21:09 הסיבות שהביאו לתנודה החדה הבוקר השווקים, האם יש סיבה לדאגה? >>

19:09 אדובי: הכנסות של 8.7 מיליארד דולר לשנת 2018, מניית החברה מטפסת 11% >>

16:16 הדולר היציג נקבע על 3.50 שקלים, האירו על 4.14 שקלים

15:34 ירושלים: חרדים מפגינים בכיכר השבת וחוסמים את תנועת הרכבת הקלה

14:36 בולטות בת"א: כיל יורדת 2.2%, דלק קבוצה יורדת 1.5%

12:52 רשות ני"ע הגישה לביהמ"ש בקשה להארכת ההגבלות על פילבר >>

12:16 מניית פרוטרום עולה 0.8% ומשלימה עלייה של 40% מתחילת השנה

12:13 מניית סודהסטרים יורדת 2.5% ומשלימה ירידה של כ-5% בחודש האחרון

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ןוהה קוש רודמ

מדור שוק ההון

מדור שוק ההון

תויגתב יכה
הכי בתגיות

אחרי סקר CNN: מה צופים המשקיעים אם זה יהיה טראמפ - שייכנס לבית הלבן

ב-UBS, מורגן סטנלי וגופים נוספים מספקים הצצה ליום שאחרי. וגם, בפסגות מסמנים מסמנים את הסיפור המרכזי
 |  13
תסריט אפשרי
Share
ביום שאחרי הוועידה הרפובליקנית, בארה"ב מבינים שטראמפ שהחל את דרכו בהתמודדות הזו כסוג של קוריוז - עשוי בסופה לשבת בחדר הסגלגל שבבית הלבן. סקר CNN שפורסם אתמול הראה כי טראמפ לראשונה תופס את ההובלה מול הילרי קלינטון, ובשווקים הפיננסים כבר מתחילים לחשוב ברצינות על דונאלד טראמפ כנשיא ארה"ב.


ההנחה הרווחת היא שהילרי קלינטון בבית הלבן זה אומר המשך ישיר של ממשל אובמה, כלומר אין צפי לזעזועים גדולים מידי. מצד שני, טראמפ בבית הלבן זה אומר אי וודאות גדולה מאוד לגבי המדיניות האמריקנית בשלל גזרות, והשווקים הפיננסים לא אוהבים אי וודאות.

עד כה השווקים בעיקר התעסקו עם סוגיית הצמיחה הגלובאלית, סאגת ה'ברקזיט' וכל הקשור להתנהלות הבנקים המרכזיים מסביב לעולם. עם חלוף הימים, הפוקוס עשוי לעבור לכיוון הבחירות בארה"ב שיתקיימו ב-8 בנובמבר.לפי סקר שערכו החודש במורגן סטנלי בקרב לקוחותיהם הגדולים, כ-70% מהמוסדות שנשאלו (בעיקר קרנות פנסיה ענקיות וקרנות גידור) השיבו כי תוצאות הבחירות עשויות לשנות באופן משמעותי את ההסתכלות שלהם על שוק המניות האמריקנית וכך גם לגבי שוק האג"ח. מספר המשיבים שסבורים כי שוקי המניות יירדו בתחילת כהונתנו של טראמפ היה כפול ממספר המשיבים שסבורים כי שוק המניות יירדו אם קלינטון תיבחר. האנליסטים של מורגן סטנלי עצמם דווקא פחות מוטרדים מהשלכות תוצאות הבחירות, גם בשל ההערכה שטראמפ לא יזכה בסופו של דבר וגם בשל ההערכה כי אם יזכה - הקונגרס יקשה עליו להעביר רפורמות משמעותיות.גם בחטיבה האמריקנית של ענקית הבנקאות UBS ביצעו סקר לאחרונה בקרב 2,200 המשקיעים הכבדים אצלם ולפיו 84% מהמוסדות שנשאלו השיבו כי לתוצאות בחירות תהיה השפעה מהותית מבחינתם ברמה הפיננסית. בוב מק'אן,ראש החטיבה ב-UBS אמר באותה ההזדמנות ל-CNBC כי ניכר שהלקוחות בטוחים לגבי עוצמת הכלכלה האמריקנית אך מביעים חשש להשקיע - זאת בשל החשש מתוצאות הבחירות. עוד הוסיף מק'אן כי לקוחות רבים מעדיפים להתבצר כעת במזומן.  

ב-HSBC טוענים כי במידה וטראמפ יבחר, הדבר עלול להוביל לתנועה של בריחה מסיכון בשוקי האג"ח, תנועה שתגרור קפיצה בציפיות לאינפלציה לאזור ה-4%-5%. ההנחה היא שהפד' ינסה להקדים עם העלאות ריבית. בענקית ההשקעות כתבו ללקוחות כי "אי וודאות ברמה הכלכלית זה עניין שיגרתי בתקופת בחירות, אך הפעם הפוטנציאל לזעזוע גדול יותר בשל האופי הלא קונבנציונאלי של טראמפ ורמות אי הוודאות שגם ככה קיימות בשווקים.  

אורי גרינפלד, כלכלן ואסטרטג ראשי בפסגות: "למרות שבד"כ מדברים על ההשלכות האפשריות של בחירתו של דונלד טראמפ כנשיא ארה"ב על שוק המניות, להערכתנו הסיפור המרכזי דווקא נוגע לשוק האג"ח. טראמפ מדבר לא מעט על צעדים אשר יפגעו בסחר החוץ של ארה"ב, מה שבאופן מיידי מייצר אינפלציה. בנוסף, טראמפ רוצה להגדיל באופן משמעותי את הגירעון ואת החוב של ממשלת ארה"ב, מה שעלול גם כן לדחוף את התשואות על אג"ח אמריקאיות כלפי מעלה. בנוסף, טראמפ כבר התבטא בעבר על כך שלא יאריך את כהונת ילן ונראה כי הוא שואף לפד יותר שמרני, כך שייתכנו העלאות ריבית מהירות יותר במידה ויהיה הנשיא". 

  
בענקית הבנקאות ההולנדית  ABN AMRO מעריכים כי במידה והמועמד הרפובליקני הוא זה שייכנס לבית הלבן, תגובת המשקיעים תהיה ריצה אל הזהב, שכידוע נתפס כמקלט להשקעות בעתות של אי ודאות: לפי האנליסטים של הבנק, מחיר הזהב עשוי לזנק בעד 40% - למחיר של 1850 דולר לאונקייה. בהסברם לתחזית זו, טוענים בבנק ההולנדי כי המדיניות הכלכלית של טראמפ, שדוגל ב"התכנסות פנימה" של ארה"ב על חשבון התערבותה החיצונית בעולם, תביא לבידוד מסוים בכלכלה האמריקנית, להחלשת הסחר של המדינה עם העולם, כמו גם להגבלת ההשקעות הזרות במדינה. עקב כך - החשש מהאטה בצמיחה תגרום לריצת המשקיעים אל המתכת הצהובה.

באותה נשימה, נציין כי גם במידה והילארי קלינטון תהיה המנצחת בבחירות, מאמינים ב-ABN AMRO כי מחיר הזהב יטפס משמעותית גם כן - אך בשיעור מתון יותר של 25% "בלבד" - כך שבבנק ההולנדי מאמינים כי בכל מקרה מחיר הזהב יאמיר משמעותית בתקופה הקרובה - אך במידה וטראמפ ינצח הוא יזנק בשיעור חד יותר.

גם בעיתון ה"ניו יורק פוסט" ניסו לחזות את תגובת השווקים במידה וטראמפ ינצח בבחירות ב-8 בנובמבר, ומציינים כי המשקיעים בוול-סטריט אינם מבצעים עדיין את ההתאמות הדרושות בתיקי ההשקעות שלהם למקרה שטראמפ ינצח - היות ואינם מאמינים כי מדובר בתרחיש סביר: "אם המשקיעים היו לוקחים את המועמדות שלו ברצינות, הם היו נפטרים ממניות כמו אפל, פורד, ומניות הקשורות לחברות מקסיקניות - כשאלו עשויים להיפגע מתכניותיו הכלכליות של טראמפ" (אפל לדוגמא, מתבססת רבות על השוק הסיני - וטראמפ תקף פעמים רבות את הסכמי הסחר בין המדינות, ויצא באופן כללי נגד סין; ג"א).

וול-סטריט יודעת לחזות את תוצאות הבחירות?

ב-USA TODAY מציינים כי ב-19 מתוך 22 מערכות הבחירות האחרונות בארה"ב, מדד ה-s&p500 'הצליח לחזות' את תוצאות הבחירות באופן הבא: כשהמדד טיפס בשלושת החודשים שלפני הבחירות - המועמד מטעם המפלגה השולטת (במקרה הנוכחי, הדמוקרטים) ניצח בבחירות ונכנס (או נשאר) בבית הלבן, וכשהמדד נחלש - המפלגה שבאופוזיציה ניצחה. ב-8 באוגוסט תחל ספירת שלושת החודשים שטרם הבחירות - ונוכל לבדוק האם גם הפעם שוק ההון "ידע לחזות" מי יהיה המנצח, או המנצחת.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של שוק ההון ולמבזקים של ביזפורטל - ניוזלטרים חובה לכל משקיע
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

13 תגובות ב-10 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
10 לביא 27/07/2016 13:54 טראמפ
כתבה מעולה...
9 פרוטקטור 26/07/2016 19:07 הסקר האחרון
לאחר ירידה בסקרים , היתרון האחרון שעוד נשאר להילרי קלינטון בבחירות הוא דונאלד טראמפ עצמו .
8 סלקטור 26/07/2016 16:38 קלקלה על ראשנו
לאור המהומות שהתרחשו ביום הראשון בוועידת הדמוקרטים ואם זה יימשך כך , אין שום ספק שהמפלגה הדמוקרטית עומדת להגיש לדונאלד טראמפ את הנשיאות על מגש של כסף ! התוצאה תהיה , קלקלה במקום כלכלה (לידיעת בעלי המניות)
7 משקיע 26/07/2016 15:59 הכול בוער מלמטה השוק מפחיד!!!
אירופה גוססת כלכלית, פיגועים בחירות באמריקה ואין ספור מדינות גוססות פשוט מפחיד להשקיע עכשיו!!
אתה בטח קם 26/07/2016 22:07 בבוקר לבדוק שכדור הארץ לא התנגש במטאור......... (ל"ת)
6 נוחי 26/07/2016 15:50 ערמה של אנשים שמקבלים כסף בשביל לאיים !
כל הספקולנטים הללו הוכיחו כבר כי אין להם מושג וחצי בכל הקשור לניבוי השוק ותנועתו . אז עכשיו הם מדברים מהפוזיציה ! חתול ששומר על השמנת לא רוצה שיקחו לו אותה
5 יצחקי 26/07/2016 12:54 עוד לא נבחר כבר מוציאם ספקולציות לפחד.................. (ל"ת)
4 דני 26/07/2016 12:08 משאלות לב של עיתונאים ובעיקר שמאלנים
כמו שכל הכתבות הפחידו שבמידה והאנגלים יצביעו בעד הברקזיט אז כלכלת אנגליה תקרוס בו ביום והברקזיט עבר והכל ממשיך ליסועו הסקרים מראים שכיום 65% היה מצביעים בעד הברקזיט
3 pan 26/07/2016 12:08 לא מובן לי בכלל, האיש כל כך שקוף וכן
שאפשר לשלוח עיתונאי ולשאול מה דעה שלו על הבורסה ועל הריבית וכל השאר,,, לעולם לא ראינו איש פוליטיקאי כל כך שקוף וגלוי,,, אז למה לנחש שאפשר לשאול
משה כהן 27/07/2016 08:40 גרמת לי לחייך.. תודה!!
ואני גם חושב שאתה צודק..
2 מניות הביו 26/07/2016 11:54 אם טראמפ יבחר מניות הביו יעלו
כי הם ירדו בגלל קלינטון והציוץ שלה על התרופות כל פעם מישהו אהבל אחר בארהב פוגע במניות הביו
1 הילרי 26/07/2016 11:43 הביבי של האמריקאים..
כלכלה תעלה על גב האזרחים המסכנים שיגלו עוד 3-4 שנים שכל המדינה חרבה על ראשם.
דניאל 26/07/2016 12:08 אתה משווה את ביבי
אליו?
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.