הגופים החזקים בפנים: ביקושי ענק ב-2 הנפקות באחוזת בית

 |  (2)
רותח בהנפקות
גל ההנפקות המסיבי שנרשם בחודשים האחרונים בתל אביב מקבל היום דחיפה נוספת עם שתי הנפקות שזכו לביקושי ענק ואופיינו בכניסה של הגופים הגדולים החזקים שזכו לריביות נמוכות. בהיעדר אלטרנטיבות, יחד עם ההבנה כי הריביות בשוק יישארו נמוכות לתקופה ארוכה, הכסף הגדול ממשיך לזרום לשוק האג"ח הקונצרטי.
ראשונה נציין את קרן הריט סלע נדל"ן, המנוהלת בידי שמואל סלבין וגדי אליקם, שאופיינה בביקושים גבוהים מאוד של 780 מיליון שקל, בעוד שהחברה ביקשה לגייס 245 מיליון שקל. הריבית לגיוס נקבעה על 1.96% בלבד הודות לביקוש הענק, מה שמוריד את עליות המימון לחברה. האג"ח צמודה למדד עם מח"מ של 7.9 שנים, וזכו לדירוג A1 עם אופק יציב על ידי מדרוג. נציין כי סדרות האג"ח של סלע נסחרות ברמות שפל של 1.7% - מה שמשקף את ביטחון הציבור ביכולתה של החברה לשרת את החוב.
ההנפקה הנוספת היא של הכשרת הישוב שנמצאת בשנים האחרונות בהליך אסטרטגי להתמקדות בתחום הנדל"ן ובתחום הנדל"ן המניב. ההנפקה זכתה לביקושים של 280 מיליון שקל - כמעט פי 3 מהסכום המבוקש (100 מיליון שקל). מה שהפך את ההנפקה לאטרקטיבית עוד יותר היו הביטחונות שהעמידה הכשרת הישוב, ובכך הזמינה להנפקה את הגופים הגדולים החזקים, כמו: ילין לפידות, מיטב-דש, הפניקס, אי.בי.אי ומנורה קרנות נאמנות.
הריבית בהנפקה נקבעה על 4% (שקלית לא צמודה) - נמוכה לעומת ריבית המקסימום שהוצעה במכרז של 5.15%, ונמוכה ב-1.6% מהריבית הנקובה בסדרה הקודמת שגייסה החברה (סדרה 18). בכך הכשרת היישוב רושמת שיפור בהוצאות המימון.
תומר כץ, סמנכ"ל השקעות ופיתוח עסקי בהכשרת היישוב, אמר בשיחה עם Bizportal: "המשכנו את ההליך האסטרטגי להורדת הוצאות המימון בגיוס. הנפקנו סדרה חדשה מובטחת ובטוחה ולכן שוק ההון הצביע ברגליים. אנו רואים את הגופים המכובדים שנכנסו להנפקה, ושלקחו סכומים מאד מאד משמעותיים מההנפקה. כפועל יוצא ריבית הסגירה מבחינתנו (4%) היא הצלחה".
גדי אליקם, מנכ"ל סלע נדלן: "זוהי הבעת אמון נוספת של השוק המוסדי בחברה. הביקושים אשר היו הרבה מעל המצופה, מהווים הבעת אמון של שוק ההון בקרנות הריט, בהנהלת החברה, באסטרטגיה העסקית שלה וביכולות של החברה. הסכום שגויס ישמש אותנו לרכישת נכסים מניבים אשר ישיאו ערך לבעלי המניות שלנו".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עצוב ומדאיג
  גיל 09/08/2016 13:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ריצת העמוק אחרי אגרות נדל"ן עצובה,מדאיגה ומראה לכולנו מה קורה כשאין בשוק "סחורה טובה" שמגובה חוזק פיננסי.
  סגור
 • 1.
  אם רותח למה לא עולים חזק ? (ל"ת)
  לגיא 09/08/2016 13:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור