אייל דבי מסביר למה מניית הפניקס עולה כעת 6% בלבד

 |  (3)
מניות, צילום: Getty images Israel
בהמשך להודעתה של דלק על החתימה למכירת השליטה בחברת הביטוח הפניקס, מניית הפניקס עולה בבורסה בתל אביב 'רק' ב-6% למרות שההסכם משקף פרמייה משמעותית יותר. אחרי מספר הודעות דומות בעבר למכירת השליטה בחברת הביטוח הישראלית, בלאומי שוקי הון מסבירים מדוע העלייה צנועה יחסית, ואפשר להבין מדוע.
מניית הפניקס 0% הפניקס 2,165 0% הפניקס בסיס:2,165 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה כעת 6.1% במחזור מסחר של 4.3 מיליון שקל, לעומת מחזור מסחר יומי ממוצע של 449 אלף שקל בחודש האחרון.
אייל דבי, מנהל מחקר מניות ישראליות בלאומי שוקי הון: "המחיר המדווח בעסקה גבוה בכמעט 60% ממחיר השוק בו נסחרה המניה, כך שנשאלת השאלה מדוע המניה רושמת ברגעים אלו עלייה כל כך צנועה. הסיבה, לדעתנו, מתחלקת לשניים: המשקיעים כבר למודי ניסיון עם הסכמים שנחתמו ובסופו של דבר לא אושרו, כך שהתאמת המחיר הצנועה מבטאת את ההסתברות - הלא ממש גבוהה - שמעניקים המשקיעים לאישור העסקה על ידי הממונה".
"גם אם תאושר בסופו של יום העסקה האמורה, אנו סבורים שההתאמה לא תהיה מלאה - כלומר שווי השוק עדיין יהיה נמוך ממחיר המכירה. זו אומנם תופעה שאינה שכיחה, אבל הסיבה שזו תהיה להערכתנו התוצאה, היא התחושה שהמשקיעים סבורים שהרגולציה המכבידה עוד לא הגיע אל סופה - ושהרוכש הסיני 'נאיבי' ואינו מודע למלוא ההשפעה הצפויה".
"במילים אחרות", כותב דבי, "שוק ההון סבור שמבחינת יאנגו זו עסקה לא טובה. אנחנו, כידוע, לא מקבלים את התזה האמורה - שבמידה רבה נראית לנו יומרנית ומוזרה - אבל כך נראית המציאות תקופה מאד ארוכה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  סלינגר הרסה את חב הביטוח וגרמה נזקים במיליארדים (ל"ת)
  משה המיואש 22/08/2016 17:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  כמו הקודמים, גם זה יילך בלי אישור של המלכה
  הסתברות 0 לביצוע 22/08/2016 16:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סלינגר שמרי עלינו יא מלכה!!!!!!סוף סוף אישה עם ביצים שעוד לא קנו.עלי והצליחי, חזק ואמץ
  סגור
 • 1.
  שלא למד,,,נו באמת, עדיף שתימחוק את הכתבה לפני שתתחרט. (ל"ת)
  ניתוח של מלומד 22/08/2016 13:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור