זה רשמי: ברק סורני מונה למנכ"ל פסגות

 |  (3)
ברק סורני, צילום: גיא חמוי
עכשיו זה רשמי: לאחר מספר חודשים בהם זהות מחליפו של חגי בדש היתה עמומה וצצו שאלות לגבי המנכ"ל הבא של בית ההשקעות מבית אייפקס, ברק סורני, דרג ביניים בבית ההשקעות, מונה למנכ"ל פסגות במקומו של חגי בדש. 
בניגוד לבדש שהגיע מתחום השיווק, סורני הגיע מתחום ההשקעות וכיהן במגוון רחב של תפקידים בפסגות בהם: מנהל השקעות בכיר בפסגות, מנהל תחום הנכסים האלטרנטיביים ומנהל הקופות החיצוניות של פסגות ני"ע. לפני כן כיהן סורני כעשור במספר תפקידים בחברת גמולות (מקבוצת הפועלים) ביניהם מנהל השקעות בכיר, מנהל המחלקה הכלכלית ואנליסט.
סורני (46) הוא בעל תואר 'מוסמך' ותואר 'בוגר' בהצטיינות, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים במנהל עסקים ובכלכלה. סורני ביצע תפקידים רבים ומגוונים בתחום הפיננסי והפנסיוני ב-22 שנותיו בתעשייה זאת, מתוכן כ-8.5 שנים בפסגות. בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל פסגות ני"ע - חברת ניהול התיקים של פסגות בה מנוהלים כ-65 מיליארד שקל, וחבר הבורסה של פסגות, וכיו"ר ועדת האשראי של בית ההשקעות. כמו כן, מכהן סורני כדירקטור בבורסה לניירות ערך בתל אביב.
  
אהוד שפירא, יו"ר דירקטוריון פסגות: "המינוי הינו ביטוי לאמון הבעלים והדירקטוריון במנהלים של החברה. זה המינוי השני של מנכ"ל מתוך בית ההשקעות והוכחה להמשכיות ולמקצוענות של החברה ומנהליה. ברק הוא בעל ניסיון עשיר ומגוון בתחום הפנסיוני והפיננסי והוביל בשנים האחרונות את חברת פסגות ני"ע להישגים מרשימים. ניסיונו הרב הן בתחום ניהול ההשקעות והחיסכון הפנסיוני והן בניהולה של חברה גדולה הביאו את הדירקטוריון למנות אותו לתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות. ברק הוא בעל היכרות עמוקה עם שוק ההון, פעיליו, והרגולטורים הרלוונטיים אליו. ניסיונו הרב, בגרותו ועובדת היותו שקול ואחראי - יחד עם מחויבותו לחברה לעובדיה ולמנהליה- הופכים אותו לאיש המתאים ביותר לניהול והובלת בית ההשקעות הגדול בישראל. אני בטוח כי ברק יבצע את תפקידו במקצועיות ובאחריות, עבור לקוחותינו".
  
פסגות שבשליטת קרן אייפקס הוא בית ההשקעות הגדול בישראל ומנהל כיום כ-190 מיליארד שקל עבור למעלה מ-1 מיליון לקוחות. פסגות מנהל פעילות גמל ופנסיה בהיקף של כ-71 מיליארד שקל; חברת התיקים מנהלת כ-65 מיליארד שקל, חברת הקרנות כ-27 מיליארד שקל וחברת תעודות הסל כ-28  מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איפה השמפניה שלי .למה זה צריך לעניין מישהו ,יש כאן בעיו
  בא 15/08/2016 15:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ת כלכליות טיפה יותר חשובות מהבעיה שנקראת ברק .
  סגור
 • 2.
  יוסי, למה אתה לא המנכ"ל החדש ? (ל"ת)
  חבר 15/08/2016 15:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בחירה מצויינת
  אדי 15/08/2016 14:59
  הגב לתגובה זו
  2 2
  מקצוען מהמעלה הראשונהצנוע וראוי
  סגור