמת סיכון סבירה בתיק".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  פתח תקווה
  אריה 18/09/2016 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין אפיק השקעה רציני. המשקיעים מחפשים אפיק השקעה מצאו את הנדלן שהעלה את חמתו של משרד האוצר שצורח שאין דירות. הדבר הפשוט ביותר תפנו את הציבור להשקיע בחברות פתיחת מקומות תעסוקה חדשים וקידום הכלכלה. בדרך הכי פשוטה. הורידו את אחוז המס מרווחים בבורסה ל 5 אחוז כל הכסף מהנדלן יופנה לשם ובא לציון גואל. פיתרון מהיר ולא מסובך שטוב לכולם. גם לציבור וגם לאוצר המדינה.
  סגור
 • 5.
  לא יעלו ריבית בקרוב
  בני 16/09/2016 17:00
  הגב לתגובה זו
  2 1
  כרגע יש תיקון בשוק ולאחר מכן יחזור שוב לעלות.
  סגור
 • 4.
  שם המשחק
  אמיר 16/09/2016 16:25
  הגב לתגובה זו
  0 3
  זה נכון - ברמות האלה אין לצפות עליות מרשימות במדדי של מניות , אך לא חסר ברבורים השחורים שיכולים להגיח מאי שם ולהפיל שווקים בעשרות אחוזים-- סין , טראמף , ריבית ובטח יש עוד . לדעתי הימור לא שווה - להרויח מספר אחוזים או להפסיד עשרות , מה שכן - לשחק בלונגים ושורטים לזמן קצוב ובסכומים לא גדולים (כל אחד לפי כיסו ) .
  סגור
 • 3.
  יש סיכון לא קטן...במניות
  הכלכלה מקולקלת ומונש 16/09/2016 14:09
  הגב לתגובה זו
  0 5
  הכלכלה ממש מונשמת כבר מספר שנים...
  סגור
 • 2.
  אין תחליף לשוק המניות
  יוסי 16/09/2016 12:47
  הגב לתגובה זו
  5 1
  מה שהיה הוא שיהיה , תיקונים יהיו פה ושם אבל הכיוון בסוף למעלה.
  סגור
 • 1.
  לא לגעת במניות (ל"ת)
  קשקשנים 16/09/2016 12:42
  הגב לתגובה זו
  1 5
  סגור