בנק אגוד: "רמת הריביות המוניטאריות הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך"

 |  (2)
סקירת שוק
השבוע, המשיכו המדדים בעולם לרשום עליות שערים בהובלת הניקיי והדאקס אשר רשמו עליות של כ- 8.5% ו-5% בהתאמה. רמת הריביות המוניטארית הנמוכה בעולם ממשיכה לתמוך בשוקי המניות לטווח הארוך, אם כי קיימים גורמי אי וודאות ביניהם השלכות הברקזיט העשויים להגביר תנודתיות. אנו ממליצים על חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל, תוך העדפה ברכיב החו"לי לשוק האמריקאי.
מניות ארה"ב: בסיכום שבועי, מדדי וול סטריט נסחרו בעליות שערים של כ-1%. שלשום פורסם ספר הבז', הסוקר את התפתחות הכלכלה האמריקאית, ממנו עולה כי השפעת ההאטה הכלכלית העולמית ניכרת בביצועי הכלכלה האמריקאית, הצמיחה בארה"ב עדיין נמוכה והיקף ההשקעות עדיין נמוך. מה שתומך בציפיות השוק כי הריבית המוניטארית לא צפויה לעלות. החוזים על הריבית למועד הפגישה הקרוב ב-27 ליולי מתמחרים סיכוי של 4% להעלאת ריבית, וסיכוי של 94% להעלאת הריבית רק בספטמבר 2017.
מניות אירופה: מדדי אירופה נסחרו בעליות בהובלת הדאקס אשר רשם עלייה של כ-5%. בבריטניה מונתה שלשום ממשלה חדשה בראשותה של תרזה מיי, כאשר אתמול החליט הבנק המרכזי בבריטניה להותיר את הריבית על כנה 0.5%, זאת בניגוד להערכות שחזו כי הבנק המרכזי יבחר לחתוך את הריבית ב-0.25%. ההחלטה עברה ברוב של 8 מחברי הבנק, מול חבר אחד בלבד שהתנגד. לאחר ההחלטה, מזנקת הלי"שט בכ-1.5% מול הדולר ל-1.203 דולר לליש"ט.
"אנו ממליצים על חלוקה שווה בין ישראל לחו"ל תוך העדפה להשקעה סקטוריאלית ו-"תיבול" התיק בבחירה סלקטיבית של מניות (ע"פ רשימת המניות המומלצות של בנק אגוד). מבחינת החשיפה הכללית למניות ממליצים בתיק המייצג על - 18% ובתיק הספקולטיבי -32%. בהתייחס לחשיפה הגיאוגרפית: ארה"ב- 70%, אירופה -15%, יפן -8% אסיה ללא יפן - 7%. מומלצת השקעה במניות גלובאליות בעלות תזרימי מזומנים יציבים ומניות דיבידנד. אנו ממשיכים בהמלצתנו להיחשף לדולר גם באמצעות האפיק המנייתי".
כלכלני בנק אגוד מתייחסים בסקירתם השבועית לחשיפה לאג"ח הקונצרני בישראל ובארה"ב: על רקע עליות המחירים באג"ח הקונצרני בישראל בחודשים האחרונים, אנו מעדיפים לממש רווחים ולהפחית חשיפה לאג"ח הקונצרני בישראל. בתיק מייצג  מ- 26% ל- 22% ובתיק ספקולטיבי מ- 36% ל-32%, לטובת הגדלת חשיפה לאג"ח קונצרני בארה"ב - אג"ח בעלי דירוג יחסי גבוה יותר מאשר בישראל בפיזור מגוון, תוך הגדלת החשיפה גם למטבע הדולר בתיק. אנו מגדילים את אחזקת אג"ח חו"ל מ- 5% ל- 10% בתיק הסולידי ומ- 7% ל- 12% בתיק הספקולטיבי על חשבון האפיק הקונצרני בארץ ומזומן תוך העלאת החשיפה לדולר. אנו ממליצים על אג"ח קונצרני בדרוג סביב דרוג מדינת ישראל (A) ובטווח שבין BBB ל- A במח"מ של 4-5 שנים".
בהתייחס לשוק המט"ח, מעריכים כלכלני בנק אגוד כי "הדולר צפוי להתחזק אל מול המטבעות העיקריים בעולם ואל מול השקל בטווח הבינוני. נקודת התמיכה הקרובה לדולר נמצאת ב- 3.75 שקל לדולר ונקודת ההתנגדות הקרובה ב- 4 שקל  לדולר ואחריה ב- 4.05 שקל לדולר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ימים למתקפה של ישראל על לבנון ואיראן רק מט"ח
  נדב 15/07/2016 14:06
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שתהיה שבת שלום עם ישראל!
  סגור
 • עם ביבי השרדן הכל אפשרי. (ל"ת)
  כן בטח 15/07/2016 14:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור