פעילות הנדל"ן באסיה הכבידה: קרדן אן.וי העמיקה את ההפסד ל-7.8 מיליון אירו ברבעון

קרדן אן וי יורופארק דליאן, צילום: דרור פולג
חברת קרדן אן.וי פרסמה הבוקר את תוצאותיה ברבעון השני של השנה ומסמנת את הרבעון המלא הראשון של המנכ"ל הנכנס אריאל חסון שהחליף את שוקי אורן שפרש במארס השנה. {קרדן אן.וי} רשמה ירידה חדה בפעילות באסיה לאחר עליית ערך של הנדל"ן להשקעה שנרשם ברבעון השני של 2015. חולשת היואן גרעה גם כן מהתוצאות ובשורה התחתונה ההפסד הרבעוני העמיק ל-7.8 מיליון אירו.
המניה מגיבה בירידות של 15% במחזור מסחר של 387 אלף שקל, לעומת מחזור מסחר יומי ממוצע של 63 אלף שקל בחודש האחרון.
קרדן אן.וי היא חברת החזקות הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובבורסת EURONEXT באמסטרדם. החברה מתמקדת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: נדל"ן בסין (KLC), תשתיות מים (Tahal) ושירותים פיננסיים (פעילות מופסקת -KFS). החברה מנהלת את עיקר פעילויותיה בשווקים המתעוררים בסין ובמרכז-מזרח אירופה.
מגזר הנדל"ן באסיה הכביד כאמור על רווחי החברה כאשר החברה הבת קרדן לנד צ'יינה עברה בחציון להפסד של 8.3 מיליון אירו, לעומת רווח של 17 מיליון אירו במחצית השנה הראשונה של השנה שעברה. הירידה מיוחסת לעליית ערך נדל"ן להשקעה שנרשמה ברבעון השני של 2015 לאחר סיום בניית קניון Galleria Dalian. בהקשר זה שיעור החוזים החתומים בקניון עומד על 74% ובנוסף מתוכננת הקמה של מתחם שוק אוכל בשטח נוסף של 6%.
ההון העצמי של קרדן אן.וי הסתכם בכ-54.1 מיליון אירו בסוף הרבעון השני של השנה, לעומת כ-63.3 מיליון אירו בסוף הרבעון הראשון וכ-71.5 מיליון אירו בסוף 2015. הירידה נבעה בעיקר מההפסד שנרשם בתקופת הדו"ח ומהיחלשותו של המטבע הסיני לעומת האירו.
בשורה העליונה, ההכנסות ירדו ב-33% ל-34.3 מיליון אירו ברבעון השני של 2016 ביחס לרבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, בקיזוז רווח מפעילות מופסקת, ההפסד הכולל העמיק ל-7.8 מיליון אירו, לעומת הפסד של 1.7 מיליון אירו ברבעון השני של 2015.
אריאל חסון, מנכ"ל קרדן אן.וי: "במהלך החודשים האחרונים השלמנו בהצלחה את מכירת יתרת ההחזקה בחברת KWIG תמורת 27.7 מיליון דולר וכן את מכירתה של חברת TBIF (חברת ההחזקות של פעילות הבנקאות והאשראי הקמעונאי), תמורת 69 מיליון אירו וסכום נוסף המבוסס על תוצאותיה של TBIF האמור להתקבל בקרוב. באמצעות עסקאות אלו, הצלחנו לייצר תזרים מזומנים משמעותי המאפשר לנו להקדים את פירעון האג"ח הקרוב ובכך לעמוד בפירעונות הצפויים של אגרות החוב עד לחודש פברואר 2018 .יציבות זו תאפשר לנו להמשיך ולחזק את נכסינו וכן למכור נכסים באופן שיאפשר לנו למקסם את התקבולים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה