השופט לקובי אלכסנדר: "בילה בנמיביה עשר שנים בשעה שכתב אישום פעיל המתין לו"

בית המשפט דחה את בקשת קובי אלכסנדר לשחרור בערבות עד לפתיחת משפטו והוא נשלח  לכלא

 |  (2)
מנמיביה למעצר
קובי אלכסנדר מייסד ומנכ"ל קומברס לשעבר שנמלט לנמיביה במאמץ לחמוק ממאסר בארה"ב, הודה אתמול (ד') בערב בבית המשפט הפדרלי בניו יורק בארה"ב בביצוע שורה של עבירת תרמית ניירות ערך (בקדייטינג של אופציות מניות)  וביקש להשתחרר בערבות של 25 מיליון שקל. בית המשפט קבע שלא לקבל בקשתו והוא יישאר במעצר עד תום ההליכים במתקן בעל אבטחה קפדנית. גזר דינו של אלכסנדר יינתן ב-16 לדצמבר, כאשר העונש המרבי על העבירה הנו עשר שנות מאסר. 
השופט במהלך הדיון שם ללעג את טיעון פרקליטו של אלכסנדר שלפיהם הוא שב מרצונו לארה"ב ולפיכך ניתן לבטוח בו כי ישוב לבית המשפט בדצמבר לשמיעת גזר הדין. השופט אמר על כך כי "לא מדובר בשיבה מרצון אלא בשיבה שנולדה ממו"מ. הוא בא לכאן עם עסקת הטיעון שמגוננת עליו ועל רכושו בדרכים רבות מסיכונים עתידיים שהוא עלול להיות חשוף אליהם. הוא בילה בנמיביה עשר שנים בשעה שכתב אישום פעיל המתין לו כאן בניו יורק".
גם התובע בתיק, ג'יימס לונאם, התנגד לשחרורו של אלכסנדר בערבות. הוא תאר את אלכסנדר כ"אדם ערמומי ותושייתי". לטענתו, שווי נכסיו של אלכסנדר מוערכים ביותר מ-100 מיליון דולר ולפיכך עומדים לרשותו אמצעים להימלט שוב אם יחשוב שצפוי לו עונש מאסר ארוך. "הנאשם יוכל למצוא את הנמיביה הבאה שלו אם רק ירצה", הוא אמר. עורך דינו של אלכסנדר לא ויתר והשיב כי יש לו רקורד של הצלחה עסקית ואף טען כי הוא בעצם לא נמלט מן החוק אלא החל את חייו בנמיביה עוד לפני שהוגש כתב האישום נגדו.
נזכיר כי כתב האישום המקורי כנגד אלכסנדר שהוגש ב-2006 כלל לא פחות מ-35 סעיפי אישום. על פי כתב האישום גרף אלכסנדר אישית 138 מיליון דולר ממכירות אופציות מתוארכות לאחור בגין השנים 1991-2001. כשהשערורייה נחש]ה הואשמו אלכסנדר שהיה מייסד ובעלי החברה וכן סמנכ"ל הכספים דיוויד קרוננברג. אלכסנדר חשש שהוא ישלח לכלא ועל כן נמלט לנמיביה עם בני משפחתו עוד לפני הגשת כתב האישום. לנמיביה אין הסכם הסגרה עם ארה"ב ופרקליטיו סיכלו מספר פעמים ניסיונות של משרד המשפטים האמריקאי להסגירו לארה"ב. בזמן שהותו בנמיביה, אלכסנדר תרם לפרויקטים שונים שם, ככל הנראה מתוך רצון לשמר ולטפח יחסים אוהדים עם השלטונות.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  גם הנוכלים הכי גדולים בסוף נופלים בור קטן
  ירון 25/08/2016 12:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוכל עלוב שאינו מתבייש להדר ולפאר את שמו לאחר שגנב כספי משקיעים, ברח למדינת מקלט תוך שהוא משמן שם כל מערכת אפשרית כדי לדשן חיים ראותניים. טוב יעשה בית המשפט אם ימצה איתו את הדין לא רק על עברות שינוי תאריכי פקיעת האופציות אלא גם על בריחה ארוכה מהחוק בארה"ב. 10 שנים בכלא יחזירו אולי את המטומטם לפרפורציות.
  סגור
 • 1.
  לסמוך על מילה של אמריקאים. כמו שלג דאשתקד.
  שלומי 25/08/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  1 4
  מעניין איך הוא האמין לעיסקת הטיעון שלהם. כנראה שהישיבה בנבימיה השפיעה עליו. ראה משפט פולרד. נראה אותם מכניסים את סטיב גוב מאפל שעה אותו הדבר לכלא. אה אה הוא יקיר אמריקה.
  סגור