רבוע כחול נדל"ן עברה לרווח של 45 מיליון שקל ברבעון השני

 | 
זאב שטיין, צילום: רמי זרנגר
שנה לאחר שרשת מגה נקלעה להקפאת הליכים והסדר חוב, רבוע כחול נדלן דיווחה היום על מעבר לרווח של 45 מיליון שקל ברבעון השני של השנה, וזאת לעומת הפסד של 24 מיליון שקל ברבעון המקביל של 2015. 
ההכנסות מדמי שכירות ירדו ל-51.4 מיליון שקל, לעומת הכנסות מדמי שכירות בגובה של 58.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות לא כוללות דמי שכירות בגובה 5.7 מיליון שקל שלא שולמו על ידי רשת מגה שנקלעה לקשיים. מגה אחראית ל-40% מההכנסות של רבוע נדל"ן ברבעון השני. ממועד החלת צו הקפאת ההליכים במגה, ה-17 בינואר 2016, מגה שילמה בחוסר דמי שכירות של כ-12.9 מיליון שקל, אשר עד להתבהרות מחלוקות הצדדים ומטעמי זהירות, הפרשים אלו לא הוכרו כהכנסות. בנוסף, בתקופת הרבעון חל קיטון בהכנסות בסך של 1.4 מיליון שקל בגין תקופת גרייס והנחות שניתנו לשוכרי צד ג' בסניפים אשר הועברו בהם זכויות השכירות ממגה בחודש דצמבר 2015.
ה-NOI לרבעון השני הסתכם בכ- 51.9 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לכ-60.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הקיטון ב-NOI נובע בעיקר מהקיטון בהכנסות מדמי שכירות בתקופת הדוח מול תקופה מקבילה אשתקד.
זאב שטיין, מנכ"ל רבוע כחול נדל"ן: "החשיפה למגה שהייתה בשיעור של כ-60% מההכנסות, התפזרה בין לקוחות רבים, כשהלקוח הגדול ביותר במגזר הסופרמרקטים הנו יינות ביתן האחראי על כ-40% מהמחזור. הנכסים, רובם ככולם, מאוכלסים בתפוסה מלאה. בנוסף תמה התקופה בה חברת האם (אלון ריבוע כחול) מצויה במצוקה תזרימית והונית. העובדה שנכסי החברה נמצאים באזורים אסטרטגיים במרכזי הערים תאפשר לנו להמשיך ולשמר את איתנות רבוע נדל"ן לשנים קדימה. היציבות שאנו מאמינים כי תאפיין כעת את פעילותנו אל מול יינות ביתן בתחום הסופרמרקטים, כמו גם השלמת פרויקט השוק הסיטונאי, לצד כניסתו של בעל שליטה עם איתנות פיננסית ומעו"ף עסקי, מציבים את רבוע נדל"ן בעמדה נוחה לבחינת הזדמנויות עסקיות, לצמיחה וניצול יתרונות תחרותיים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה