בנק אגוד: "הריבית הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך"

 |  (3)
סקירה שבועית
כלכלני בנק אגוד כותבים בסקירתם השבועית כי "הדולר התחזק מעט מול השקל השבוע ואנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק מול השקל ומול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני. נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב-3.75 שקל לדולר ונקודת ההתנגדות הקרובה להתחזקות הדולר נמצאת ב-4 שקלים לדולר ואחריה ב 4.05 שקל לדולר. אנו ממשיכים להעריך כי הדולר צפוי להתחזק גם מול האירו בטווח הקצר-בינוני, לאור הצפי להמשך או להגדלת ההרחבה הכמותית באירופה והשארת הריבית האפסית בגוש, או אף נמוך מכך, לאורך זמן, זאת לעומת ריבית של 0.25%-0.5% בארה"ב, שצפויה לעלות במהלך שנת 2017. אתמול החליט הבנק המרכזי בגוש האירו להותיר את שיעור הריבית הנוכחי על כנו, בהתאם לצפי. נקודת תמיכה לדולר נמצאת ב- 1.05 דולר לאירו ונקודת התנגדות נמצאת ב- 1.16 דולר לאירו".
השבוע, המשיכו המדדים בעולם לרשום עליות שערים בהובלת הניקיי והנאסד"ק אשר רשמו עליות של כ- 2.6% ו-1.7% בהתאמה. רמת הריביות המוניטארית הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי וודאות ביניהם השלכות הברקזיט העשויים להגביר תנודתיות. בנוסף, קרן המטבע הבינלאומית הפחיתה השבוע את תחזיותיה לכלכלה העולמית לשנים 2016 ו-2017, לשנת 2016 מ-3.2% ל-3.1% ולשנת 2017 מ-3.5% ל-3.4%.
ביחס לשוקי המניות מציינים כלכלני בנק אגוד כי "רמת הריביות המוניטאריות הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי ודאות, ביניהם השלכות הברקזיט, העשויים להשפיע על המסחר.  תנודתיות צפויה ללוות אותנו בתקופה הקרובה. אנו ממליצים על חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית ו"תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות. 
מבחינת החשיפה הכללית למניות אנו ממליצים בתיק המייצג על 18% ובתיק הספקולטיבי על 32%.  בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית בחלק המנייתי של התיק מומלצת החלוקה הבאה: ארה"ב 70%, אירופה 15%, יפאן 8% אסיה ללא יפאן 7%. מומלצת השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים ומניות דיבידנד. אנו ממשיכים בהמלצתנו להיחשף לדולר גם באמצעות האפיק המנייתי.
מבחינת הסקטורים בארה"ב מומלצת השקעה בסקטור הצריכה המחזורית בשל המשך השיפור בכלכלה והעלייה בצריכה, בסקטור הבריאות המאופיין בחברות גלובליות יציבות בעלות תזרימי מזומנים גבוהים, בסקטור הפיננסיים על רקע המשך הצמיחה והשיפור בכלכלה האמריקאית. ניתן להיחשף גם לתת הסקטור הבנקים האיזוריים בארה"ב.  בנוסף מומלץ גם סקטור הטכנולוגיה בדגש על בחירה סלקטיבית של מניות וכן סקטור החברות הביטחוניות. בנוסף מומלץ בתקופה זו, סקטור הצריכה הבסיסית וסקטור הנדל"ן המניב, אשר נתמך כעת מצפי השוק כי העלאת הריבית בארה"ב תידחה. מומלץ גם סקטור התשתיות, המכיל חברות תזרימיות, בעלות תשואת דיבידנד גבוהה יחסית, הנתמכות מסביבת הריבית ותשואות אג"ח נמוכות. ללקוחות ספקולטיביים אנו ממליצים על סקטור התעופה בשל מחירי האנרגיה הנמוכים יחסית יחד עם השיפור המתמשך בכלכלה האמריקאית ותמחור מעניין להשקעה. וכן תת סקטור הביומד בשל הפוטנציאל הגלום בו.
באירופה ניתן להשקיע דרך תעודות סל מנוטרלות מטבע וכן תעודות על חברות גלובאליות/ יצואניות. בנוסף מומלצת השקעה גם במדד הדאקס כחלק מחשיפה לגוש האירו, ניתן להיחשף גם באמצעות מדד MDAX  - מדד המניות הבינוניות בגרמניה. ניתן "לתבל" את התיק עם חשיפה לאסיה פסיפיק ללא יפן וכן להיחשף ליפן בנטרול מטבע".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אין בורסה בתל אביב.בגלל מס על רווח על הבורסה הגבוה. (ל"ת)
  יוסי 24/07/2016 07:04
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 2.
  השקל והנדל"ן בבועה שתנופץ. הר השקלים המסוכן...
  רינת 22/07/2016 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המובילה הראשית למלחמה איראן פוגעת בכלכלה.
  סגור
 • 1.
  תומך בקזינו כותב יקר ק.ז.י.נ.ו..........אין בורסה בת'א (ל"ת)
  אבי 22/07/2016 11:49
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור