הולכים לאיבוד מרוב ביטוחים? ב-2017 יושק ממשק ממשלתי שיציג לכם את כל מוצרי הביטוח שרכשתם

בשורה למבוטחים: מערכת "הר הביטוח" תושק בתוך מספר חודשים ותמנע כפל ביטוחי ותסייע בהשוואה בין מוצרי ביטוח
 |  (4)
דורית סלינגר, הממונה על שוק ההון, צילום: יוסי אלטרמן
שר האוצר, משה כחלון, והממונה על שוק ההון, דורית סלינגר, הודיעו היום (ד') כי בתחילת 2017 יושק "הר הביטוח" - ממשק אינטרנט שיציג למבוטחים את כלל מוצרי הביטוח שברשותם כדי למנוע מצבים בהם מבוטחים משלמים פעמיים בעבור אותו הביטוח. הממשק יכלול מידע בנוגע לביטוחי חיים, רכב, דירה, בריאות וחיים, ואין ספק שמדובר בצעד מבורך כי רבים המבוטחים שלא יודעים אילו ביטוחים רכשו, כמה הם משלמים עליהם או אפילו באילו חברות הם.
בנוסף להנגשת המידע על מוצרי הביטוח ומניעת ביטוחי כפל, הממשק אמור גם להגביר את התחרות על התנאים והמחיר בכך שיסייע להשוות בין מוצרי הביטוח. לפי הנתונים, כ-10% מהתלונות המגיעות לאגף שוק ההון בתחום ביטוח דירה או חיים עבור משכנתה קשורות לביטוח כפל, וההערכה היא שעשרות אלפי לקוחות משלמים ביטוחי כפל כיוון שהם אינם מודעים לצורך לבטל את הפוליסה הישנה עבור המשכנתה.
בשורה טובה נוספת שיביא עמו הממשק, היא האפשרות לבצע פעולות כמו ביטול פוליסה או משלוח וקבלת מסמכים לצורך טיפול בתביעה, מה שאמור לסייע גם בהתנהלות מול חברות הביטוח ולהקל על ההליך הביורוקרטי.
שר האוצר, משה כחלון, אמר שהשקיפות והתחרות "הן ידידותיו הטובות ביותר של הצרכן", וכי "המערכת החדשה תמנע את המצב האבסורדי שבו אנשים משלמים על אותו ביטוח פעמיים מבלי לדעת על כך ותסייע לציבור המבוטחים לחסוך כסף מיותר"
הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, דורית סלינגר: "הר הביטוח הוא בשורה לציבור שיקבל לראשונה מידע על המוצרים הביטוחים שרכש במקום אחד, בקלות ובכל עת. נמשיך לשכלל את שוק הביטוח, בין היתר באמצעים דיגיטליים, במטרה להגביר את ההוגנות בין הצרכנים לחברות הביטוח, ואת התחרות בין החברות והמוצרים".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שר האוצר, משה כחלון, אמר...
  צרכן/אזרח 07/09/2016 18:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ... שהשקיפות והתחרות "הן ידידותיו הטובות ביותר של הצרכן" כמה חבל שעניין השקיפות לא מיושם במשרדי הממשלה ובשאר מערכות השלטון.
  סגור
 • 2.
  הללויה
  $master$ 31/08/2016 18:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור עובד בתחום - זה יהיה מצוין, היכולת שלנו כאנשי מקצוע תעלה ורמת הערך שלקוחות יקבלו תהיה גבוהה יותר באופן משמעותי. כשם שבעולם הפנסיה כמות הטעויות ירדה כמעט ל0. (ואני לא מדבר על הטעיות) היכולת להתאים ללקוח בדיוק את מה שיצטרך ללא יצירת כפל וללא חריגה מתקציב מוגדר.
  סגור
 • 1.
  כל הכבוד לה , נקווה שיהיה ברמת פרוט שנוכל לבצע השוואה
  אנונימי 31/08/2016 17:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הכבוד לה , פעילות מבורכת שתחסוך לנו האזרחים הרבה כסף . נקווה שיהיה ברמת פרוט שנוכל לבצע השוואה בין התכולות והמחירים . כל הכבוד
  סגור
 • איזה השוואה? אתה תתדע באיזה חברה ההגדרה לניתוח רקטום
  בני 02/09/2016 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היא ההגדרה הטובה ביותר? מי ישלם לך חודשיים ואחר כך יפסיק לשלם וישלח אותך לתביעה שתיקח 3 שנים בבית משפט? היא מנסה לבנות שם של כזו שעוזרת לציבור אבל היא דופקת אותו בגדול ואת התוצאות יראה הציבור בעוד כמה שנים כשכל תביעה תגיע לבית משפט משום שכבר לא יישארו סוכני ביטוח ( אהובי ליבה של הגברת סלינגר).
  סגור