בנק אגוד: "נתוני התעסוקה בארה"ב צפויים להשפיע על קצב העלאת הריבית"

 |  (4)
הנתון במוקד
כלכלני בנק אגוד מציינים בסקירתם השבועית כי "הדולר שמר השבוע על יציבות מול השקל. אנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני וכן גם מול השקל, כאשר נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב- 3.75 שקל לדולר ןנקודת ההתנגדות הקרובה נמצאת ב- 4.0 שקל לדולר ואחריה ב-4.05 שקל לדולר".
באגוד מציינים כי "הזרקור השבוע בגזרת המאקרו הוא נתוני התעסוקה בארה"ב לחודש יולי הצפויים להתפרסם היום (שישי), ביניהם צפי לתוספת של 180 אלף משרות במגזר הלא חקלאי. נתונים אלו צפויים להשפיע על קצב העלאת הריבית של הפד ועל צפי השוק בנוגע למועד העלאת הריבית. כיום, הצפוי על ידי למעלה מ-50% מהשוק היא כי הריבית בארה:ב צפויה לעלות במחצית השנייה של 2017., בישראל, ע"פ תחזית חטיבת המחקר של בנק ישראל, הריבית צפויה לעלות רק לקראת סוף 2017".
בבנק אגוד גם מעדכנים השבוע כלפי מטה את תחזיות האינפלציה שלהם. כלכלני הבנק מעריכים כי מדד חודש אוגוסט יעמוד על 0% במקום 0.1% על פי הערכתם הקודמת, בשל המשך ירידת מחירי האנרגיה. כפועל יוצא מכך, האינפלציה הצפויה ל-12 חודשים הקרובים ירדה מ- 0.9% ל- 0.8% ותחזית המדד לשנת 2016 כולה עודכנה מטה מ- 0.3% ל- 0.2%".
ביחס לשוקי המניות, באגוד ממשיכים להעריך כי "רמת הריביות המוניטריות הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי ודאות, בהם השלכות הברקזיט העשויים להשפיע על המסחר.  תנודתיות צפויה ללוות אותנו בתקופה הקרובה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הריבית לא תעלה עד אחרי הבחירות (ל"ת)
  א 05/08/2016 14:39
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  פתטיים
  הקרנף 05/08/2016 13:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כמה פתטיים הם כל " האנליסטים" האלו. שום תובנות, שום אקטיביות, חרטוטים כללים שלא אומרים כלום אף פעם. מחזור של אלף כותרות וכתבות בלבד. שום אנליזה אמיתית עם נקיטת עמדה ועמידה מאחורי עמדה זו. הם בגדול לא שונים מעמוד המזלות השטותי והכללי שמפתרסם כל שבוע בעיתון. אחלה ג'וב. לא אומרים כלום ומקבלים שכר. המצאת המאה.
  סגור
 • 1.
  רוכש דולרים לא מחכה לרגע למה?
  ראש 05/08/2016 12:23
  הגב לתגובה זו
  2 6
  בהמשך לסיכום המצב שפרסמתי אתמול ,אנו מבחינים, בהתאם למקורות הגלויים, כי תגבור החזית מול ישראל נמשכת למרות הצורך באותם לוחמים בגזרות קריטיות אחרות כמו העיר חלב או דיר א-זור שם כוחות צבא סורי גדולים מאוד נמצאים במצור ממושך. ניתן להעריך ברמה סבירה של בטחון כי הפניית כוח לוחם זר למרחב קונייטרה משרת היטב את האסטרטגיה האירנית הנמצאת בשלב ההוצאה לפועל,בדבר הערכות קרבית מול ישראל עבור מטרות אסטרטגיות עליהן הוחלט בפיקוד העליון האירני שבסוריה. לאור הדיווח הנ"ל האי שהמצב היום יותר גרוע מאתמול. וכבר הסכמנו לאור תגבורות הצבא הסורי שהגיעו לאחרונה למרחב הרי שאתמול היה יותר גרוע מלפני שבוע. וזאת המגמה שאני רוצה להצביע עליה . זה שאנחנו שותקים לא בטוח שזה נובע מאיפוק דווקא!!) *- כמו כן דיווחו אמש תצפיות המורדים במרחב קונייטרה על שיירת טנקים ורכבים צבאיים עמוסים בעשרות חיילים שנכנסו לעיירה אלבעת' . נראה כי הולך ומצטבר שם כוח צבאי משמעותי לפתיחת אופנסיבה שכרגע לא ברורה לי מהותה.
  סגור
 • מספיק להפחיד . תחזור לצבא להגן עלינו (ל"ת)
  זנב 05/08/2016 13:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור